Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim anlamadığım olay var açıklayacak varsa sevinirim. Emekliler temmuzda yüzde 8 zam almıştı. Şimdi ise yüzde 24'e yakın alacakmış. Fakat yıllık enflasyon yüzde 36 açıklandı. Aralık ayı ise yüzde 13. Aradaki fark nereye gidiyor? Emeklinin de toplam yüzde 36 zam alması gerekmiyor mu temmuz ayı ile birlikte? Ayrıca yıllık enflasyon oranı yüzde 36 ise elektriğe neden yüzde 125 zam geliyor? Her şeye yüzde 100-125 zam, maaşlara yüzde 35 zam adalet mi yani? Çok ilginç. İnsanlar nasıl geçim sağlayacak benim aklım almıyor artık. 1800 TL emekli alan şimdi 2200 alacak nereye geçiniyor ya açıklasın biri yağ olmuş 120 TL şeker 40 TL un 40 TL bir sürü elektrik doğalgaz faturası çok zor yani.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• hersey olası bir erken secimin işareti olarak ilerliyor, baskın secim,muhalefet adayını belirlemeden aciklandiktan sonra 2 ya da 3 ay içinde yapılacak bir secimden bahsediyoruz,Bu aksam açıklanacak kabine toplantisi kararlarından da halkın geniş kesimini memnun eden açıklamalar çıkacağı çok net, yüksek enflasyona aldırış edilmiyor artık hedef kısa vadede tekrar populizm ile iktidarda kalabilmek.

• Yalnız istediklerini çok iyi elde etmişler. Yeni yıl ve ayın ilk dakikasında elektriğe, doğalgaza ve akaryakıta yapılan fahiş oğlu fahiş zamlar bu enflasyon verisine dahil değil arkadaşlar. Siz bir de ocak ayı enflasyon verisini görün. Profil fotoğrafım tam da bu tarz uyanıklığı yapıp emeklinin, memurun hakkını gasp eden hükümet içindir.

İyi haftalar herkese, tabi mümkünse.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• 2021 yılında gerçekleşen enflasyonun

3 te biri zam olarak verilmiştir.

Bunda hiç sevinilecek, şaşırılacak bir şey yok , hatta kara kara düşünülecek çok şey var.

Yapılan artış ile geçen seneden enflasyon olarak,yaklaşık %50 geri de kaldınız.

Artı olarak yeni yıla girer girmez gelen zamlar var.

Bir de ,bu senenin enflasyonu var.

Vay halimize vay.

• Emin olun buradan hain çıkmaz hocam. Vatan ve milleti sevmeyen de yoktur. Devletine sahip çıkmayacak olan da bulamazsınız buralarda.

Burada eleştiriye tabi olan devlet millet ya da vatan değil. Bunu anladığınızda hersey çok daha iyi olacak kanısındayım.

• hersey olası bir erken secimin işareti olarak ilerliyor, baskın secim,muhalefet adayını belirlemeden aciklandiktan sonra 2 ya da 3 ay içinde yapılacak bir secimden bahsediyoruz,Bu aksam açıklanacak kabine toplantisi kararlarından da halkın geniş kesimini memnun eden açıklamalar çıkacağı çok net, yüksek enflasyona aldırış edilmiyor artık hedef kısa vadede tekrar populizm ile iktidarda kalabilmek.

Altına imzamı atıyorum kardeşim

• Aynen alintiliyorum "Türk Lirası üzerinden bu hükumeti devirebilirsiniz ama bu açılan yol sizin de benim de altında kalacağımız bir yoldur" buradaki en muhalif bile Türk Lirasının değer kaybından mutlu olmaz,olamaz sadece bu durumu oluşturanlari eleştirdiği için yazanları isimsiz yaftalamaktan vazgeçin burcin

• Aynen alintiliyorum "Türk Lirası üzerinden bu hükumeti devirebilirsiniz ama bu açılan yol sizin de benim de altında kalacağımız bir yoldur" buradaki en muhalif bile Türk Lirasının değer kaybından mutlu olmaz,olamaz sadece bu durumu oluşturanlari eleştirdiği için yazanları isimsiz yaftalamaktan vazgeçin burcin

üstadım ben dolar alan vatan hainidir bunun sebebide vatandaştır yada bunu alanlardır demiyorum hükumette bu konuda gayet başarısız ve suçludur

ama neden buna müşteri oluyoruz almayın kardeşim batıcağız işssiz kalacağız bende kalıcam sende kalacaksın

almayın demek buna teşvik etmek neden yanlıştır !!!!

ya yataktan nasıl bir kabusa uyanacağım diye kalkıyorum aranızda ticaret yapan kimse yokmu ya görmüyormusunuz durumu kimse TÜRK lirası ile malzeme alamıyor vatandaş sunta alacak odun parçası ya zannedersin newyork tan geliyor döviz istiyor adam yoksa alamazsın diyor odun ya alacağın şey Sherwood ormanından gelmiyor bu kastamonuda kestiğin ağaçtan

bakın bizde ticaret çek ile döner doğrudur yanlıştır ben bunu söylemiyorum müşteriden aldığın çek ile hammaddeye ulaşamıyorsun kimse ne is yaparsa yapsın şu anda bu sorundan kaçamıyor . benim eşim yada sizin bir yakınınız kimse bunun ne denli büyük bir sorun olduğunu bilmiyor döviz çıktı dolar 18 oldu yağ fiyatı bilmem kaç tek görülen sorun bu

ticari düzen normale dönmezse bakın son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız bir deyim var tedarik zincirinde bozulma bu devam ederse ne işiniz kalır nede gidip yağ alabileceğiniz bir market o zaman fazla dert etmezsiniz yağ kaç para olmuş

eğer bu bir şekilde düzelmezse HEPİMİZ İŞSİZ KALACAĞIZ

döviz almaya devam etmek bunu önermek bizi bu sonuca götürür

• Bütün söylediklerinizin sebebi olanların eleştiriliyor olmasına ise vatan millet hesabı yapmayın hocam o zaman.

• hocam siz tüm bu olanların şuçlusu bunlardır diye diye düşünebilirisiniz bende tam tersini düşünüyorum diyelimki o zaman biz sizinle nasıl ortak bir menfaat te buşuşabiliriz

samimi bir cevap veriyim buluşamayız ben size ne dersem diyim sizin fikriniz değişmeyecek bunun tersi olarak benimde çünkü siz kendinizden eminsiniz aynı şekilde bende birbirimize bişeyler anlatabiliriz ama bu değişmez daha nesnel bir örnek veriyim

biz sizinle ALLAH korusun maddi hasarlı bir trafik kazası yapsak ikimizdede bir sorun yok araçlardada ufak tefek çizikler var şu anki trafik kanunu ne diyor arabanı tafiği aksatmayan bir yere çek karşılıklı rapor tut ,fakat kaza yapmış iki insan nasıl uzlaşacak siz hiç gördünüzmü ya kardeş kusura bakma ben hatalıydım senin hiç bir suçun yok diyeni .Vardırda binde milyonda bir ama zaten trafik kanunu bunu söylemiyor yok kardeşim siz mutlak bir karar varmanız lazım yoksa sigortadan paranızı alamazsınız demiyor bunun yerine ne diyor siz diyor arabaların konumunu ,hızını vs yazın şahidiniz varsa yazın fotoğrafını çekin gerisine karışmayın

bizimde sizinle durumumuz bu bu konuda fikirler farklı anlaşmamız çok zor ama şunu yapabiliriz rapor tutabiliriz bu ne demek arabadan levyeyi alıp önce bir birimize sonrada arabalara saldırmayalım

arabanın tamponun çizilmesi konusunda ben haklıyım diye adamın kafasını yararsan adam hastaneye sen hapishaneye, buradaki araba örneğinin ne olduğunu herkez anlıyor sanırım

ama sen hala gelip bana arkadan çarptı yoksa böyle olmazdı dersen olmuyor

şu andaki durum çok ciddi görünmez bir el var senin benim hepimizin cebinden kazandığımız parayı ,evimizin çoluğumuzun coçuğumuzun rıskını çalıyor

ben artk bu konuda hiç bir yazı yazmıyacağım hiç bir yazılanada cvp vermiyeceğim inş doğru anlaşılıyorumdur

inş kafanıza kafanız kadar kocaman bir kartopu düşer selamlar

• yeni tarife ile elektrik faturalarınızı bu siteden aylık ortalama tüketimlerinizi yazarak hesaplayabilirsiniz.

ama ocak ayı sizi yanıltmasın çünkü yarısı eski yarısı yeni tarifeden hesaplanacak. asıl fatuları şubatta göreceğiz.

örneğin; benim aylık ortalama tüketimim 200-250 kwh aralığında. ben bunu en son faturam olan 233 kwh vergiler dahil toplam 196 lira ödediğim fatura üzerinden hesapladım.

aktif enerji bedeli : 314.28 tl

dağıtım bedeli : 76.77 tl

toplam enerji bedeli : 391.05 tl

elektrik tüketim vergisi : 15.71 tl

enerji fonu : 2.20 tl

trt payı : 0.00 tl

kdv : 73.61 tl

vergiler toplamı : 91.53 tl

toplam fatura : 482.57 tl

yani 196 liralık faturam 482 liraya fırlayacak.

geçmiş olsun.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Öf