Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla arkadaş ben anlamadım bu işi. Yazın arabanın deposunu 300tl ye dolduruyordum. Belli bir sürede böyle gitti. Karantinaya girdiğimiz dönemde araba 2 hafta yattı. Sonra 465tl ye doldurdum. Bugün 580 TL :cursing:

%30 kötü bir zam değil ama asla ve asla yeterli değil. Biz memur olarak kara kara düşünüp, strese girip moralimizi bozarken, bir yandan da asgari ücretliye emekliyi düşünüyorum onlar ne yapacak?

Acil çözüm, toparlanma süreci lazım. Dışa bağlı kalmadan öz kaynaklarımızı kullanarak, hammade üretimi, tarım sanayi v.s alanları geliştirmemiz gerekiyor.

Tarım, hammade üretimi, hayvancılık gibi alanlarda, vergi KDV tamamen sıfırlanmalı. Bu işle uğraşan kişilerin, traktör makine gibi ürünlerinde Ötv de tamamen sıfırlanmalı. Maliyet düşsün ki adamlar üretim yapsın ve kalkınalım. Yoksa bilinmez bir boşluğa doğru yol alıyoruz.

• GülşenD’ cok gecmis olsun buara domuz gribi oldukca fazla, umarim en kisa zamanda iyilesir cocugunuz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Vaka sayilari maalesef yine cok artista, kurtulamadik su iletten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• %27.5. Ek zam yerine Tüikin verisini biraz daha gerçege yakın açıklayalım mantığıyla yaklaşılmış. O birazdan ne anlarsan tabi.

Valla kaptan aynen öyle. Ssk 2000 öncesi babam içindi.

Ben devlet memuruyum %30.5 aldım zammı. Ama bunlar gerçek veriler değil. Hee şu yılbaşı zamları bu seviyede olmasaydı ve düşen dövizin çarşı pazara etkiside hissedilseydi o zaman zammın anlamı olurdu

• forum.havaforum.com/attachment/127962/

forum.havaforum.com/attachment/127963/

Baktığımızda küresel ısınma yavaşladığını ve arktrik salınım aktivitelerinin iyi kış geçen senelerde (2004,2016 vs..) bu yıla benzer bir diagram oluşturduğunu söyleyebiliriz bu yıl ve önümüzdeki yıllarda kış sonları daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum önümüzdeki yıllarda 2040 a kadar küresel ısınma minimum aktiviteye ulaşması ardından tekrar artması bekleniyor. Artık kuzey-kuzey orta,yengeç dönencesinde kış mevsiminin tarihlerinin değiştiğinin geç başlayıp geç bittiğini gösteren bir diagram görmüştüm ocak sonu şubat başıda bu kaymaya göre mevsim ortalarına denk geliyor sakin olalım bu kış çok iyi sistemler alacağımız görüşündeyim

Mini buzul çağı yani 500 yılda bir olan şey olcakti dünya en azından mevsim normallerine dönecekti onun hakkında bilgisi olan var mi adminler ve Sayın tahminciler Storm Chaser @

• Dünden beri inanılmaz bir baş ağrısı eklem ağrısı çekiyordum gittim test yaptırdım dedemle birlikte onda da aynı şikayetler vardı o pozitif çıktı ben sonucu bekliyorum aşı olmak şart aşı olduğumda bile bu kadar canım yandıysa aşı olmayanların ne çektiğini tahmin bile edemiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun 🙏🏻

• Dünden beri inanılmaz bir baş ağrısı eklem ağrısı çekiyordum gittim test yaptırdım dedemle birlikte onda da aynı şikayetler vardı o pozitif çıktı ben sonucu bekliyorum aşı olmak şart aşı olduğumda bile bu kadar canım yandıysa aşı olmayanların ne çektiğini tahmin bile edemiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun 🙏🏻

geçmiş olsun şifalar diliyorum

• 2500 TL nin altında olan emeklilerin maaşı 2500 TL ye çekildi. Fakat bu emekliler gerçek maaşları 2500 TL olana kadar zam alamayacaklar.

2500 TL nin üzerinde maaş alan emekliler de Tuik'in açıkladığı 6 aylık enflasyon oranı kadar zam aldı. %25,45.

• Kar için kritik tarihler : 21-23 ocak , 27-30 ocak , 2-4 şubat , 8-10 şubat . Bu Tarihlerin Birinde Sistem Alacağımızı Düşünüyorum Acaba Diğer Hocalarımda Aynı Fikirdemi ?