Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abi bidaha ki kış nasıl gözüküyor veyahut ne zaman bize çıtlatırsın.

Yaz ayı hakkında görüşlerin neler yaz sıcak geçiçek diyebilirmiyiz.

Aslında daha önce cevapladım sanıyorum. CpHafif el nino lu batılı qbolu bir kış bekliyorum. 2002 04 15 i içine katan.,yağış sorunu olmayan ama soğuk çakışmasının çok beklendiği bir kış olabilir. Mayıs 15 ten sonra özlediğimiz sıcaklar bunaltıcı şekilde ortaya çıkacak. Allahtan ramazanı aradan çıkarmış olacağız. Bölgeyi ilgilendirmiyor ama. bir gözüm hep g. Doğu anadolu da olacak ilginç bir IOD süreçleri olacak...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Aslında daha önce cevapladım sanıyorum. CpHafif el nino lu batılı qbolu bir kış bekliyorum. 2002 04 15 i içine katan.,yağış sorunu olmayan ama soğuk çakışmasının çok beklendiği bir kış olabilir. Mayıs 15 ten sonra özlediğimiz sıcaklar bunaltıcı şekilde ortaya çıkacak. Allahtan ramazanı aradan çıkarmış olacağız. Bölgeyi ilgilendirmiyor ama. bir gözüm hep g. Doğu anadolu da olacak ilginç bir IOD süreçleri olacak...

Ben görmemiştim abi bilgilerin için çok teşekkür ediyorum. bu tür kışlarda soğukla birlikte yağışıda yakalandığında tekrardan efsane yakalama olasılığıda olabilecek bi kış biraz deli oluruz ama yakalarsak eğer çok tatmin oluruz inşallah hocam bekleyelim duralım.

Bu kışın üstüne zaten aşırı bunaltıcı bi yaz kaçınılmazdı zaten abi. hakkımızda hayırlısı olsun tekrardan sağol abi.

• Aslında daha önce cevapladım sanıyorum. CpHafif el nino lu batılı qbolu bir kış bekliyorum. 2002 04 15 i içine katan.,yağış sorunu olmayan ama soğuk çakışmasının çok beklendiği bir kış olabilir. Mayıs 15 ten sonra özlediğimiz sıcaklar bunaltıcı şekilde ortaya çıkacak. Allahtan ramazanı aradan çıkarmış olacağız. Bölgeyi ilgilendirmiyor ama. bir gözüm hep g. Doğu anadolu da olacak ilginç bir IOD süreçleri olacak...

Hocam 2018 kışı gibi mi yani. Bursa da çok iyi yağış almıştık ama hiç örtü görememiştik. Ama 28 şubat 2018 de Edirne ve kırklareli gömülmüştü. Nao ao fazları hep eksiliydi. Öyle hatırlıyorum.

• kışa vede ediyoz artık dıkarda bahar havası var karlar şakır şakır eriyo bahar kokusu havada ama yerde kar sabahtan beri tutan 15 cm ykın kar dere gibi akıyo yollardan veda ediyor kışa harika bi kış geçirdik bu yıl

• Yani bu kışın daha bitmeyeceği anlamına mı geliyor internetten baktığım kadarıyla öyle anladım

Hayır final ısınma zaten baharda olan bir şey yaza girişte, kışın bazen gerçekleşen ssw ile farklı sadece bir tık erken gerçekleşiyor gibi gözüküyor. Etkileri olumlu yada olumsuz şekilde olabilir bize tabi orası ayrı detaylardır. Mayıs ayına kadar kısmen soğuk/serin taraftada kalabiliriz tam terside mümkün.

• Nasıl desem içimde çok değişik bir hüzün var. Duygumu bastırmaya çalıştıkça daha da beter oluyor o yüzden kendimi rahat bırakıyorum. Ağlıyayım diyorum ama bunun aptalca olduğunu bildiğim için ağlamıyorum aslında ağlasam bir nevi rahatlayacagim ama sırf kış mevsimi için ağlamak bence çok komik gelir insanlara.

• Hocam 2018 kışı gibi mi yani. Bursa da çok iyi yağış almıştık ama hiç örtü görememiştik. Ama 28 şubat 2018 de Edirne ve kırklareli gömülmüştü. Nao ao fazları hep eksiliydi. Öyle hatırlıyorum.

Aman allah korusun :) İğrenç demek cok agir bir kavram ama gercekten igrenc bir kış idi. Martın 1 inde incecik bir örtü vardi sadece. Hele o kacirdigimiz neydi öyle subat sonunda...

• Aman allah korusun :) İğrenç demek cok agir bir kavram ama gercekten igrenc bir kış idi. Martın 1 inde incecik bir örtü vardi sadece. Hele o kacirdigimiz neydi öyle subat sonunda...

Size göre 2022 kışı ile hangi kış kafa kafaya gelebilir

• Hocam 2018 kışı gibi mi yani. Bursa da çok iyi yağış almıştık ama hiç örtü görememiştik. Ama 28 şubat 2018 de Edirne ve kırklareli gömülmüştü. Nao ao fazları hep eksiliydi. Öyle hatırlıyorum.

2018 i hiç açmayalım mazi kalbimde bir sızıdır :). 2002 2004 2015 gini yazdım ya. Ocak başında ssw olması yüksek ihtimali olup en kötü 2015 teli gibi ısınmanın ssw olmadan bile bizi etkilemesini bekliyorum...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bu kışı özetlemek gerekirse,Ocak sisteminde Sakaryadaydim.Ortu aldık ama İstanbul kadar değil.Hendek kadar hiç değil.Sonrasinda bu 2 tane Mart sisteminde Şiledeydim.İlki 30 cm civarı örtü yaptı.O çok güzeldi.Bu sistem örtü yaptı ama Sakarya'dan az diye düşünüyorum.Bu 2 sistemi Mart değil de Şubat'ta alsaydık çok farklı şeyler konuşurduk ama yine de şükürler olsun.Biraz kışın bitmesinin hüznü biraz da baharın gelecek olmasının sevinciyle hepinize hayırlı forumlar efendim.