2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kar ihtimali,kar kovalamak ,kar gormek işin kreması bence .Sırf kar olayına kitlenmeyelim ,ihtimalin peşinden gitmek atmosferden keyif almak tadını çıkarmak en güzeli ..daha 20 gün öncesinde barajlar sos veriyordu yağmura hasret kalmistik unutmayalım..Çok şükür yagisimiz suyumuz var .Gerisinden keyif almaya bakalım..Cold efso mantığı da böyle anladığım kadarıyla,kar konusunda halk sıkıştıriyor ne zaman ne zaman diye sanki :)

• O zaman bomba geliyor... Aralık'ta kar yağmazsa istifa edecek misin Cold.EFso /scatisma2::341

Oooooo kanzi naptın sen

Kavgada söylenmez 😆😆😆

Bunu madem çok istedin

Varım challlenge’a , reste rest :)))

Atmosfer aşkından istifa edemem , ama bazılarının çok istediği şeyi yapar sakince gelişmeleri izlerim

Evet Aralıkta İstanbul kar almazsa benden paso , o derece eminim Allah’ın izniyle ❄️⛄️

Gelelim değerlendirmeye, Modeller güya Aylık tahminlerinde kıpkırmızı bir Aralık vaat ediyorlardı

Biz de asla kabul etmedik bunu

Zaten ta Kasımda kar öngörümüz gerçekleşti çok şükür

Aralık ayında ise Sibirya dirilecek dedik ve gerçekleşti bu

Maalesef dirayetsiz Azor yüzünden -8’ler kaçtı gitti

Buna rağmen soğuk ve yağışlı taraftayız

Sonra modeller Aralık 15-20 arası berbat dediler ( uzun vadede tahminlerde )

Biz yine soğuk olacağız dedik

Yine soğuk ataklar var modellerde vade yaklaşınca ( gücü tartışmalı ve net değil)

Şimdi modeller 25-31 Aralık dönemine Avrupa veriyor

Cold Efso en temel referansı rüzgar karakterlerini en üst tabakadan başlayarak inceledi

Çıkardığı sonuç ;Enseyi karartacak bir durum yok

Karamsar bir tablo sunan çıktı ve yorumlara , değişken haftalık renklere itibar etmeyin umudunuzu koruyun diyor veriler

Özellikle ilginç bir şekilde genişleyen ve güney atım yapan Pasifik jetleri Amerika’ya sıcacık bir krismıs vaat ederken , Labradordan itibaren Grönland bölgesinde üzerinden oluşacak derinlikler ile Azorun bulacağı tırmanma alanı ve en önemlisi easterly rüzgar faaliyetleri ile vorteksin -16’lık parçalarının yine Avrasya’da güneye doğru kopup bizim hala -11/-12/-13 kovalamamızın potansiyel olarak mümkün olduğunu gösteriyor ( bırakın Gfs görmesin bu ilk de değil )

Ocak ilk yarı İçin gidişattan okuduklarımı ise hiç yazmayım :))

Sonuç olarak motamot model çıktısı bağımlısı olmadık olmayız , modellere altyapı görevi ifa eden verileri de fevkalade yorumlayabiliriz ( Sibirya dirilişini yorumladığımız gibi )

Velhasıl Enes Mirza burdayım be burdayım :/8103*

• Cold.EFso Bu yüzünüzü güldürmeye yeter, meydan okumayı yanlış yapmışım bilek boyu demeliydim. Şuan Aralık'ta havada da kar görsek siz kazanacaksınız.:hfyeni (18):

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Cold.EFso Bu yüzünüzü güldürmeye yeter, meydan okumayı yanlış yapmışım bilek boyu demeliydim. Şuan Aralık'ta havada da kar görsek siz kazanacaksınız.:hfyeni (18):

Kanzi sağol varol ama ben zaten günler önceden söylemiştim bu potansiyeli❄️

Sadece modeller geç görüyor hahaha:))

Burdayım be burdayım

En fazla piromu harcadığınız gibi beni de harcarsınız 🤣

• Kar yağar İnşaAllah rahat ol üstat :hfyeni (18): Ben bilek boyu iddiasını koymadığıma yanıyorum 1/kahkahas23s1

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Sayın Tomas Musk lütfen yardım edin

Başlığı Bilek boyu kar olarak değiştirmem için tfitırda baskı yapıyor robotlar hahaha 😆

Ben istifa etmiycim Enes ama sen Kocaelinde bilet boyu ❄️ karda otobüs bekleyeceksin saatlerce 🤣🥶

Tamam bileği geçtim bilet boyu olsa da yeter :hfyeni (18): :hfyeni (18):