Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün akşam köyde bir arkadaşımla konuştuk. Kaynarca da asgari ücretle çalışıyor. Ev kendinin köyde. Bahçesi var. Fındık var. Hesap kitap yaptık. Asgari ücret yetmiyor. 230 lira elektrik faturası gelmiş. 89 lira su faturası. İki telefon faturası 100 lira. 419 lira buhar oldu. Hayat gerçekten pahalı. Vergi vergi vergi.... Ha babam vergi veriyoruz. Neden? Devlet memuru 5 bin maaş alsın diye

? Hiç bir cacık yapmayan daire müdürleri 10 bin 15 bin maaş alsın diye. Sonra beyin göçü neden oluyor. Neden olmasın? Olmaması için bir sebep var mı? Vatan millet bayrak gazlaması ile kimseyi burada tutamazsınız. Evet adam vatansever bir insan fakat ciğeri beş para etmez biri 15 bin maaş alıyor. E şimdi sen bu ortamda kalıp çalışır mısın? Velhasıl kelam askeri alanda sağlık alanında ulaşımda çok güzel işler yapıyoruz fakat ekonomi ve liyakat konusu berbat ötesi. Fiyatı bin lira olan araca bin beşyüz vergi koyuyorsun. Yap bana muadil olan yerlisini o zaman. E o da yok. E ben neye bineyim. Katıra mı bineyim. Gerçi katır otobana da çıkamıyor yasak :)

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu arada simdi o anitkabire o terimi kullanmakta istemiyorum ama ben oyle editorun onu oraya yazanin taa, neyse agzimiz8 bozmayalim 30 agustos bugun, bosuna cabaliyorlar Ataturku, bu halkin ne gonlunden nede dusuncelerinden silemezler, yapilanda buyuk ayiptir...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Saygı duymak ayrı bir şey sevmek ayrı bir şey sevmiyorsan saygi duyacaksın. Tescilli Atatürk düşmanları için tartışmaya gerek yok. Yok olmaya mahkumlar öyle de olacaklar. Lütfen ikili tartışmaya döndürmeyelim bu durumu.

• Olay ne bilmiyorum ama Atatürk'e bi saygısızlık olmuş belli. Atatürk'e saygı duymayanlar kapıkule'nin batısına veya habur'un güneyine gidebilir. Bu arada 30 ağustos zafer bayramımız kutlu olsun sevgiler saygılar

• Bu ülkede Atatürk'le ilgili hiç bir konu tartismaya açılamaz. Dönemin şartlarına göre iyisiyle-kötüsüyle, doğrusuyla-yanlışıyla yaşanan yaşanmıstır. Ve bize koca bir devlet bırakılmıstır.

Atatürk'le ilgili ileri geri konuşanların Türk'lüğünden şüphe ederim.

• Burası geçen hafta büyük bir sel felaketi yaşayan giresunun dereli ilçesi.6 ayda nerdeyse 3 metreyi bulan bu balçığın kaldıramayacağı söyleniyordu.Basta içişleri bakanımız Süleyman soylu olmak üzere bakanlarımız belediye başkanlarımız çevre illerimizden yardıma gelen belediyemizin yardim kuruluşlarımızın ve tüm halkımızın üstün gayretleri sayesinde 7 günde bu hale geldi.Rabbim devletimizden razı olsun.Milletimiz yine en zor zamanda nasıl birilik ve beraberlik olunacağını bir kez daha gösterdi.

• Burası geçen hafta büyük bir sel felaketi yaşayan giresunun dereli ilçesi.6 ayda nerdeyse 3 metreyi bulan bu balçığın kaldıramayacağı söyleniyordu.Basta içişleri bakanımız Süleyman soylu olmak üzere bakanlarımız belediye başkanlarımız çevre illerimizden yardıma gelen belediyemizin yardim kuruluşlarımızın ve tüm halkımızın üstün gayretleri sayesinde 7 günde bu hale geldi.Rabbim devletimizden razı olsun.Milletimiz yine en zor zamanda nasıl birilik ve beraberlik olunacağını bir kez daha gösterdi.

Devletimiz gerekeni yapmıştır. Ancak bir yapılması gereken daha vardır. Bir daha böyle durumlara düşmemek. Her sene onlarca vatandaşımız sürekli aynı şekilde ölmesin artık.