2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa'da da durum aynı 1 hafta önce ağaçlar yaprak doluyken lodos sayesinde 1 tane yaprak kalmadı.

Tespit gibi tespit işte

Bize Bunlarla gelin aziz soğukçular

Yok mu ayva palamut yaprak toprak çiçek böcek analizi olan

Çapsız modellerin karamsar tablolarına çakılıp kalacak mıyız yani :/8103*

• Hakiki Sibirya soğuğunun havada bıraktığı kokusu yağdırdığı kar bile farklı hocam.

2016 dan sonra tam göremedim inşallah bu sene görürüz.

1060 mb ye dayanmış diyorlar termik basıncı.Aşağılara iner mi acaba merakta etmiyorum değil...?

• Kasım ayında İzmir de balkonumda bu görüntü oluşuyorsa ben bu kıştan çok şey beklerim yeter ki karayel olsun ama Aralık değil bence 🙂uzays3271653126 hava-kars323 :/8103*

• Palanci yine anketi manipüle etti

😳 bu nedir Ya :))

Gerzeli57 en klas özelliği aniden belirebilmesi gönderdiği soğukların

Bunun için önünde parazit AB’ler olmayacak

Azor az da olsa destek verecek

Skandi bölgesi ile Batı Sibirya arasında soğukların Avrupa’ya kaçmasını engelleyecek zaafiyet olacak

( ha Avrupa üstü gelecekse zaten öyle bir sistem 384’te görünür , bir Balkan bir biz bir Kafkas günlerce uğraştırır )

Bize 17.02.2015 tarzı aniden beliren net Türkiye odaklı Sibirya gerek

Bakın Azor da Skandi bölgesi de nasıl da idealden uzak , Gelmek isteyince geliyor mübarek

• Kasım ayında İzmir de balkonumda bu görüntü oluşuyorsa ben bu kıştan çok şey beklerim yeter ki karayel olsun ama Aralık değil bence 🙂uzays3271653126 hava-kars323 :/8103*

Dolu değil he

Saf DEK mekanizması ile saf graupel. Evet Kasım ayında İzmir merkezde :)

• Yağmayacak diyenlere şaşırdım üstad :/

• Tespit gibi tespit işte

Bize Bunlarla gelin aziz soğukçular

Yok mu ayva palamut yaprak toprak çiçek böcek analizi olan

Çapsız modellerin karamsar tablolarına çakılıp kalacak mıyız yani :/8103*

Hocam KTÜ kampüsündeki ağaçlar yaprağını üstten döküyor galiba bir argüman vardı üstten dökerse kış soğuk olur tarzı alın size biraz daha eğlence😂

Hedef Hava Harp Okulu

• Yağmayacak diyenlere şaşırdım üstad :/

Anladım , onlar da haklı bir yerde

Modeller vermeyince ne yapsınlar :))

Kış Ekinoksundan önce ( valla ben artık 21 Aralık’a bu adı verdim Sortis mortis uğraşamam ) ne yapıp edip en az 1 sistem almalıyız

Barajların durumu zaten vahim

Gene konunun özünden uzaklaştık ( en çok da ben )

Yağış bize soğuktan 1000 kat daha acil mesele

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Soğuk Kış Beklentileri , Analizler ,Aralık’ta Sistem ve Kar Beklentisi❄️⛄️“ zu „Soğuk ve Yağışlı Sistem Takibi , Aralıkta kar Beklentisi❄️“ geändert.
  • Ben işin şakasındayım. Yani en kötü bir sistem tane kayda değer bir sistem almamız lazım bu ay. Hem yer ve denizler biraz soğumalı hem de güzel bir devam sistemi almalıyız.

• Hocam KTÜ kampüsündeki ağaçlar yaprağını üstten döküyor galiba bir argüman vardı üstten dökerse kış soğuk olur tarzı alın size biraz daha eğlence😂

Bu Kavak ağacı ile ilgili özel bir kural

Atalarımızdan rivayetle böyle

Demişlerse vardır bir bildikleri

• Bu Kavak ağacı ile ilgili özel bir kural

Atalarımızdan rivayetle böyle

Demişlerse vardır bir bildikleri

Mantar,palamut balığı,kiren(kızılcık) olursa oluyor diyorlar burada.

İşin garibi hiç birisi de bol değil bu sene. ^^

Küresel ısınma modelleri karıştırdığı gibi atmosferi de olumsuz etkiliyor.

Bu saatten sonra bu iklime kendimizi tez oluşturmamız gerekiyor..

Veriler arası mutabakat yok,bir yanda 1060 sibirya,bir yanda sıcak-soğuk denklemi,kutup girdabı....

İşimiz baya zorlaşacak.

• Bu hoş bir durum değil maalesef , kabul etmek lazım

Ama İstanbul için son 1 haftadır epey hızlandı dökülme

Bu yıl ciddi anlamda yapraklar 🌿🍁 dökülmedi geçen yıl bu denli değildi değişen iklime ısınanan iklime adapte olmakta güçlük çekmeye başladılar biz insanlarda bu konuda sıkıntı yaşıyoruz mevsim mevsimliğini yaptığı sürece güzeldir

• Noa bak kaymak gibi Ao ise aynı denklemde Mjo fazı enfes buna rağmen Modeller rezalet ya bir denklem eşitsizliği var yada Modeller bir an da büyük bombayı 💣 sistemi patlatacak gibi gibi duruyor.

• İnanın bana anlam veremiyorum:)

Ana fikir iyi ama hem Azor koridoru dar ve zayıf hem de Sistemin inişi için doğru şekilde bir tırmanış değil ( fazla dikine ) ve bize yakın zaten , bilakis sistemi itiyor

Bakınız sistem indiren Azor en kötü böyle olmalı

Bu şekil yataya yakın değil ille Dikey çıkacaksa da Skandi bölgesine doğru çıkmalı

Bu Ukmo tırmanışı sadece kuru soğuk indirebilir

24 saat önce tırmanmaya başlasa bak o zaman -12 bile çekerdi , zamanlama hatası yine