Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GabelBerg10 epsden tut modellere kadar 6 saatte bir değişince tabi haftaya farklı olur :)) Açıkçası model konusundan tamamen çekildim, gece GFSlerini biraz hareketlensin diye sohbet vs takip ediyordum ama gerek yok üstad çok SSW takipçiside baya bol, işin sonu kazıkla bitince bu çığırtkanlığı sormak lazımda neyse..

Denemeler cesaret etmeler bir yere kadar güzel hoş ona karşı değilim Ssw sayfasını takip ediyorum bilgilendiğimde oldu.Zaten Ssw konusuna giren girmeyen belli asıl problem model yorumlama konusunda bence.Foruma girenin ilk adım attığı konuda her gün model nasıl ilerle ilersin nasıl biterse bitsin bol keseden umut dağıtılıyor tabiri caizse alınmayan hayvan her seferinden kuyruğundan tutuluyor :)

• Offizieller Beitrag

Denemeler cesaret etmeler bir yere kadar güzel hoş ona karşı değilim Ssw sayfasını takip ediyorum bilgilendiğimde oldu.Zaten Ssw konusuna giren girmeyen belli asıl problem model yorumlama konusunda bence.Foruma girenin ilk adım attığı konuda her gün model nasıl ilerle ilersin nasıl biterse bitsin bol keseden umut dağıtılıyor tabiri caizse alınmayan hayvan her seferinden kuyruğundan tutuluyor :)

Neyse ben bu SSW konusunda daha sert fikirlere sahibim o yüzden yorumsuz geçiyorum. Model konusunda ise katılıyorum millet kendini aralıkta sanıyor..

• Offizieller Beitrag

GabelBerg10 maalesef öyle, hatta geçen yıl martta 2 kar almasak ben genelde şubat 15 ten sonra kapatmaya başlarım, hoş istanbulda bu fikire daha çok sahiptim, bursaya gelince biraz kırılmıştı geçen senede 2 sistem yaşayınca daha bir umutluyum ama çok dar zamanımız kaldı son yıllarda ki şubat istatistiğimizin de berbat olduğunu hepimiz biliyoruz..

Kar veya iyi yağış yakalamamız lazım, 100 mm ilk bakışta elzem ama dahası da lazım, gelir mi hiçbir şeyden emin değiliz

• GabelBerg10 maalesef öyle, hatta geçen yıl martta 2 kar almasak ben genelde şubat 15 ten sonra kapatmaya başlarım, hoş istanbulda bu fikire daha çok sahiptim, bursaya gelince biraz kırılmıştı geçen senede 2 sistem yaşayınca daha bir umutluyum ama çok dar zamanımız kaldı son yıllarda ki şubat istatistiğimizin de berbat olduğunu hepimiz biliyoruz..

Kar veya iyi yağış yakalamamız lazım, 100 mm ilk bakışta elzem ama dahası da lazım, gelir mi hiçbir şeyden emin değiliz

Ayrıyetten geçen sene ocak ayında güzel bir kar aldı Bursa-İstanbul hattı bu sene oda yok yani geçen seneye oranla şubata hiç yoktan 100mm geriden geliyoruz.

Ekim-aralık raporuda bu haldeyken işimiz çok çok zor.

Bölgenin su yılı yağışı 111.1 mm, normali 234.6 mm ve 2022 su yılı dönem yağışı 240.4 mm'dir. Yağışlarda normaline göre %53, 2022 su yılı dönem yağışına göre %54 azalma gerçekleşti.

• Offizieller Beitrag

Ayrıyetten geçen sene ocak ayında güzel bir kar aldı Bursa-İstanbul hattı bu sene oda yok yani geçen seneye oranla şubata hiç yoktan 100mm geriden geliyoruz.

Ekim-aralık raporuda bu haldeyken işimiz çok çok zor.

Bölgenin su yılı yağışı 111.1 mm, normali 234.6 mm ve 2022 su yılı dönem yağışı 240.4 mm'dir. Yağışlarda normaline göre %53, 2022 su yılı dönem yağışına göre %54 azalma gerçekleşti.

aynen ocak ayında karda vardı, berbat bir sonbahar ve aralık ayı geçirdik, üstüne kışta berbat geçince çanlar bizim için çalıyor..

• aynen ocak ayında karda vardı, berbat bir sonbahar ve aralık ayı geçirdik, üstüne kışta berbat geçince çanlar bizim için çalıyor..

Nino bahara denk gelirse bir ihtimal geçen seneye nazaran bahar yağışlarımız iyileşebilir.Birde atmosfer dengesini sağlar muhabbeti de var o zaman nasıl küresel ısınma ve kuraklık global sorun oda ayrı bir konu :)

• Offizieller Beitrag

Nino bahara denk gelirse bir ihtimal geçen seneye nazaran bahar yağışlarımız iyileşebilir.Birde atmosfer dengesini sağlar muhabbeti de var o zaman nasıl küresel ısınma ve kuraklık global sorun oda ayrı bir konu :)

öğlen Vehbi hocamla da konuştuk bizi kurtarırsa biraz bu el nino meselesi kurtarabilir ama onunda yansıması hemen başlar mı muamma, inşallah ilk bahar bol yağışlı geçer en azından oradan kurtarırız..

• Nino bahara denk gelirse bir ihtimal geçen seneye nazaran bahar yağışlarımız iyileşebilir.Birde atmosfer dengesini sağlar muhabbeti de var o zaman nasıl küresel ısınma ve kuraklık global sorun oda ayrı bir konu :)

Ne dengesi boşversene 6.yıl olacak cacık kış olarak. :D Atmosfer Gönenin intikamını alıyor. :hfyeni (18):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ne dengesi boşversene 6.yıl olacak cacık kış olarak. :D Atmosfer Gönenin intikamını alıyor. :hfyeni (18):

Ayak uydurmaya bakalım :( bu saatten sonra çölde kaplan kutupta ayı olmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok :boat:

3 hafta sonra benim kış yavaştan biter zaten çıkarırım yazlıkları 1/kahkahas23s1

• kimse kusura bakmayacak şubata geldik nerdeyse en sert ocak ayı günlük güneşlik geçti, SSW filan bana sorarsanız kumarın ta kendisi o sebeple Allah yardımcımız olsun

SSW'den dilimiz yandı bir defa tekrarına ihtiyaç yok bence de. Eğer şuan ki dönemi Accuawaether nasıl tutturduysa kalan zamanda da haklı çıkmasını beklemekten başka çaremiz de kalmadı. Aşağıdaki sözün karşılığını görmemiz lazım Şubat ayında ve Mart'ın belirli bir bölümünde.

In some ways, residents from the Iberian Peninsula to southeastern Europe could see some similarities to the previous two years.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Offizieller Beitrag

SSW'den dilimiz yandı bir defa tekrarına ihtiyaç yok bence de. Eğer şuan ki dönemi Accuawaether nasıl tutturduysa kalan zamanda da haklı çıkmasını beklemekten başka çaremiz de kalmadı. Aşağıdaki sözün karşılığını görmemiz lazım Şubat ayında ve Mart'ın belirli bir bölümünde.

In some ways, residents from the Iberian Peninsula to southeastern Europe could see some similarities to the previous two years.

Aynen öyle Berkay, insallah o sözün karsiligini aliriz, yoksa zor bir surec bizi bekliyor olacak..

• Şubatin 2 sine kadar kandiradayim, kar görme ihtimali yuzde kaç, çok düşükse kartepeye cikaricam çocukları tabi oraya da kar yağarsa inşallah :) :)

Kandırayı şimdilik es geçelimde Kartepede 31 Ocak ile 3 Şubat arasında olabilir, bir kaç gün sonra daha net bilgi verebiliriz.

Umut bir nebze olsun herkeste var fakat aralıktan beri aynı kişiler her hafta aynı teranayi yazıp aynı teraneyi okuyunca bende model yorumlamadan elimi ayağımı çektim :) .Bir kaç güzel senaryo olursa burdan paylaşıyorum nasıl olsa yazılan şeyler aynı :)

Bir şey gözukürse zaten buradan degerlendirir yorumlarız, bilgi kirliligi olmaması için ve daha realist sekildeki zaten öyleyiz, varsa vardır yoksa yoktur.

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI -1,1
    Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI -0,1
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ 0,6
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ 1,4
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 2,1
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK/AYVAZPINARI KÖYÜ 2,2
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 4,4
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 4,5
    Kocaeli, İzmit, İZMİT ORMAN SAHASI 5,2
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI 5,2
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 6,1
    Kocaeli, Gebze, GEBZE 6,1
    Kocaeli, Derince, DERİNCE 6,2
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 6,3
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 6,5
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 6,7
    Kocaeli, Darıca, DARICA 6,8
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 6,8
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 6,8
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 8,2
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 9,6
  • Bursa'da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları 22.01.2023 18.00 - 23.01.2023 06.00 arası

Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/SARIALAN -2,8
    Bursa, Harmancık, HARMANCIK -2,8
    Bursa, İnegöl, İNEGÖL -2,7
    Bursa, Yenişehir, BURSA YENİŞEHİR HAVALİMANI -1,8
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ TELEFERİK -0,8
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ 0,2
    Bursa, Keles, KELES 0,5
    Bursa, Yenişehir, BURSA/YENİŞEHİR 0,5
    Bursa, Büyükorhan, BÜYÜKORHAN 0,6
    Bursa, Karacabey, KARACABEY/BAYRAMDERE GÖLETİ 1,0
    Bursa, Orhaneli, ORHANELİ 1,1
    Bursa, Orhangazi, ORHANGAZİ 1,4
    Bursa, Gürsu, GÜRSU 1,7
    Bursa, Osmangazi, BURSA 2,2
    Bursa, İznik, İZNİK 2,3
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/ ESKİKIZILELMA KÖYÜ 2,7
    Bursa, Nilüfer, NİLÜFER 2,8
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/GÜRGENDAĞ ORMAN SAHASI 3,0
    Bursa, Karacabey, KARACABEY 4,5
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA 4,5
    Bursa, İznik, İZNİK/BURSA RADAR SAHASI 5,0
    Bursa, Yenişehir, YENİŞEHİR/ALAYLI KÖYÜ 5,2
    Bursa, Kestel, KESTEL 5,2
    Bursa, Yıldırım, YILDIRIM 5,7
    Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/GÜNDOĞDU 6,1
    Bursa, Mudanya, MUDANYA 6,1
    Bursa, Gemlik, GEMLİK 7,6
    Bursa, Mudanya, MUDANYA/GÜZELYALI BALIKÇI BARINAĞI 11,8
  • İnşaAllah Şubat ayı kışı hissederiz 8-10 Şubat gibi bir şeyler olacak umarım bu kurak günlerden sonra o soğukları biz kaparız... Çok ihtiyacımız var tabi önce Şubat başı ülkemize girme ihtimali olan yükseklere ve iç kesimlere kar yapabilecek soğukları takip edelim.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

Einmal editiert, zuletzt von Enes Mirza ()

• Şubat 2-3 tarihlerinde havada da olsa kar görme ihtimalimiz az değil ama her zaman ki öteleme sendromu bu sene kesinkes devam ediyor.Biz bu dönemleri bir ÇİNİOFİL olarak sabırla geçirebiliyorsak birçok şeyin sabırla üstesinden geliriz :chinese: