Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • pazartesiki soğukta en azından merkez havadada olsa kısa süreli saf kar geçişleri görmüştü bunda oda yok ve kar haritalarımda yanıldı şok oldum şuan kar durumuna bakmıştım 0-10 cm kar beklentim vardı yok oldu.... neyse diğer sisteme artık yaklaşık 1 hafta ara veriyorum..

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Arkadaşlar bu sistemin ciddi bir sistem olmadığını ilk günden söylendi zaten. Siklon uygun değildi, soğuk girişi bile olmadı. Yani beklentiyi yüksel tutmak mantıksız olurdu. Mgm sadece olursa dye genel uyarı verdi bu kadar. Etkili kar yağışı olmayacağı özellikle ordu ve doğusu için belliydi.

• forum.havaforum.com/attachment/139657/

forum.havaforum.com/attachment/139659/

forum.havaforum.com/attachment/139658/

forum.havaforum.com/attachment/139660/

13-17 şubat arası beklentim var ve marttaki sistem batılayıp bizi vurabilir ikisinide takip ediyorum 1 haftadır cfs hep veriyor , bu arada kusura bakmayın tork a beklentim kalmadı hata hocalarımda değil onlar topluluk için uzun vade öngördüler, inşallah yanılırım ve tork gelir

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Arkadaşlar bu sistemin ciddi bir sistem olmadığını ilk günden söylendi zaten. Siklon uygun değildi, soğuk girişi bile olmadı. Yani beklentiyi yüksel tutmak mantıksız olurdu. Mgm sadece olursa dye genel uyarı verdi bu kadar. Etkili kar yağışı olmayacağı özellikle ordu ve doğusu için belliydi.

''Olursa diye '' kuvvetli ve yoğun kar uyarısı hemi olsun bakalım o da güzelmiş

• Bundan sonra sadece tahmin konusunda tecrübeli insanların yazdıklarını okuyacam karar aldım diğer türlü herkes bir şeyler yazıyor çoğuda yanlış çıkıyor o kişiler de belli zaten.

• Bundan sonra sadece tahmin konusunda tecrübeli insanların yazdıklarını okuyacam karar aldım diğer türlü herkes bir şeyler yazıyor çoğuda yanlış çıkıyor o kişiler de belli zaten.

Heh şunu anladınız ben diyince bırak adam istediğini söyler deniyordu olsun geç olsun güç olmasın

• Mgm görevlileri istifa etmeli. Tahminim tutmaya bilir ama bu kadar da olmaz. İstanbul'daki sıkıntının da asıl nedeni mgm dir. Önceden gereken uyarıları yapamadı. Kendini geliştirmeyen devlete yük olmaktan başka tutarlı tahminler yapmayan bir kurum mgm.

• Mgm görevlileri istifa etmeli. Tahminim tutmaya bilir ama bu kadar da olmaz. İstanbul'daki sıkıntının da asıl nedeni mgm dir. Önceden gereken uyarıları yapamadı. Kendini geliştirmeyen devlete yük olmaktan başka tutarlı tahminler yapmayan bir kurum mgm.

İstanbul için gayet iyi tahmin yürüttüler bence gerekli uyarılar yapıldı hatta boğaz ve çevresine turuncu uyarı verildi bence burda suç mgm nin değil

• mgm öyle yaptı, mgm böyle yaptı sonuçta bu tür kurumlar neden var, hava tahminleri için, ben mi yanlış biliyorum. Accu, wunderground çok mu iyi ben mi göremiyorum. Accuweather ileri tahminlerine bakın sonra yarın girin bakın ileri dediğim (2 - 3 gün) tutarsız bir atmosfer, tutarsız bir iklim bunu sizde biliyorsunuz. Her ne olursa olsun ister tahmini tutsun, ister tutmasın, olayları duygusal bakımdan değerlendirmemek gerekiyor. Sonuç olarak devlet kurumuna sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum .

• mgm öyle yaptı, mgm böyle yaptı sonuçta bu tür kurumlar neden var, hava tahminleri için, ben mi yanlış biliyorum. Accu, wunderground çok mu iyi ben mi göremiyorum. Accuweather ileri tahminlerine bakın sonra yarın girin bakın ileri dediğim (2 - 3 gün) tutarsız bir atmosfer, tutarsız bir iklim bunu sizde biliyorsunuz. Her ne olursa olsun ister tahmini tutsun, ister tutmasın, olayları duygusal bakımdan değerlendirmemek gerekiyor. Sonuç olarak devlet kurumuna sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum .

Örnek verdiğin sitelerin hiçbiri bir devletin METEOROLOJİ kurumu değildir onların hata yapmasını anlayışla karşılarız ama MGM nin son zamanlarındaki tutarsızlığı çok fazla İnşallah en yakın zamanda farklı bir algoritmaya geçip bu sistemi düzeltirler