Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar soruya maruz kaldım ancak sorun teşkil etmiyor, dileyen kendi konumunu sorabilir. Tabii daha önce cevapladığım yerleri cevaplamayacağım.

trabzonun sahilleri Allaha emanet galiba 13ünden sonra bir gelişme olabilir mi diye soracağım çok umutluyum bu haftadan ve önümüzdeki haftadan

Winter Has Come

• Mektubunu aldım değerli kardeşim.Senden 12 saat istemiştim.Sen bana daha güçlü bir ULL gösterdin.Benim zaafımı biliyorsun.Önümüzdeki 2 gün bize neler gösterir bakacağız.Beklediğimiz görüntüleri görmek sevindirici.Allah tamamını erdirsin inşallah kadim dostum

• Yarın akşam saatlerinden itibaren kar başlar salı sabahına kadar 10cm birikme ihtimali mümkün öğlen erime olur 7 si gecesi tamamen şans bir 10cm daha eklerse totalde 15-20cm olabilir 30-50cm gibi iyimser bir tablo yok en iyi ihtimal 20 gibi en kötü ihtimal 8-10cm diye düşünüyorum.

Aslında bu tahmin bile güzel bir birikim ama son 2 yıldır rakımdan dolayı 50 cm ve 70 cm leri gördük ister istemez beklentimiz yüksek ama şükür ederek tadını çıkaralım

• :D hocam şimdi tokatta kaçı kaç geçe kar başlar az mı yağar çok mu yağar (!)

hocam kaç cm bekliyorsun bir de sıcaklık sıkıntı olur mu teşekkürler

tokatta bu sabaha karşı kar yağışı başlayacak günün ilerleyen saatlerinde yoğunlaşacak özellikle gece saatlerinde baya bir yoğun görünüyor sonrasında perşembe sabahına kadar ara ara yoğun ve orta kuvvette devam edecek sıcaklıkta herangi bir sıkıntı yok cm işi karasal iklimi olan biryerde pek tahmin edilemez denize yakın yerler gibi olsaydı enaz 50-60 cm olur derdim ama eniyisi yaşayıp görmen daha güzel olur örtüde olur.umarım bi nemzede olsa sizi rahatlatmışızdır efem😊😊

• Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar soruya maruz kaldım ancak sorun teşkil etmiyor, dileyen kendi konumunu sorabilir. Tabii daha önce cevapladığım yerleri cevaplamayacağım.

Ordu 24 rakımda kar yağarmı yağarsa ne olur bu gecemi yağar yarın sabahmi yağar yoksa yarın gecemi soru istiyorsan soru çok keremim🤣

• tokatta bu sabaha karşı kar yağışı başlayacak günün ilerleyen saatlerinde yoğunlaşacak özellikle gece saatlerinde baya bir yoğun görünüyor sonrasında perşembe sabahına kadar ara ara yoğun ve orta kuvvette devam edecek sıcaklıkta herangi bir sıkıntı yok cm işi karasal iklimi olan biryerde pek tahmin edilemez denize yakın yerler gibi olsaydı enaz 50-60 cm olur derdim ama eniyisi yaşayıp görmen daha güzel olur örtüde olur.umarım bi nemzede olsa sizi rahatlatmışızdır efem😊😊

çok teşekkür ederim sayın hocam :)