Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sokakta ki bütün başıboş köpekler artık barınaklara falan yerleştirilmeli. Hayır mesele hayvan sevmekse, hayvanat bahçesinde ki bütün canlıları da salalım sokağa iyice Afrika'ya dönsün ülke o halde. İnsanlar artık sokakta kendine saldıran köpekleri öldürse hakları.

• Allah'ın her akşamı en az bir çocuğu köpeklerin kovaladığını görüyorum ya da çocukların köpekler yüzünden attığı çığlıkları duyuyorum.Hele kar yağdığında dışarı çıkmaya korkuyorduk oynamak için.Eskiden belediye ekipleri köpekleri toplardı , iğne falan vurup küpe takardı.Küpeli köpek görmek zor şimdi.Buralar biraz daha kırsal olduğundan sayılara hep daha fazlaydı ama hiç bu kadar yoktu.Maalesef doğrudan birkaç kişiyi parçalayarak öldürmeden önlem alınacağını düşünmüyorum.Her zaman oldugu gibi... :cursing:

• İstanbul Bursa yolcularının dikkatine. Budo 98 TL'ydi sanırsam şuan daha ucuz 49 TL geçici indirim varmış.

İDO hep BUDO dan pahalıydı beş para etmez budo her zaman en iyi beğeniyorum.

Geçiciliğe gelirsek standart her sene öyle yapıyor 50 lira üstünü aşacağını sanmıyorum budo idodan daha iyi iş yapıyor daa çok yolcu dolduruyor zaten %100 kar kazanıyordur eminim.

• Köpeklerin bu saldırıları artışta tabii ki ancak sapla samanı karıştırmayalım ülke yönetmekle köpek ne alaka? Bu meselelerde top belediyede. Bazı belediyeler gayet iyi çalışıyor. Ayrıca şikayet gelmediği sürece belediye ne yapsın? Çoğu durumda saldırılar boşa çıktığı yada üstünde durulmadığı için şikayet edilmiyor bile.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Köpeklerin bu saldırıları artışta tabii ki ancak sapla samanı karıştırmayalım ülke yönetmekle köpek ne alaka? Bu meselelerde top belediyede. Bazı belediyeler gayet iyi çalışıyor. Ayrıca şikayet gelmediği sürece belediye ne yapsın? Çoğu durumda saldırılar boşa çıktığı yada üstünde durulmadığı için şikayet edilmiyor bile.

Hocam görev belediyede ama alınacak net bir karar devlete bakıyor.Şuan mevcut karar ulaşılabilen başıboş köpekleri sadece kısırlaştırmak diye biliyorum.

• Mahallecek arıyoruz belediyenin çağrı merkezini sorunu anlatıyoruz dikkate alan yok.Sözde kalan çözümler hiçbir şeyi değiştirmiyor.Küpesiz köpek var diyoruz , adres isteyip gerekeni yapıyoruz diyorlar.Isırma vakası var mı diye soruyolar.Yok dediğimizde başlıyorlar belediyeyi öven sözlere.Dediğim gibi en azından burası için birileri ölmeden bir şey değişmeyecek.Yetkililerin sunduğu çözümlerden benim anladığım bu.

• Hocam görev belediyede ama alınacak net bir karar devlete bakıyor.Şuan mevcut karar ulaşılabilen başıboş köpekleri sadece kısırlaştırmak diye biliyorum.

bununla ilgili icraatı belediyeler yapar, dediğim gibi işini iyi yapan belediyelerde var devletlik bir durum yok, Belediye şikayetlere düzgün cevap verirse bu olayların önüne geçilir. Daha önce beni köpek ısırdı balıkesirde yazlıkta daha köpek ısırdı dediğimde direkt yönlendiriyorlar hayvanı tarif ediyorsun bulunduğu konumu söylüyorsun gelip köpeği alıyorlar. Durumun böyle işlemesi gerek.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Benim liseden arkadaşım mezun olunca Amerika ya gitti orda yaşadığı bir tanıdığı sayesinde vize işi kolay oldu üniversite okumadı burda, direkt oraya çalışmak için gitti bir fabrikada çalışıyormuş 4 yıldır ve maaşı ortalama 3,000 dolar filan dedi hayatı nasıl diye sorarsanız müstakil bir evde yaşıyor biraz şehirden uzak altında araba var 10 bin dolara almış ve taksit imkanı olduğu için bir de ikinci el pazarı olunca çok kolayına gelmiş istediğini yiyiyor istediğini rahatlıkla alabiliyormuş geçen gün nike airmax almış 120 dolar vermiş en ust seviye telefon var elinde ve bunlar var iken hala para birikmeye devam ediyormuş merak ediyorum gerçekten boyle bir hayatı Türkiye de kaç kişi yasayabiliyor?

• Araba almak maalesef artık hayal, sıfır arabayı geç 2. elde bile hayale doğru gidiyor bazı segmentler için hayal oldu bile. Dua ediyorum 2 yıl evvel arabayı aldığıma yoksa şuanda imkansızdı.

• Araba almak maalesef artık hayal, sıfır arabayı geç 2. elde bile hayale doğru gidiyor bazı segmentler için hayal oldu bile. Dua ediyorum 2 yıl evvel arabayı aldığıma yoksa şuanda imkansızdı.

Ya değil mi 2020 sonunda alanlar ne kadar şanslı hissediyorlar kendini iyi kötü bir clio aldık çok şükür benim ilk arabam bir de :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

60 bine hyundai accent blue aldım 2014 model. Şuan 200 bin tl civarı abi. Üstüne katladıkça katladı :)

• Ya değil mi 2020 sonunda alanlar ne kadar şanslı hissediyorlar kendini iyi kötü bir clio aldık çok şükür benim ilk arabam bir de :)

aynen valla benimde ilk araba, 2017 model 60bin km de 145bine aldım şuanda aynı araba 320binlerde, zamla beraber sıfırı 500 bine gelecek neredeyse...

• İHA : Bursa Yunuseli Havalimanı yakınında tek motorlu uçak sokak arasına düştü.

*NTV yayınliyor şuan.Dar bir sokakta evlerin arasına düşmüş ve yangın çıkmış.Gelen ilk bilgilere göre uçakta iki kişi vardı ve kalkıştan hemen sonra düştü.