Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fındık çiftçisinin, ihracatçısı kadar değeri yok. Bunu herkes kafasına soksun. Mesele ne fiyat verildiği değil, tüccarın eline düşürmeden bu fındığı piyasadan nasıl alacağındır. İnşallah maliyetini karşılayan bir fiyat belirlemişlerdir ve de aksiyon alma da geç kalmazlar, yoksa fiyat açıklandığı gibi paraşütsüz çakılır.

• Fındık maliyetleri aşırı yükseldi (İlaç , gübre , işçilik ,patos vb)

Enlfasyon patlamasını ve diğer tüketim ürünlerine gelen zamlarına bakmadan

Sadece fındık üretim maliyetine bakarak 35-40-45 TL rakamlar gelmemli

Şehir dışından gelen insanlarda var ,sırf fındık için ,bunların ulaşım gıda maliyetleri yüksek

Benim beklentim en az 50 TL , üzeri de açıklanır diye düşünüyorum

• olmuş temmuzun 26sı serin serin oturmuşum balkona keyifli keyifli çayımı yudumlayıp havanın tadını çıkarıyorum daha ne olsun tek eksik temmuzun 26sı olmuş ama daha denize giremedim 🤣

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• 6 aydır yazmıyorum neredeyse 6 aydır fiyatlar uçuyor bizim gibi orta-alt kesim diyebileceğimiz kesim olarak 6 aydır alım gücü günden güne azalıyor.. :c ama zenginler mutlu

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• 6 aydır yazmıyorum neredeyse 6 aydır fiyatlar uçuyor bizim gibi orta-alt kesim diyebileceğimiz kesim olarak 6 aydır alım gücü günden güne azalıyor.. :c ama zenginler mutlu

çiftçiler özellikle muzdarip,memurlar muzdarip,küçük esnaf muzdarip,özel sektörde işçi statüsündekiler muzdarip valla ne olcak halimiz hayırlısı

• çiftçiler özellikle muzdarip,memurlar muzdarip,küçük esnaf muzdarip,özel sektörde işçi statüsündekiler muzdarip valla ne olcak halimiz hayırlısı

bu ülke buzamana kadar ne badireler ne zorluklar atlattı atlatmayada devam ediyor burda siyasi konulara girmek istemiyorum çünki yeri burası değil.oyüzden rabbim hakkımızda en hayırlısı neyse onu versin diyelim.

• Güzel günler bitiyor sıcağı ve nemi iliklerinize kadar hissetmeye hazır olun!

Sıcaklıklar hali hazırda mevsim normallerinde gidiyor ancak önümüzde birkaç yağış ihtimali olan tarih var bunlardan en yakını cumartesi günü görünüyor GFS görmüyor. Bu arada dağlarda zaman zaman yamaç yağışları oluyor özelikle akşamüstü hava bulutlanıyor.

Sıcaklıklar uzun sürmese de mevsim normallerinin üzerine çıkıyor sahillerde 30 dereceleri test edebiliriz geceleri de minimum %80+ nem beklentim var.

Önümüzdeki hafta hafif düşüşle birlikte yine ortalamaların 1-2 derece üstünde gideceğiz burada ise 2 Ağustos ve benim daha yüksek beklenti içinde olduğum 5-7 Ağustos tarihlerinde sistem veya sistemcikler alabiliriz.

ens_image.php?geoid=117930&var=201&run=6&date=2022-07-27&model=gfs&member=ENS&bw=1

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• bu ülke buzamana kadar ne badireler ne zorluklar atlattı atlatmayada devam ediyor burda siyasi konulara girmek istemiyorum çünki yeri burası değil.oyüzden rabbim hakkımızda en hayırlısı neyse onu versin diyelim.

amin hocam en kısada döneriz inşallah bende sadece üzüntümüzü dile getirdim koskoca ülkeme yakıştıramıyorum