Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • istanbuldaki tren bodozlama Bursaya geliyor sanirim? 1 saate kalmaz gomulecez gibi.

Evet öyle gibi. Ben yıldırım dayım bizi siyiracak gibi daha çok şehrin batısını etkileyecek gibi görünüyor. Vurduğu yeri inletecek ama🙂

• Yarın öyle demezsin :boat:

Şit şit sıcaklıkta sıkıntılar olacak :hfyeni (18):

Boş verin aman kimseyi memnun edemez bu Dek denen mahlukat. Hayatta olduğu gibi kimi der ekmeğim kuru, kimi der tek taşım küçük. :D Nereyi ne şeklilde vuracağı muamma pehhh TIRT. :D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bir sorum olacaktı arkadaşlar. Trakya nın batısı ve Ege olarak rüzgar poyraz olduğunda yağış konusunda sıkıntı yaşıyoruz ama Çanakkale'nin batısı neden az ya da hiç yağış alamıyor bu tür sistemlerde ? Marmara Denizi nem desteği sağlamıyor mu oraya çok ilginç geliyor bana rüzgarın biraz daha doğulu mu esmesi lazım anlamadım alması için ?

• Sanırsam bu kütleler Kocaeli ve Sakarya taraflarından çok İstanbulu etkileyecek bize tek tük yarım saate bir gelen kütleler denk gelir artık. Biraz doğulaması gerekiyor kütlelerin

• Bir sorum olacaktı arkadaşlar. Trakya nın batısı ve Ege olarak rüzgar poyraz olduğunda yağış konusunda sıkıntı yaşıyoruz ama Çanakkale'nin batısı neden az ya da hiç yağış alamıyor bu tür sistemlerde ? Marmara Denizi nem desteği sağlamıyor mu oraya çok ilginç geliyor bana rüzgarın biraz daha doğulu mu esmesi lazım anlamadım alması için ?

Bende bunu merak ediyorum bizde faydalanamıyoruz doğru düzgün Bandırma nın batısına ulaşamıyor kütleler yok oluyor bu sene bir lanet var ama ne var anlamadım :cursing:

• Bende bunu merak ediyorum bizde faydalanamıyoruz doğru düzgün Bandırma nın batısına ulaşamıyor kütleler yok oluyor bu sene bir lanet var ama ne var anlamadım :cursing:

İspanya Portekiz civarında ara o laneti ab orda oldukça batı kıyılar olarak yağış alma olasılığımız çok düşük.Karayel lazım bize.

• 19:30-20:30dan önce kıyılarda ciddi tutan kar beklemiyorum. Anca bu tarz çok ince tutup çok seri erime olur sıcaklık anca kıvama geliyor. Mgm inatla öğle saatlerinide işin içine katmaya devam etsin onlara bol şans. ^^ Şuana kadar rakım sistemi oldu. Tahminde dün 150-250 metre demiştik onu bile geçti örtü konusunda Mart güneşi acımıyor malesef. Akşam dekler devam edecek ara ara ve bazende boşluklar olacak kısa veya uzun süreli. Ek olarak gece 1-2'den sonra sabah arası hatta öğleye kadar biraz daha organize bantlar oluşabilir özetle sabaha bir çok yer örtüyle uyanır yerden yere değişmekle birlikte gözler radarda

kocaeli de tüm kıyilar saat 18 de tuttu vede yagmaya devam ediyor

• Yollar daahil bembeyaz olduk şu anda, sıcaklık sıfırın altına düştü düşen tutuyor yere. Bundan sonrası artık keyif sabaha kadar.

Tren oluşuyor bizim de üstümüzde, yön değiştirmeden gelirse sakarya-kocaeli gece yarısı gibi akar.

forum.havaforum.com/attachment/155584/

Düzgün bir kütle bu , gelirse vurduğu yeri ihya eder , diğer kütleler gibi vurkaç kütle değil

• Yollar daahil bembeyaz olduk şu anda, sıcaklık sıfırın altına düştü düşen tutuyor yere. Bundan sonrası artık keyif sabaha kadar.

Tren oluşuyor bizim de üstümüzde, yön değiştirmeden gelirse sakarya-kocaeli gece yarısı gibi akar.

forum.havaforum.com/attachment/155584/

Hocam böyle bir cevap bekliyordum valla deli oldum kütle geliyor çok yoğun yağıyor ama 5 dakika sürüyor sonra yarım saat kütle bekliyorum

• kocaeli de tüm kıyilar saat 18 de tuttu vede yagmaya devam ediyor

Benim konumumda 18:50 19:15 arası tutmaya başladı yazmışım zaten tuttuğunda Yenikentte oturuyorum. 18:00'da tüm kıyıların ciddi oranda tuttuğuna katılmıyorum ayrıca kütleler her yeri aynı zamanda vurmadı şuanda tutan büyük oranda eridi yollarda. Gece yarısına kadar ciddi bir şey yani organize bantlar beklemiyorum. Boşluklu dekler beni kesmez çok ara oluyor çöp.