Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Allah size sistem nasip etmesin kupkuru sicak devam edin :D2 :D2 baya iyiymis ya

• Herşey sürprize açık son saate kadar değişim olacak alçak basınçın sochiye kayması durumunda herşey değişir 2 3 gün kaldı sisteme ama hâlâ belirli olmayan şeyler var -8 -9 850 hpa bana göre yeterli

• Herşey sürprize açık son saate kadar değişim olacak alçak basınçın sochiye kayması durumunda herşey değişir 2 3 gün kaldı sisteme ama hâlâ belirli olmayan şeyler var -8 -9 850 hpa bana göre yeterli

bence trabzon sahil kesimleri ve doğusu için birdahaki hafta daha iyi olucak samsun, ordu, giresun ve trabzonun batısı kendini kurtardı dediniz zaten

Winter Has Come

• bence trabzon sahil kesimleri ve doğusu için birdahaki hafta daha iyi olucak samsun, ordu, giresun ve trabzonun batısı kendini kurtardı dediniz zaten

Giresun ve trabzon'un batısı hâlâ sınırda bana göre bakalım ama salı gecesi Giresun ve ordu coşacak gibi

• Yav son saatlere girmişiz modellerde farklılık var mutabakat yok şimdi sistem anında mı öğreneceğiz hangisinin doğru söylediğini

• Yav son saatlere girmişiz modellerde farklılık var mutabakat yok şimdi sistem anında mı öğreneceğiz hangisinin doğru söylediğini

Akşam ki çıktılara bakıp sonrasında sınırlı alan modellerine bakarız artık.

Her şey gebe bir sistem olacağı kesin hocalar çok söyledi ben de söyleyeyim yaşarken bile değişebilecek sistemle karşı karşıyayız :)

• Akşam ki çıktılara bakıp sonrasında sınırlı alan modellerine bakarız artık.

Her şey gebe bir sistem olacağı kesin hocalar çok söyledi ben de söyleyeyim yaşarken bile değişebilecek sistemle karşı karşıyayız :)

Sınırlı alan modellerinden kasıt ukmo navgem vs mi

• Bu vakitten sonrasını global modeller çözemez, çözünürlükleri yetmez. Artık Icon, Arpege, Hermes, Bolam, Poseidon gibi sınırlı alan modellerine bakacağız.

• icon diğer modellere göre rize trabzon açısından daha olumlu icona göre daima sınırdayız sıcaklıkta yağış mağış yakalarsak ki hep 1mm 2mm civarı yağış git gel yapıyor şans sistemi olur bizim açımızdan

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• icon diğer modellere göre rize trabzon açısından daha olumlu icona göre daima sınırdayız sıcaklıkta yağış mağış yakalarsak ki hep 1mm 2mm civarı yağış git gel yapıyor şans sistemi olur bizim açımızdan

Giresun için nasıl icon