İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öncelikle haftasonu gelecek sistem için köprünün altından daha çok sular akacak, fazla gaza gelmeden takibe devam etmek lazım. Zira her sene yediğimiz kazıkların acısı hala çıkmadı :(

ECMWF güncellemesi şehrimiz adına tek kelimeyle muazzam, bu şekilde gelirse en batısı hariç her yer çok güzel örtü alır, kar haritasının düşük gösterdiğine bakmayın(ki düşük denen değer de 15-20 cm), efsane potansiyeli taşıyor. Yıllardır güncelleme takip ederim, kar haritalarının tuttuğu bir sistemi ben hatırlamıyorum, bazen gösterdiğinden daha az bazen ise daha fazla yağıyor. Bu sinoptik ise gösterilen kar haritasından çok daha fazlasına gebe.

• 7cb5kre.jpg

İstanbulda -43 var. Poyrazla birlikte hemde. 17 Şubat 2015 i bile geride bırakıcak DEK potansiyeli taşıyor çıktı.. (25 ocak)

10 dakikadır sinoptikle bakışıyorum bu nasıl bir güzelliktir böyle tam da boğazın üstünde :love: Böyle bir üst seviye soğuğuyla 850hpa'da -10 ile bile kıyılar katır kutur kar alır, bu senaryo gerçekleşir umarım İstanbul'da kıyısıyla yükseğiyle herkesi mutlu eder.

• Skew-T'nin güzelliğine bakar mısınız? :hfyeni (29): Akşam güncellemesinde de hala rüzgar üst seviyede bile ip gibi. :thumbup: Tam yıldız rüzgâr. DEK'ler gözümde canlandı 18-19 için. Bu gece uykunuzu iyi alın, yarın gece uzun geçecek. Belki görsellik bir kar ama bu bile bizi heyecanlandırıyor. uzays3271653126 hava-kars323

forum.havaforum.com/attachment/132803/

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Öncelikle haftasonu gelecek sistem için köprünün altından daha çok sular akacak, fazla gaza gelmeden takibe devam etmek lazım. Zira her sene yediğimiz kazıkların acısı hala çıkmadı :(

ECMWF güncellemesi şehrimiz adına tek kelimeyle muazzam, bu şekilde gelirse en batısı hariç her yer çok güzel örtü alır, kar haritasının düşük gösterdiğine bakmayın(ki düşük denen değer de 15-20 cm), efsane potansiyeli taşıyor. Yıllardır güncelleme takip ederim, kar haritalarının tuttuğu bir sistemi ben hatırlamıyorum, bazen gösterdiğinden daha az bazen ise daha fazla yağıyor. Bu sinoptik ise gösterilen kar haritasından çok daha fazlasına gebe.

Nedir bu batının çektiği :hfyeni (18):

• Skew-T'nin güzelliğine bakar mısınız? :hfyeni (29): Akşam güncellemesinde de hala rüzgar üst seviyede bile ip gibi. :thumbup: Tam yıldız rüzgâr. DEK'ler gözümde canlandı 18-19 için. Bu gece uykunuzu iyi alın, yarın gece uzun geçecek. Belki görsellik bir kar ama bu bile bizi heyecanlandırıyor. uzays3271653126 hava-kars323

Yarın yıldız saymaya hazırım 8o

valla şu kart kurt sesini duymayalı 1 sene oldu artık gelmeli :) erken uyuyalım bari hemen yarın olsun

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

Yıldız her iki yaka içinde harika. :)

• Artık bence GFS güncellemeleri sadece uzun vade için fikir amaçlı bakılmalı onun dışında pek bakılması taraftarı değilim.

• Hakikaten bu nedir 5 yıl geriye gitmiş model performans olarak.

Geçen günde bu konuda konuşmuştuk görüldüğü gibi malesef dediğim gibi. Öyle böyle değil durumu performans olarak hiç iyi değil acil güncelleme gelmesi lazım, artık Noaa ne yapar bilmiyorum ama onlarda durumun farkındadır zaten.

• Ortalama - 10 dayanmış...

İstanbul winter is coming...

oBz176.gif

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333