GFS-ECMWF-UKMO YORUMLAMALARI (OCAK 2023)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sene kuzeydeki soğuklar gercekten sıradisi olağanüstü gözüküyor ben 2018 den beri model takip ediyorum 850 hpa -32 lik beyaz skalayi bu kadar geniş ve yakın gördüğümü hatırlamıyorum lcc haritasında bilmem katılır mı hocalarim?

• Bu sene kuzeydeki soğuklar gercekten sıradisi olağanüstü gözüküyor ben 2018 den beri model takip ediyorum 850 hpa -32 lik beyaz skalayi bu kadar geniş ve yakın gördüğümü hatırlamıyorum lcc haritasında bilmem katılır mı hocalarim?

Görünce gözlerim açıldı valla hocam

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

Ben gördükten sonra acaba demeden duramıyorum hocam.

acaba ufakta olsa bir sapma olur mu ? diye yarın akşam acabalarım cevabına kavuşur diye umuyorum.

• GFS son saatler güzel, hatta çok güzel bana göre. Akşama değişecek belki görüntü ama fikir olarak güzel şeyler sunuyor. Azorun önü açılıyor, iskandinavya üzerinden kafayı vurup o yukarıda ne var ne yoksa balkanlar - ülkemiz hattına sokabilir. 1 hafta kadar biraz kurak olacak model takip ama sonrasında artık güzel şeyler geleceğinin habercisi bu. O yüzden moralleri çok bozmayalım.

Sabrın sonu selamet...

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• GFS'i sürekli ama sürekli kötülemek zorunda hisseden arkadaşlar var sanırım. Sevmiyorsanız takip etmez, yorum yapmazsınız ki insanların da kafasını karıştırmazsınız.

Geçen seneki sistemlerde GFS neredeyse en yakın 'tahminleri' yapmıştı. Gerçekten şu başlık altında bazı arkadaşlar yazmak için yazıyor.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• tam bir kaos bunun böyle indiğini ve oluşabilecek tepki ab leri + dekler +bütün dünyanın bizi izlemesi bu böyle inebilse keşke :(3232 ama maalesef hayal tabi ki çok uzun vade olduğu için şuanlık
    b88d6b6733e56bec6905702e9.jpg

hocam yukarıdaki o soğuk gerçekten muazzam sadece bu soğuklara bakarak bile bu kışın potansiyelini görebiliyoruz beklemedeyiz inançlıyız bu sene o sene :hfyeni (29):

• GEFS controle izlandayı büyütmüş de büyütmüş uzak vade de uzays3271653126 kollarımı kaldırdım bakıyorum kardan adam gibi :D

• tam bir kaos bunun böyle indiğini ve oluşabilecek tepki ab leri + dekler +bütün dünyanın bizi izlemesi bu böyle inebilse keşke :(3232 ama maalesef hayal tabi ki çok uzun vade olduğu için şuanlık
    b88d6b6733e56bec6905702e9.jpg

Amerika'yı çok izledik biraz da Japonya'yı izleriz sıkıntı yok :hfyeni (29): Zaten bu ikisinin kötü kış geçirmişliği çok azdır hep şanslılar...

• Amerika'yı çok izledik biraz da Japonya'yı izleriz sıkıntı yok :hfyeni (29): Zaten bu ikisinin kötü kış geçirmişliği çok azdır hep şanslılar...

hocam sibirya neden orta asya yerine bize hiç çalışmıyor mesela o -24 neden hiç bize gelmeye çalışmıyor konum mu uygun değil yoksa izlanda mı ?

• oww bu nasıl muazzam bi soğuk kuzeyimizde yuvalanan dehşet soğuklar ay sonuna kadar avrasyada kalırsa illaki nasipleniriz sibirya bu sene inanılmaz soğuk bizi etkilememesi abes olur

• Ben küçük olgularla uğraşmam.İzlandayı saldım.İskandinavya,sözüm sana.Ne kadar daha direneceksin göreceğiz bakalım.Ve yüce sibirya bir diğer sözüm sana.Seni bekliyor olacağım :hfyeni (18):