İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Futbolda Fenerbahçe ne ise atmosferde de İzmir o, yıllardır her sene o sene bu sene deniyor sonuç yine hüsran :) bütün rakipleri şampiyon oldu başakşehir bile fenerde tık yok. İzmir de öyle afrikasından adanasına her yere kar yağdı izmire tık yok. Fenerbahçe'nin 10, İzmir'in 7. Senesi başarısızlıkta. Ve ben şu son 10 senede 30 yıl yaşlandım çünkü hem izmirliyim hem fenerbahçeliyim Allah başka dert vermesin yeter :) bu sene fenerbahçe inşallah kıracak o başarısızlık zincirini, darısı izmir in başına diyelim bakarsınız şu lodosların ardından Ay sonu baba bi sistem gelir kordonda kar topu oynarız :)

• İzmir'de dün gerçekleşen en yüksek sıcaklıklar:

İzmir, Bornova, BORNOVA/ZEYTİNCİLİK ARŞ.(TAGEM)22,5
    İzmir, Kemalpaşa, KEMALPAŞA22,3
    İzmir, Karşıyaka, KARŞIYAKA21,7
    İzmir, Menemen, MENEMEN21,4
    İzmir, Konak, İZMİR BÖLGE21,2
    İzmir, Menderes, MENDERES/ÇİLEME KÖYÜ21,1
    İzmir, Urla, URLA21,0
    İzmir, Torbalı, TORBALI21,0
    İzmir, Güzelbahçe, GÜZELBAHÇE20,9
    İzmir, Kemalpaşa, KEMALPAŞA/BAĞYURDU KÖYÜ20,8
    İzmir, Balçova, BALÇOVA20,7
    İzmir, Beydağ, BEYDAĞ20,6
    İzmir, Ödemiş, ÖDEMİŞ20,6
    İzmir, Urla, URLA/UZUNKUYU ORMAN SAHASI20,6
    İzmir, Bayraklı, BAYRAKLI20,5
    İzmir, Çiğli, ÇİĞLİ HAVALİMANI20,5
    İzmir, Aliağa, ALİAĞA20,5
    İzmir, Foça, FOÇA TOPRAK SU20,5
    İzmir, Selçuk, SELÇUK20,5
    İzmir, Bayındır, BAYINDIR20,5
    İzmir, Seferihisar, SEFERİHİSAR20,4
    İzmir, Tire, TİRE20,4
    İzmir, Konak, KONAK20,3
    İzmir, Menderes, MENDERES/GÜMÜLDÜR20,2
    İzmir, Karaburun, KARABURUN/MORDOĞAN ANA MENDİREK (KUZEY) FENERİ20,2
    İzmir, Kınık, KINIK20,1
    İzmir, Konak, KONAK/İZMİR PASAPORT MENDİREK FENERİ20,1
    İzmir, Buca, BUCA19,9
    İzmir, Kiraz, KİRAZ19,8
    İzmir, Konak, KONAK/ALSANCAK LİMAN FENERİ19,8
    İzmir, Bergama, BERGAMA19,8
    İzmir, Menderes, MENDERES ORMAN SAHASI19,7
    İzmir, Dikili, DİKİLİ19,6
    İzmir, Güzelbahçe, GÜZELBAHÇE FENERİ19,5
    İzmir, Aliağa, ALİAĞA/BOZKÖY ORMAN SAHASI19,5
    İzmir, Çeşme, ÇEŞME19,4
    İzmir, Gaziemir, İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI19,4
    İzmir, Bergama, BERGAMA/ÇAMKÖY19,4
    İzmir, Narlıdere, NARLIDERE19,0
    İzmir, Foça, FOÇA TRAFİK GÖZETLEME KEGM19,0
    İzmir, Narlıdere, NARLIDERE/İZMİR KÖRFEZİ A NOKTASI IŞIKLI ŞAMANDIRA18,8
    İzmir, Aliağa, ALİAĞA TRAFİK GÖZETLEME KEGM18,7
    İzmir, Kınık, KINIK/KÖSELER KÖYÜ18,5
    İzmir, Bornova, BORNOVA ORMAN SAHASI18,4
    İzmir, Seferihisar, SEFERİHİSAR/SIĞACIK MARİNA FENERİ18,4
    İzmir, Karaburun, KARABURUN18,3
    İzmir, Çeşme, ÇEŞME/KALE YERİ SIĞ.(DÖKÜNTÜTAŞI) FENERİ17,7
    İzmir, Kemalpaşa, KEMALPAŞA/OVACIK KÖYÜ17,6
    İzmir, Bergama, BERGAMA/ÇAMAVLU KÖYÜ17,5
    İzmir, Ödemiş, ÖDEMİŞ/DEMİRDERE KÖYÜ17,2
    İzmir, Bergama, BERGAMA/İNCECİKLER ORMAN SAHASI16,7
    İzmir, Bayındır, BAYINDIR / ÇINARDİBİ KÖYÜ16,6
    İzmir, Karabağlar, İZMİR ÇATALKAYA RADAR SAHASI16,2
    İzmir, Dikili, DİKİLİ/ÇUKURALAN KÖYÜ16,2
    İzmir, Tire, TİRE/SOMAK KÖYÜ15,9
    İzmir, Ödemiş, BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ15,4
  • Futbolda Fenerbahçe ne ise atmosferde de İzmir o, yıllardır her sene o sene bu sene deniyor sonuç yine hüsran :) bütün rakipleri şampiyon oldu başakşehir bile fenerde tık yok. İzmir de öyle afrikasından adanasına her yere kar yağdı izmire tık yok. Fenerbahçe'nin 10, İzmir'in 7. Senesi başarısızlıkta. Ve ben şu son 10 senede 30 yıl yaşlandım çünkü hem izmirliyim hem fenerbahçeliyim Allah başka dert vermesin yeter :) bu sene fenerbahçe inşallah kıracak o başarısızlık zincirini, darısı izmir in başına diyelim bakarsınız şu lodosların ardından Ay sonu baba bi sistem gelir kordonda kar topu oynarız :)

Benim hayalim hem İzmir'in kara hem Fenerbahçe'bin şampiyonluğa bu sene kavuşmasıydı. İzmir'den kestim ümidi. Diğeri de olmalı artık.

• Ben kışı daha bitirmedim subat sonu major bir ısınma olasiligi yüksek tamam kış çok kötü geçiyor ama bir baba sistem herseyi unutturur en az bir piyango daha var nereye vuracağı belirsiz bu kadar sessizliğin arkası fırtına da olabilir bunu da gözardı etmeyelim..

• Ben şahsen kışı bitirdim. Gerekçe olarak şöyle bir istatistik sunacağım. Son 50 yılda bu kadar kötü gidip de toparlamış, güzel sistem alınmış 1 tane bile kış yok hepsi vasat gidişatın sonunda vasat kapanmış. Şubat sonu, Mart'ta sistem gelip bölgemize yarayan kışlarda ise Aralık, Ocak, Şubat ilk yarı inmiş güzel sistemler var. Eğer Aralık, Ocak, Şubat ilk yarısında ülkeye güzel sistem inseydi ve biz de en kötü seyirlik faydalansaydık olmadı yüksekler güzel alsaydı o zaman Şubat sonu ve Mart'tan medet umardım. Ama bu kadar vasat gidişatın sonunda toparlayabileceğimize, iyi bir sistem alabileceğimize inancım yok bölge olarak da ülke olarak da. Atmosferde ısrar olursa mevsim çıkana kadar o ısrar bozulmaz tezine dayanarak da daha fazla umutlanmaya gerek yok bence. İnşallah 2025'te istediğimize kavuşuruz.

• Ben şahsen kışı bitirdim. Gerekçe olarak şöyle bir istatistik sunacağım. Son 50 yılda bu kadar kötü gidip de toparlamış, güzel sistem alınmış 1 tane bile kış yok hepsi vasat gidişatın sonunda vasat kapanmış. Şubat sonu, Mart'ta sistem gelip bölgemize yarayan kışlarda ise Aralık, Ocak, Şubat ilk yarı inmiş güzel sistemler var. Eğer Aralık, Ocak, Şubat ilk yarısında ülkeye güzel sistem inseydi ve biz de en kötü seyirlik faydalansaydık olmadı yüksekler güzel alsaydı o zaman Şubat sonu ve Mart'tan medet umardım. Ama bu kadar vasat gidişatın sonunda toparlayabileceğimize, iyi bir sistem alabileceğimize inancım yok bölge olarak da ülke olarak da. Atmosferde ısrar olursa mevsim çıkana kadar o ısrar bozulmaz tezine dayanarak da daha fazla umutlanmaya gerek yok bence. İnşallah 2025'te istediğimize kavuşuruz.

Aman ha mesajını silerler.