2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kanka güzel 3 noktaya temas buyurdun atının üstünden😆

Siberia yükseği termik pozisyonu ve propogasyon yeteneği ilmek ilmek işleniyor

SSW yolunda olup soğuk tarafta öyle yada böyle geçmek önemli

Bu ahval ve şerait içinde bundan sonra Basınç dizilimleri çok çabuk değişebilir , 300 h sonrası İçin aydınlanmacı çıktılar görmeye başlamamız muhtemelen Gfs için maksimum 3-4 güncelleme Sonra başlar )

GFS'nin gözünü seveyim, sallasın oradan iki üç sistem :hfyeni (18): Ayrıca çoğumuz SSW için Disp>Split dese de buna karar verecek kadar çok analiz ve verimiz yok bence. Durumlara dinamik bir şekilde yaklaşmak gerekiyor, her split kötü olacak diye bir kaide yok. Bakalım split mi olacak displacement mı?

• GFS'nin gözünü seveyim, sallasın oradan iki üç sistem :hfyeni (18): Ayrıca çoğumuz SSW için Disp>Split dese de buna karar verecek kadar çok analiz ve verimiz yok bence. Durumlara dinamik bir şekilde yaklaşmak gerekiyor, her split kötü olacak diye bir kaide yok. Bakalım split mi olacak displacement mı?

Oyumu displacement için kullanırken, bize yarar anlamında demedim, mevcut verilere hissiyatımı kattım.

Bilirsin, ben uzun vadede verilere hislerimi de katarım, yoğurt yiyişim böyle. Verileri zaten sizler çok iyi işliyorsunuz, hisso katkısıda benden olsun :)

• Oyumu displacement için kullanırken, bize yarar anlamında demedim, mevcut verilere hissiyatımı kattım.

Bilirsin, ben uzun vadede verilere hislerimi de katarım, yoğurt yiyişim böyle. Verileri zaten sizler çok iyi işliyorsunuz, hisso katkısıda benden olsun :)

Sana ithafen demedim hocam. Bazı üyeler çok ezbere konuşuyor onlara dedim :hfyeni (18):

• Oyumu displacement için kullanırken, bize yarar anlamında demedim, mevcut verilere hissiyatımı kattım.

HİSSO modelin patenti var hocam , masraf çıkar sana başka model ismi bul hahaha 😆

• Bu ahval ve şerait içinde bundan sonra Basınç dizilimleri çok çabuk değişebilir , 300 h sonrası İçin aydınlanmacı çıktılar görmeye başlamamız muhtemelen Gfs için maksimum 3-4 güncelleme Sonra başlar )

ECM 3 güncelleme sonraya da bırakmamış

Talimatı anında yerine getirmiş

Bazı senaryoları ve özellikle bunu beğendim

Demek ki neymiş ; Bu ahval şerait içinde çok hızlı güncellemeler bizi bekliyormuş +300 sonrası İçin ( güvenilirlik daha düşük olacak bu ortamda ama Yılbaşı kar beklentimiz ve hunharca ⛄️⛷İSTEĞİMİZ olduğu İçin olumlu senaryolara yapışacağız) :hfyeni (18): :/8103*

• ECM 3 güncelleme sonraya da bırakmamış

Talimatı anında yerine getirmiş

Bazı senaryoları ve özellikle bunu beğendim

Demek ki neymiş ; Bu ahval şerait içinde çok hızlı güncellemeler bizi bekliyormuş +300 sonrası İçin ( güvenilirlik daha düşük olacak bu ortamda ama Yılbaşı kar beklentimiz ve hunharca ⛄️⛷İSTEĞİMİZ olduğu İçin olumlu senaryolara yapışacağız) :hfyeni (18): :/8103*

Keşke böyle inse, Süper görüntü..

• Tonga yanardağının bu yıl küresel sıcaklığı nasıl arttırdığı ortaya cıkmış oldu 0.5 etki etmiş El Nino etkisiyle küresel sıcaklık 2.2 derece artmış oldu . Güncel veriler kutup çevresinde maalesef yeteri kadar soğuk deponun olmadığını gösteriyor

• Tonga yanardağının bu yıl küresel sıcaklığı nasıl arttırdığı ortaya cıkmış oldu 0.5 etki etmiş El Nino etkisiyle küresel sıcaklık 2.2 derece artmış oldu . Güncel veriler kutup çevresinde maalesef yeteri kadar soğuk deponun olmadığını gösteriyor

Tonga yanardağı işin kılıfı.Kutuplarda ve okyanuslarda nükleer bomba denemeyi bıraksınlar yeter.

• Tonga yanardağı işin kılıfı.Kutuplarda ve okyanuslarda nükleer bomba denemeyi bıraksınlar yeter.

Nükleer bomba denemeleri iklimi soğutur bunla ilgili bilimsel açıklamalar var örnek vereyim yük gemilerinin cıkardığı so² emisyonu 1500 ve 2000 metrede bulut tabakası oluşturarak okyanusların ısınmasını ve iklimi soğuttuğunun kanıtı ortaya atılmıştı ...

• Nükleer bomba denemeleri iklimi soğutur bunla ilgili bilimsel açıklamalar var örnek vereyim yük gemilerinin cıkardığı so² emisyonu 1500 ve 2000 metrede bulut tabakası oluşturarak okyanusların ısınmasını ve iklimi soğuttuğunun kanıtı ortaya atılmıştı ...

Bunca denemeye rağmen Bu soğumuş hali ise pek bi soğutmuyor gibi😂

• Böyle şeyleri konuşunca aklıma hep bir anı geliyor.

Genciz o zamanlar.

Mahallenin de zıpkın delikanlılarıyız tabi.

O ara mahalleye baz istasyonu kurulacakmış dediler.Bunu duyunca tabi hemen bir ateşlenme hır,gür polis molis derken karakol falan.Biz ikna olmuyoruz tabi.Sonra yetkili kişilerin bizimle konuşma seansları derken,işin sonunda hem istasyonu kurdular hem de biz müzakereler sonucunda baz istasyonlarının insan sağlığına yararlı olduğuna kanaat getirdik..😂😂

• Offizieller Beitrag

Bizde olaya vakif olmayan ama kar yagsin diye sabrisizlanan ekip olarak takip ediyoruz guzel yazilari:) Bir arkadas vardi dosemeci, o gelince kar tam geliyor diyecegim:))