Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eşim ve çocuklar fındık için Ordu'ya gittiler ,ben bu sene malesef gelemedim,

Ayrılık zor ,Rabbim kimseyi ailesinden ayırmasın

Fındık bitiminde onları almaya gelicem 2-3 günlüğüne

350 TL den yerli yevmiyecileri ayarladık , nasipse cuma günü başlayacaklar

• Herkese selamlar bir gün herkes Atakum'da oturacak akımına kapılarak Samsun'daki evi taşıdık. Bundan sonra kaçan kütleleri full HD izleme fırsatım olacak :hfyeni (18): Gerçe yılın büyük çoğunluğunu şehir dışında geçiriyorum artık olduğu kadar izlemeye meraklı değilim :)

Atakum demişken karşı tepe İlkadım'ın Kalkancı Mahallesi, Baruthane ve Batı Park. İlkadım-Atakum sınırındayım yani iklimden bir şey kaybetmedik 8o Rakım 90 m şehir merkezine kar yağacaksa ilk benden alırsınız haberi :)

• Herkese selamlar bir gün herkes Atakum'da oturacak akımına kapılarak Samsun'daki evi taşıdık. Bundan sonra kaçan kütleleri full HD izleme fırsatım olacak :hfyeni (18): Gerçe yılın büyük çoğunluğunu şehir dışında geçiriyorum artık olduğu kadar izlemeye meraklı değilim :)

Atakum demişken karşı tepe İlkadım'ın Kalkancı Mahallesi, Baruthane ve Batı Park. İlkadım-Atakum sınırındayım yani iklimden bir şey kaybetmedik 8o Rakım 90 m şehir merkezine kar yağacaksa ilk benden alırsınız haberi :)

Hosgeldin kardeşim atakum çölüne :)

• Bugün için Sinop ve Samsun dışında değerler uygun görünüyor.

Haftaya 2010'dan enstantaneler göreceğiz 30'lu dereceler gündüz %50-60 nem, gece %80 üzeri nem ve 24-27 dereceler...

Basra'nın Gazabı coming soon..

• Evet arkadaşlar Gréy hocamın dediği gibi Samsun ve Sinop dışında değerler uygun gözüküyor. Ordu, Giresun ve özellik Trabzon, Rize, Artvin'de lokal olarak ani yağışlar oluşabilir. Çok bir sorun gözükmüyor ancak dikkatli olmakta fayda var. İyi günler dilerim. :)

• 31 Temmuz'da Trabzon'dan Bafra'ya dönmüştüm. Yayladan inince neye uğradığımızı şaşırdık çoluk çocuk. Yaylada Temmuz ayında iki üç sabah yerlerde hafif buzla uyanmıştık :) Bafra'ya döndüğümüzden beri doğru düzgün yağmur görmedik. Nemden boğuluyoruz resmen. Ki ufukta da bir şey yokmuş yine. Bu daha da kötü.

• 31 Temmuz'da Trabzon'dan Bafra'ya dönmüştüm. Yayladan inince neye uğradığımızı şaşırdık çoluk çocuk. Yaylada Temmuz ayında iki üç sabah yerlerde hafif buzla uyanmıştık :) Bafra'ya döndüğümüzden beri doğru düzgün yağmur görmedik. Nemden boğuluyoruz resmen. Ki ufukta da bir şey yokmuş yine. Bu daha da kötü.

Yarın bir şeyler var hocam hatta bu akşam da olabilir sonrası kötü asıl moral bozan o.

• Bugün için Sinop ve Samsun dışında değerler uygun görünüyor.

Haftaya 2010'dan enstantaneler göreceğiz 30'lu dereceler gündüz %50-60 nem, gece %80 üzeri nem ve 24-27 dereceler...

Basra'nın Gazabı coming soon..

2010 yazı cidden sıcaktı ya hatırlıyorum

• Doğu Karadeniz Kıyıları ile Ordu Çevrelerinde Kuvvetli Yağış Uyarısı !

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

19.06.2021 21.00-20.08.2022 09.00