Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • manasbalasy ben istemiyorum mülteci var mı ülkeyi ne hale getirdiler Türkleri dusunün biraz elini kolunu sallayan ulkeye geliyor inşallah hepsi gidecek..

• Dedem ve ailesi Lozan mübadelesiyle Selanikten Edirne'ye gelmişler.

Kafkas ve Kırımdan gelenler ile ilgili fazla bilgim olmadığı için yorum yapamam .

Balkan göçmeni olarak nitelenen kişilerin çoğu Lozan antlaşması sonrası mübadeleyle Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetine gelen Türklerdir. Balkanlar, Osmanlı döneminde kaybedilince ülke sınırları dışında kalmışlar daha sonra Türkiye'ye gelmişlerdir.

Suriyeli sığınmacılarla öz be öz Türk olan bu ülkenin vatandaşlarını aynı kefeye koymak ne tarihle, ne demografiyle ne de hakkaniyetle bağdaşmaz.

Elma ile armutları karıştırmayalım.

• manasbalasy ben istemiyorum mülteci var mı ülkeyi ne hale getirdiler Türkleri dusunün biraz elini kolunu sallayan ulkeye geliyor inşallah hepsi gidecek..

istemezsin kardeşim . şahsi düşüncen . bir şey diyen yok ki....

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Dedem ve ailesi Lozan mübadelesiyle Selanikten Edirne'ye gelmişler.

Kafkas ve Kırımdan gelenler ile ilgili fazla bilgim olmadığı için yorum yapamam .

Balkan göçmeni olarak nitelenen kişilerin çoğu Lozan antlaşması sonrası mübadeleyle Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetine gelen Türklerdir. Balkanlar, Osmanlı döneminde kaybedilince ülke sınırları dışında kalmışlar daha sonra Türkiye'ye gelmişlerdir.

Suriyeli sığınmacılarla öz be öz Türk olan bu ülkenin vatandaşlarını aynı kefeye koymak ne tarihle, ne demografiyle ne de hakkaniyetle bağdaşmaz.

Elma ile armutları karıştırmayalım.

Bosna ve Kosova savaşları sırasında gelen Boşnak ve Arnavutları nereye koyacağız peki ?

Kafkaslar da Rus soykırımından kaçıp gelen Çeçen, Adıge, Çerkez, Abhaz, gibi milletleri nereye koyacağız mesela .

Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Abhaz kökenli ?
    Kocaeli milletveki Saffet Sancaklı Bosna göçmeni Boşnak bir aileye mensup ?

Bunları ne yapacağız. Ben de ülke de Boşnak , Çerkez ,Abhaz , Arnavut göçmen istemiyorum o zaman(!)

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bahsi geçen devletlerin hepsi bir dönem aynı toprağa ayak basmışlardır. Başları sıkışınca baba ocağına döndüler. Burası baba ocağıdır. Balkanlarında ortadoğunun da kafkaslarında kuzey afrikanın da baba ocağı burasıdır. Biz de orta asyaya baba ocağı deriz. Hedefimiz de kızıl elmadır. Anlayana !

• Abi ben bu insanların taciz tecavüz olaylarına karıştığını hiç duymadım siz duyduysanız aydınlatın beni ama Afganlardan vs. duymadığımız pislik kalmadı.

İyi geceler herkese

• Kendimce bir bilgilendirme yaptım.

Kimi isteyip istemediğiniz hakkında yorum yapacak değilim.

Ben de bu ülkeyle hiçbir ortak paydası olmayan milyonlarca Arap kökenli kişiye milyarlarca dolar para harcanmasına, pekçok şehrin küçük bir Suriye şehri haline gelmesine karşıyım .

Bu yapılanları emperyalizmin projesine hizmet olarak görüyorum. Ve sandıkta tercihimi kullanıyorum bu kadar basit..

• Abi ben bu insanların taciz tecavüz olaylarına karıştığını hiç duymadım siz duyduysanız aydınlatın beni ama Afganlardan vs. duymadığımız pislik kalmadı.

İyi geceler herkese

güzel kardeşim benim bu ülke de yıllarca Arnavut mafyası terör estirdi. Taciz ve tecavüz olayına gelince bu işlerin milliyeti olmaz. Her milletten bu işleri yapan insanlar çıkıyor. Misal olarak aşağı da ki linke tıkla anlarsın ne demek istediğimi ;

https://www.haberturk.com/saka…-hakim-karsisinda-1737129

• Şahsen İnsanları kesinlikle sınıflandırıp ırk ayrımı yapmadım hiçbir zaman. Ancak Balkanlardan kafkaslardan ya da dünyanın herhangi bir bölgesinden ülkemize gelmek zorunda kalan/bırakılan öz be öz TÜRK kandaşlarımızla suriye afgan vs uyruklu mültecileri kesinlikle aynı kefeye koymam koyamam. Onlar Kendi evindeler, mülteciler ise belki kısa bir süre misafirimiz olmalıydı ! Öyle bir hal aldıki olay, Birçok kişi kendini bazı illerimizde bazı bölgelerde mülteci gibi hissetmeye başladı artık.

• Bahsi geçen devletlerin hepsi bir dönem aynı toprağa ayak basmışlardır. Başları sıkışınca baba ocağına döndüler. Burası baba ocağıdır. Balkanlarında ortadoğunun da kafkaslarında kuzey afrikanın da baba ocağı burasıdır. Biz de orta asyaya baba ocağı deriz. Hedefimiz de kızıl elmadır. Anlayana !

Suriye toprakları Anadolu'dan önce öz be öz Türkmen yurdu idi . Bir sınır çizdiler cetvelle bizden ayırdılar. Şimdi adamlara yabancı gözü ile bakıyoruz. Ülkümüzü ne kadar daralttılar be aga. Şimdi sanıyoruz ki Türkiye sınırı Karstan Edirneye kadar . Aaaaaahhhh ahhhh

• Şahsen İnsanları kesinlikle sınıflandırıp ırk ayrımı yapmadım hiçbir zaman. Ancak Balkanlardan kafkaslardan ya da dünyanın herhangi bir bölgesinden ülkemize gelmek zorunda kalan/bırakılan öz be öz TÜRK kandaşlarımızla suriye afgan vs uyruklu mültecileri kesinlikle aynı kefeye koymam koyamam. Onlar Kendi evindeler, mülteciler ise belki kısa bir süre misafirimiz olmalıydı ! Öyle bir hal aldıki olay, Birçok kişi kendini bazı illerimizde bazı bölgelerde mülteci gibi hissetmeye başladı artık.

ya hocam Çerkezler mi öz be öz Türk yoksa arnavutlar mı yoksa boşnaklar mı ? bunların hepsi zulümden kaçıp bize sığındı ya hu . hangileri Türk bunların ?

• Kendimce bir bilgilendirme yaptım.

Kimi isteyip istemediğiniz hakkında yorum yapacak değilim.

Ben de bu ülkeyle hiçbir ortak paydası olmayan milyonlarca Arap kökenli kişiye milyarlarca dolar para harcanmasına, pekçok şehrin küçük bir Suriye şehri haline gelmesine karşıyım .

Bu yapılanları emperyalizmin projesine hizmet olarak görüyorum. Ve sandıkta tercihimi kullanıyorum bu kadar basit..

hocam sandık tercihine saygı duyarım beni alakadar etmez kimi tercih ettiğin . bu ülke ile ortak paydası olmayan insanlar demişsin de 400 yıl bu milletle ortak paydası olan insanlardan bahsediyoruz ya hu. Çanakkale de mezar taşların da Şam, Halep, Humus, Lazkiye yazan binlerce insan var. Daha nasıl ortak payda arıyorsunuz acaba ?

• manasbalasy bu ülkenin sınırları cetvelle çizilmedi dediklerine dikkat edersen sevinirim. Sizin sevdiklerinizin sınırları cetvelle çizildi karıştırmayalım.

bizim sevdiklerimiz derken ? Suriye ve Irak sınırlarının nasıl çizildiğine bakarsan ne demek istediğimi anlarsın .

• bizim sevdiklerimiz derken ? Suriye ve Irak sınırlarının nasıl çizildiğine bakarsan ne demek istediğimi anlarsın .

Araplardan bahsediyorum. Bakıyorum ve cetvelle çizilen birşey göremiyorum. Milli mücadele döneminde elden gelenin en iyisi yapıldığını görüyorum. Misakı milliyi biliyorum zamanın yöneticileri gerçekleştirmek istediler ama imkanlar dahilinde en iyisi yapıldı. Ama oralarında 1920 den beri demografisinin değiştiğini ve sadece bizim soydaşlarımızın yaşadığını düşünmüyorsundur artik umarım.

Cetvel lafı çok ağır ve hakarettir bana göre milli mücadeledeye.

• hocam sandık tercihine saygı duyarım beni alakadar etmez kimi tercih ettiğin . bu ülke ile ortak paydası olmayan insanlar demişsin de 400 yıl bu milletle ortak paydası olan insanlardan bahsediyoruz ya hu. Çanakkale de mezar taşların da Şam, Halep, Humus, Lazkiye yazan binlerce insan var. Daha nasıl ortak payda arıyorsunuz acaba ?

Bir de kadınları bileziklerini göndermişti 😂

• ya hocam Çerkezler mi öz be öz Türk yoksa arnavutlar mı yoksa boşnaklar mı ? bunların hepsi zulümden kaçıp bize sığındı ya hu . hangileri Türk bunların ?

O öz türk bu öz türk diye bir kıyasa girip değerlendirme yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum. 3 kıtada 600 sene hüküm süren bir ecdadın nesiliyiz. Elbetteki şamdan da lazkiyedende haleptende humustanda şehitlerimiz oldu. 1. Dünya Savaşında 6 ana cephede birden savaştık ki bunların 2 si şu an ki topraklarımız üzerinde yaşandı. Şehitler bizim şehidimiz tabiki. Ancak şu an ki mülteci politikasından herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz anlaşılan. Bizim başımıza onların ülkelerinde yaşanan karışıklıklar olaylar meydana gelseydi bizde suriyeye afganistana irana göçermiydik? Yoksa ecdadımızın yaptığı gibi her karış toprağı kanımızla sularmıydık? Hadi göçtük diyelim yılbaşında taksim meydanında çılgınca kutlamalara katılırmıydık ya da ? Aklımda deli sorular..