Futbola Dair Her Şey [2023]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ziyech ve Zaha tam Fb kalibresindeki topçulardı formsuz, sakat, sönmüş pahalı yıldızlar ve transfer çalımı ikisi de.

Yıllarca böyle topçuları kaptırıp transfer çalımı yediğimiz için şampiyon olduk.Bu sene bu işlere girmesek puan farkı açmıştık ama farketmez yine şampiyon olacağız.

• Offizieller Beitrag

Beşiktaş'ın Galatasaray maçına ayrı hazırlanması kadar doğal birşey olamaz, bunu başka yerlere çekmenin ne anlamı var? Adamlar kötü bir sezon geçiyor ve kendilerini seyirciye affettirme maçı gibi görüyor olabilirler, Fenerbahçe maçına da öyle hazırlanacaklardır, büyük takımlar için kötü giden sezonlarda derbi maçları taraftarı mutlu etme maçlarıdır.

Fenerbahçe beklenilen dışında son yıllarda sattığı oyuncularla büyük paralar kazandı, Takım başarıyı yakalayamadı ama önemli paralar kazanıldı, zaten Ali Koç'un en yaptığı iş pazarlama ve satış.. Ziyech ve Zaha geldiğinde Galatasaray'a burada yazılanları hatırlıyorumda şimdi bazı arkadaşların yorumları o paylaşımlardan sonra garip kalıyor hele ki Zaha transferi çok konuşulmuştu.

Bu arada Emincan takımınızla ilgili Zaha ve Ziyech i yorumlarken Fenerbahçeye sataşmanıza gerek yok, Kendi takımınız bu oyuncuları nasıl ve neden almış bence hesabını sormanız gereken yer orası.

• Ziyech ve Zaha tam Fb kalibresindeki topçulardı formsuz, sakat, sönmüş pahalı yıldızlar ve transfer çalımı ikisi de.

Yıllarca böyle topçuları kaptırıp transfer çalımı yediğimiz için şampiyon olduk.Bu sene bu işlere girmesek puan farkı açmıştık ama farketmez yine şampiyon olacağız.

Fb kalibresinde oyuncular ifadesi bence doğru değil hocam.

Gören de sadece Fb sakat, formsuz oyuncu alıyor sanacak, Gs ve Bjk de yıllardır alıyor bu tarz oyuncular.

• Yine aynı noktadayım. Sen misin ben mi, Beşiktaş sana ne yapacak, hakem bana ne yapacak, federasyon of dedi, mhk puf.

Bunlar neyi ifade ediyor, şimdi ben fenerbahçeli olarak, takımımı 35. şampiyon görsem, 7 yıldız taksam ne olur. Abi haber ver bana vitrinde, yani Avrupa'da ne yapıyoruz, ben napim kendi ligimdeki kısır döngüyü.

Mesela merak ediyorum, haftaya union takımı için ligde dinlendirme mi yapacağız, yoksa lig için union da mı rotasyon yapacağız. Bence ikincisi.

Arkadaş, Sevilla kaç sene UEFA şampiyonu oldu, Ligi'nde bir şampiyonluğu yokken.

Hiç mi örnek alan olmaz.

• Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maç sonuçları

Ankaragücü 3 - 0 Fenerbahçe

Trabzonspor 1 - 0 Başakşehir Futbol Kulübü

Beşiktaş 2 - 0 Konyaspor

Galatasaray 0 - 2 Fatih Karagümrük

Bu sonuçlara göre 4 büyüklerden Fenerbahçe ve Galatasaray kupaya veda etmiştir.

Yarı Final eşleşmeleri

AnkaragücüBeşiktaş
    TrabzonsporFatih Karagümrük
  • Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Vallahi derbi için tek temennim hakemin konuşulmadığı maç olması, bu koşullarda çok zor evet ama bizimki de bir umut tabi.Birde Galatasaray bu sene Beşiktaşı evinde yenmez ise o seri yüksek ihtimalle 2. Kadıköy serisine dönüşür gibi geliyor bana.Tabi ileriyi Allah bilir ama varsayım tabiki bizimki.Benim bu maçta Okan hocanın oynatmak istediği oyun değilde Santos nasıl bir planla çıkacak merak ediyorum beni bu maçta meraklandıran olay o. Açıklamalarında '' Küçük takımlar, Galatasaray'a karşı savunma yapıp kontratak oynarlar ama biz Beşiktaş'ız. Biz, Galatasaray'a karşı özel bir plan yapmayacağız. Burada önemli olan bizim nasıl oynayacağımız.'' Diye açıklaması var daha kontrollü bir oyun mu göreceğiz yoksa öndemi basacak Beşiktaş bence maçın kilit noktası bu.

• Yine aynı noktadayım. Sen misin ben mi, Beşiktaş sana ne yapacak, hakem bana ne yapacak, federasyon of dedi, mhk puf.

Bunlar neyi ifade ediyor, şimdi ben fenerbahçeli olarak, takımımı 35. şampiyon görsem, 7 yıldız taksam ne olur. Abi haber ver bana vitrinde, yani Avrupa'da ne yapıyoruz, ben napim kendi ligimdeki kısır döngüyü.

Mesela merak ediyorum, haftaya union takımı için ligde dinlendirme mi yapacağız, yoksa lig için union da mı rotasyon yapacağız. Bence ikincisi.

Arkadaş, Sevilla kaç sene UEFA şampiyonu oldu, Ligi'nde bir şampiyonluğu yokken.

Hiç mi örnek alan olmaz.

Rotasyon derken ne demeye çalıştığınız da önemli. Doğru oyun anlayışı ile rotasyon yaparak da Union'u eleyebilecek kadroya sahibiz. Fakat hocanın sadece bir planı olduğu için mümkün görünmüyor. Örneğin Krunic'in kötü gözükmesinin sebebi ondan Fred performansı beklemesi halbuki iki alakası olmayan profilde oyuncu. Elenmemiz iyi olur Avrupa'dan. 10 senedir şampiyon olamıyoruz yoksa Avrupa'yı tercih ederdim.

• Büyük beklentilerin sonu genelde hüsran olur Beşiktaş ve taraftarı bizi gerçekten yeneceğini düşünüyor unutmasınlar biz büyük maçların takimıyız ağır geliriz

Manchester United'ın rotasyonda bile değerlendirmediği, sürekli kiralayıp en sonunda sattığı ve sattığı kulüpten 10 sene boyunca çıkmayan, tek majör kupası dahi olmayan 30 yaşına gelmiş çizgi çalımcısı oyuncudan çok şey beklediniz. Diğerini ise arap takımları bile veto etti sağlık durumundan ötürü.

Tespit de güzelmiş. Yarın ilk iş Fenerbahçe'ye mail atacağım. Bundan sonra Fenerbahçe Yüzyılı başlıyor. Falcao, Babel, Grosskreutz, Lemina, Sarrachi, Nzonzi, Ndombele, Ziyech, Zaha, Aurier gibi transferler yapılmaması gerektiğini de dipnot olarak ileteceğim.

• 2011 – 2012: Galatasaray
    • 2012 – 2013: Galatasaray
    • 2013 – 2014: Fenerbahçe
    • 2014 – 2015: Galatasaray
    • 2015 – 2016: Beşiktaş
    • 2016 – 2017: Beşiktaş
    • 2017 – 2018: Galatasaray
    • 2018 – 2019: Galatasaray
    • 2019 – 2020: Başakşehir
    • 2020 – 2021: Beşiktaş
    • 2021 – 2022: Trabzonspor
    • 2022 - 2023: Galatasaray
    • 2023 - 2024: Galatasaray-Fenerbahçe ❓
  • 26 puana bakmayıp bizi yenmeyi şampiyonluk sananlar çok büyüksün be Galatasaray Aykut53 hocam seviyorum seni biliyorsun sadece rekabet ortamından zevk alıyorum 😎👍

• Aykut53 Hocam kusura bakmayın ama galibiyetler seriler karnı doyurmuyor. Ortada kupa varsa sahibi ve en büyük talibi Galatasaraydır.Tabikide herkesin tuttuğu takım en büyüğüdür ama söz konusu Galatasaraya gelene kadar 😎