Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu şahsın doğu karadeniz düşmanı olduğunu bilmiyormusunuz? Kendisi istanbulda yasiyorya, rahminlerine 2-3 yildir bakiyorum gecen sene herkes pozitif endeksler tahmin ederken bu şahıs inadına negatif endekslerbolacak dedi. İşıne gelmeyince öyle tahmin yapiyor. Bu kişinin tahminleri dogru olsa bile kaale almayin.

Adam Doğu Karadenizi düşmanmı yapmış😂😂 ermenimi ney bu

• Kısmen ülkemiz hazar ve kazakistan civarına çullanan y. b stabilliği çok üst seviyede hareketi zayıf aslında daha doğuda kalsa azor iskandinav iş birliği yapsa bir kaç sistem alıp ihya oluruz ne güzel olur, mevsimsel tahminde bu bölgedeki y. b tahminleri kolaylaştırıyor ve değişimi zor oluyor sanıyorum, geçen seneki şubat sistemi gibi iki üç tane nasip olsa anca unuturuz bu seneyi...

• önceki gün ordunun çatalpınar ilçesinde başlayan orman yangını bugün söndürülmüşken bu akşam itibarıyla yine ordunun perşembe ilçesine bağlı kırlı mahallesinde orman yangını çıktı peşpeşe çıkan bu yangınlar oldukça düşündürücü 😡

Bu arada dün catalpınardaki yangına müdahale ederken kalp krizi geçirip hayata veda eden görev şehidi orman müdürü mustafa kostakoğluna allahtan rahmet ailesine sabırlar diliyorum

• Ural yükseği hem kendisiyle hemde yükseğin pozisyonu ile kuzeyden sarkan soğuklar maalesef ülkemize dahi gelemiyor. Sadece ural yükseği degil diğer parametrelerde var. Büyük ihtimal surpriz olmazsa ufak tefek yağmur dışında 2 hafta daha böyle devam edecek ülkemiz adına. Umarım ki modeller ve endeksler bir an önce düzelir.

Haa bu arada bizim hiç bir şansımız yokmuş kar açısından, Önemli değil marmaradaki dostlar kar görsün ne olacak yani . Kar sevdalısıyız ama kimseye de düşman değiliz. Daha yağış alamadik adam akıllı zaten.

• kazakistan hazar kafkaslar ve doğumuz boyunca yayılan ve gidip gelip sürekliliğini ve gücünü attıran y. b nin net bir sebebi var mı, ne olursa zayıflar kaybolur, ne olursa bize kafa tutmaz, ne olursa bu baş belası olmaktan çıkıp tam avantaja döner....

• kazakistan hazar kafkaslar ve doğumuz boyunca yayılan ve gidip gelip sürekliliğini ve gücünü attıran y. b nin net bir sebebi var mı, ne olursa zayıflar kaybolur, ne olursa bize kafa tutmaz, ne olursa bu baş belası olmaktan çıkıp tam avantaja döner....

Net sebebi Ural dağlarının konumu dolayısıyla oluşan blokaj ve Avrasya kar örtüsü diye biliyorum hocam. Ne olursa kaybolur onu bende tam bilmiyorum, ne olursa Avantaja döner, onu kuzeydoğu-güneybatı istikametine çeviren bir gelişme olursa avantaja döner.

Bildiklerim bunlar, konuya daha hakim bir arkadaşımız varsa ekleme yapabilir ya da düzeltebilir.

• Sabah güncellemesi uzun vade de 10 ocak tan sonra güzel bir salınım veriyor en güzelide ülke sistemi olarak doğudan batıya kuzeyden güneye kar vermesi tabi uzun vade verileri olması değişme ihtimalinide göze almak lazım sessiz sedasız takibe devam dörtlüleri yakıp 🚦 bekliycez

• bizde buyıl ekstrem sıcaklıklar görülse bile sibirya busene beklenden hızlı soğudu yakınbirzamanda sert kışkoşulları kapımıza dayanması içtenbile değil inşallah bu kurak ve ılık günlerin acısı çıkacak birazdaha sabredelim sabrın sonu selamettir.kışı bitirenleri elbet sahneden alma zamanıda gelecek merak etmeyin😊😊uzays3271653126uzays3271653126