Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benzin umarım 50 lira olur. bu millet açlıkta dibi görmeden, çöpten yiyecek ekmek bulamayana kadar akıllanmaz.

Nasıl kafalar yaşıyorsunuz. Şu cümlenin ne anlama geldiğini idrak edebiliyor musun?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Pfizer ceo'su açıklama yaptı hiç yüzde 25 falan demiyor 3. doz tam koruma sağlıyor 2 doz da sağlıyor çok durum kötüleşirse 2022'den sonra varyanta göre aşıyı yenileyebiliriz demiş.

Evet gördüm.

Pfizer dan laboratuvar sonrası böyle bir açıklama geldi çok iyi haber ama hala sevinmek için çok erken çünkü birkaç hafta içerisinde tam sonuçları göreceğiz demişler yani şu an sadece tahminden ibaret ne yazık ki bir yandan akla laboratuvar sonrası piyasaları toparlamak için yapılan bir açıklama gibi geliyor çünkü hisseler hafif bir düşüşten sonra bu açıklama sonrası tekrar yükselişe geçti.

Şu an hala en güvenilir sonuçlar sabah ki laboratuvar kaynaklı gelen sonuçlar hala Pfizer net bir açıklama yapmıyor sürekli tahminde bulunuyorlar birkaç hafta içerisinde net sonuçlar gelecek deyip duruyorlar.

Ama şu bir gerçek ki 3. dozlar azda olsa çok yüksek ihtimal hala etkili olacak. çünkü Omikron hala hücrelerimize ACE2 aynı kapıdan giriyor.

Resim

• Nasıl kafalar yaşıyorsunuz. Şu cümlenin ne anlama geldiğini idrak edebiliyor musun?

Maalesef bizim halkimizin insanı kendi başına birşey gelmeden birseylerin farkına varamıyor arkadaşın kastettiği bu bunda birşey yok..Ama kullandığı dil biraz daha hafif olabilirdi o konuda ayrisiyorum.

• Pfizer ceo'su açıklama yaptı hiç yüzde 25 falan demiyor 3. doz tam koruma sağlıyor 2 doz da sağlıyor çok durum kötüleşirse 2022'den sonra varyanta göre aşıyı yenileyebiliriz demiş.

^^

• Arkadaş bir kere de zam yapana laf edin de görelim. Adam zama tepki olsun diye laf etmiş onu bile eleştiriyorsunuz ama zam yapana laf yok. Oyna devam. Bence de 50 tl olsun alanla alamayan belli olsun.

• Herkese iyi akşamlar.

1- Kasım 18-19 gibi kayınvalidem de burun akıntısı gibi üşütmeye benzer durumlar ortaya çıkıyor.

2- 22 Kasım hanım annesinin evine gidiyor 15 - 20 dak sohbet edip çıkıyor.

3- 24 kasımda kayınvalide de tat koku kaybı yaşıyor ama evden hiç çıkmadığı için zaten zor bela yürüyor test yaptırmıyor.

4- 26 kasımda hanımda hafifi üşütme tarzı belirtiler ortaya çıkıyor.

5- 27 kasımda hafif ateşleniyor

6- 29 kasımda 2 gün rapor alıyor ve akşama tat koku kaybı başlıyor.

7- 30 kasımda kayınpederi teste götürüyoruz. Pozitif

8- 1 Aralıkta hanımı teste götürdüm sonuç pozitif.

9- 3 Aralık kayınpederi acile götürdüm ve entübe edildi.

10- 6 Aralık ben ve baldız ( annesi ve babasıyla yaşıyor) test veriyoruz. Ben pozitif baldız negatif.

11- 7 Aralık salı kayınpederi kaybettik.

12-8 aralık çarşamba hastalığından 20 günden fazla geçmesine rağmen pozitif.

Bu arada ben deltayım, eşim normal.

Ben aşılıyım. Diğerleri aşılı değil.

Kafam çok karışık.

• Başınız sağolsun

• Emrah kardesim geçmiş olsun umarim negatif çıkar en kısa zamanda,kayinpederine rahmet diliyorum mekani cennet olsun bu arada sende semptom var mi asi oldugun için soruyorum?

• Bu sene neden forum heyecansız eski den takipler efsane olurdu.

Kesinlikle ekonomik kriz etkisi.

Adam evine zor ekmek götürüyor 250 tlye tüp alıyor 150 tlye yağ alıyor 60 litre deposu olan mazotlu arabasının deposunu 624 tlye dolduruyor (ben) bir de 500-600 tlyi aşan doğalgaz fiyatları fa kapı da olunca adam kar kış mı takip edecek. Hadi diyelim orta halli biri kar istiyor kış istiyor o da rahat kafayla takip edemez benim gibi. Ben de bu gruptanım emin olun az bir malınız mülkünüz olsa bile acaba ne şekilde değerlendirsem de eritmesem diye kafayı yersiniz.

Yani zengin fakir orta halli farketmeden herkesin kafası cebinde ve bu forumu da etkiliyor illaki.

Ekstrem bir sistem ihtimali vs olmadıkça foruma ilgi az seyreder bence.

• başınız sağolsun

siz aşılı olmanıza rağmen hastalık belirtisi var mı?

• Emrah kardesim geçmiş olsun umarim negatif çıkar en kısa zamanda,kayinpederine rahmet diliyorum mekani cennet olsun bu arada sende semptom var mi asi oldugun için soruyorum?

Test vermeden önce çok hafif burun akıntısı oldu. Ama hastane covid servisi v s çok işin içine girdim ve covid ortamına çok maruz kaldım. Şuan sadece burun içi hafif kaşıntı var gibi.