Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yarında bölge genelimizde ara ara kuvvetli sağnaklar görülme ihtimali baya yüksek normalde butür yağışlar genelde Ağustosun 20 sinden sonra görülürdü eskilerin tabiriyle bu döneme çürüklük ayı denilirdi.buyılda ufak bir dipnot olarak kış ayına beklenilenden daha erken girebiliriz ilerki zamanlarda bu konuyu daha detaylı olarak burada ele alacağız.

• Sinop Merkez-Gerze-Erfelek hattı güzel yağış aldı.Türkeli-Ayancıktada kütleler gözüküyor.

Erfelekte 1 güncellemede yağış 14 mm’den 27,5 mm’ye çıktı.

• bazı kendini bilmez provakatörler yine işbaşında halkı devlete karşı kışkırtmaya çalışıyorlar bu oyunları çocuklar bile yemez neymiş efendim mgm neden kastamonuda uyarı yapmamış vs. vs. amaç yine yangınlarda olduğu gibi topu devlete atmak.oysa gerekli uyarılar tüm kurumlarca yapıldı gerek valilik gerekse ilçe belediyeleri anonslar yaparak halkı uyardı böyle bişey olmasaydı bunun sonuçlarında çok daha fazla cankaybı olabilirdi.böyle oyunlara gelmeyelim hangi çağda yaşıyoruz hertürlü teknolojik imkanlar mevcut enbasiti telefondan bile günlük havadurumunu bakabiliyoruz yani kısacası galeyana gelmemek lazım bukonuda hassas davranmak daha mantıklı.

• Sel bölgesinde durum maalesef çok çok kötü arkadaşlar. Özellikle Bozkurt'ta. Yöreyi biliyorum. Çatalzeytin ilçesinde 5 sene görev yaptım. Bozkurt ve Abana'ya da çok giderdik. Abana ile Bozkurt arası sadece 4 km aslında. Abana deniz kenarında. Bozkurt ise 4 km falan yukarıda. Abana, Bozkurt kadar hasar almamış. Halbuki Bozkurt 'u yerle bir eden çay Abana 'dan denize dökülüyor. İlçeden tanıdıklar vs. mesajlarını paylaşımlarını takip ediyorum. Maalesef can kaybının çok daha fazla olduğunu belirtiyorlar. Sadece henüz cesetlere ulaşılamadığını ifade ediyorlar. Çalışmalar tüm imkanlar dahilinde devam ediyormuş. Allah yardımcıları olsun. Umarım can kaybı daha da artmaz. Tek temennimiz bu. Fakat bir gerçek var ki Bozkurt Belediye Başkanının da dediği gibi ilçe resmen yok olmuş.

Einmal editiert, zuletzt von hknnn ()

• GFS'nin senaryosunu beğenmedim açıkçası, çünkü kuzeyden ülkemize gelirken ciddi anlamda gelişme potansiyeli var. Kasırga denizde ne kadar çok durursa o kadar gelişir.

Geçtiği yerler geldiği yerlerden sıcaksa güçleniyor değilse genellikle zayıflıyor

• Sel bölgesinde durum maalesef çok çok kötü arkadaşlar. Özellikle Bozkurt'ta. Yöreyi biliyorum. Çatalzeytin ilçesinde 5 sene görev yaptım. Bozkurt ve Abana'ya da çok giderdik. Abana ile Bozkurt arası sadece 4 km aslında. Abana deniz kenarında. Bozkurt ise 4 km falan yukarıda. Abana, Bozkurt kadar hasar almamış. Halbuki Bozkurt 'u yerle bir eden çay Abana 'dan denize dökülüyor. İlçeden tanıdıklar vs. mesajlarını paylaşımlarını takip ediyorum. Maalesef can kaybının çok daha fazla olduğunu belirtiyorlar. Sadece henüz cesetlere ulaşılamadığını ifade ediyorlar. Çalışmalar tüm imkanlar dahilinde devam ediyormuş. Allah yardımcıları olsun. Umarım can kaybı daha da artmaz. Tek temennimiz bu. Fakat bir gerçek var ki Bozkurt Belediye Başkanının da dediği gibi ilçe resmen yok olmuş.

Hes patlamış diyorlar doğru mu bu?