Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

• Toz fırtınası çıktı burada göz gözü görmüyor.

Hocam Toz fırtınası demişken, bu sene bir daha haboob görebilir miyiz onu düşünüyorum. Sıcak ve yağışsız bir yaz mevsiminin ardına gelebilecek konvektif bir aktivite bize tekrar haboob tecrübesi yaşatabilir.

EDİT : bu arada ciddi bir toz fırtınası var dışarıda.

• Yaz ve bahar ayların da uzun süre yağışsız ve kurak geçince bu tür konvektif aktiviteler de muhteşem toz kalkışı oluyor.

Tozun yarısı bizim buradaki yurt inşaatından geliyordur😁 bir toz kalktı, öyle böyle değil. gülveren, mamak tarafı komple toza boğuldu😊

• Hocam Toz fırtınası demişken, bu sene bir daha haboob görebilir miyiz onu düşünüyorum. Sıcak ve yağışsız bir yaz mevsiminin ardına gelebilecek konvektif bir aktivite bize tekrar haboob tecrübesi yaşatabilir.

EDİT : bu arada ciddi bir toz fırtınası var dışarıda.

Neden olmasın hocam,normalde ülkemizde nadir rastlansa da maalesef çölleşme nedeniyle görülebiliyor.Yanlış hatırlamıyorsam Güneydoğu'da da görülmüş geçmiş senelerde..Özellikle Ankara'nın güneyi,Haymana-Polatlı taraflarında rastlayabiliriz tekrardan.Haboob aktivitesinin normal toz ve kum taşınımından farkını paylaşmıştım bir kere.

• Ya ben 15 yıldır çekiyorum. 10larca farklı antihistaminik kullandım. Hepsi az çok uyku yapıyor. Şu an doktor levmont verdi. Kullandıklarım içinde en efsane uyku halini de o verdi. Kafam kalkmıyor. Doğru düzgün çalışamıyorum.

Hiç bildiğiniz az uyku yapan bir antihistaminik var mı arkadaşlar?

• Ya ben 15 yıldır çekiyorum. 10larca farklı antihistaminik kullandım. Hepsi az çok uyku yapıyor. Şu an doktor levmont verdi. Kullandıklarım içinde en efsane uyku halini de o verdi. Kafam kalkmıyor. Doğru düzgün çalışamıyorum.

Levmont aslında aralarındaki en az yan etki yaratan ilaçlardan biri bende kullanıyorum biraz uyku yapsa da daha iyisi yok.

levmont bazı kullanan tanıdıklarımda hiç uyku etkisi yapmazken bende de çok fena uyku ve halsizlik yapıyor. bünyeden bünyeye değişiyor sanırım. ben deloday kullanıyorum hem kedi hem bahar alerjisi var uyku yapmıyor bende kesinlikle, ama eczacınıza ve doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim hocam

• Ekinler erken sararmaya başladılar ve boyları bulunduğumuz tarihe göre çok kısa kaldı. Belli ki bu sene çiftçilerimiz verimli hasat elde edemeyecekler. kuraklık bütün gücüyle Anadolu'yu üzmeye devam ediyor..

Sebze ekimi de bu sene sıkıntı olacak. Köyler de bahçe ekmeyin diye anonslar yapılıyor. Derelerde ve çaylarda su mevsime göre çok az. Bu yaz evlerde su yönünden sıkıntı çekmeyecek gibiyiz fakat tarımda sıkıntılar baş göstermeye başladı bile.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 725

• Narsil
    2. Replies
      725
      Views
      15k
      725
    3. manasbalasy

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.2k

• Aytac
    2. Replies
      3.2k
      Views
      462k
      3.2k
    3. Aykut53

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      385k
      8.6k
    3. Aykut53

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 6.8k

• Interstellar
    2. Replies
      6.8k
      Views
      691k
      6.8k
    3. 4 Şubat

1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.9k

• Samet
    2. Replies
      1.9k
      Views
      171k
      1.9k
    3. Interstellar

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.7k

• Samet
    2. Replies
      8.7k
      Views
      492k
      8.7k
    3. Vuslat20

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      198
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      395
      11