Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Polovit yaylası 2 derece olmuş

Bakalım kar yağacak mı. Denizler soğuması gerek güzel bir kış için. Şuan beklemedeyiz.

• Artık Samsun'da yaşıyorum iş dolayısıyla Giresun ile gayet farklı iklimi arada kısa bir mesafe olduğu halde. Bünyamin Sürmeli izledim kış için ufak yorum yapmış pek umutlu konuşmamış umarım yanılır.

• Ulaşabildiğim istasyonların Ekim değerleri

Giresun Merkez : 14mm (2015 Giresun Merkez Ekim : 263.7mm) Rastladığım en iyi Ekim yılı tüm iller için.

Alucra : 0.6mm

Bulancak :27mm

Çamoluk : 0.1mm

Çanakçı : 172mm

Doğankent : 27.2mm

Espiye : 58.2mm

Güce : 29mm

Tirebolu : 58.2mm

Trabzon Ortahisar :36.8mm ( 2015 Trabzon Ekim : 202.6mm)

Of : 78mm

Sürmene : 33.7mm

Çarşıbaşı : 0mm

Akçaabat : 25mm

Çaykara : 28mm

Şalpazarı : 75.3mm

( Diğer ilçelerin verileri yok )

Rize Merkez : 61mm ( 2015 Rize Merkez Ekim : 562.7mm )

Çayeli : 190mm

Güneysu : 101mm

Pazar : 104mm

Çamlıhemşin : 56mm

Kalkandere : 70mm

Ardeşen : 81mm

İyidere : 78mm

Hemşin : 101mm

İkizdere : 18mm

Artvin Hopa : 170mm (682.9mm)

Evet Ekim normallerine göre bakacasak son 30 yıl garanti olmak üzere en az yağışlı Ekim olabilir maalesef:(3232

Anladığınız üzere yine canım çok sıkıldı bilgilendirme yapayım dedim.:)--

• Bu kış gözlerimiz yine ülkemiz DEK kralı bölgemizde olacak, sizlerle beraber tadını çıkarmayı umuyoruz, he tabi bide batıya sistem kaptık mı arada oh mis diyelim:)

Buarada yaz ayını baya sessiz geçirdiniz bölge halkı üyeleri, kışın aktifliğinizi umarım görürüz:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu kış gözlerimiz yine ülkemiz DEK kralı bölgemizde olacak, sizlerle beraber tadını çıkarmayı umuyoruz, he tabi bide batıya sistem kaptık mı arada oh mis diyelim:)

Buarada yaz ayını baya sessiz geçirdiniz bölge halkı üyeleri, kışın aktifliğinizi umarım görürüz:)

Yazın nemden çok giremedik sessiz kaldık:) nemden en çok çeken bölgeyiz malum:))

• Narsil bölge konumuza hoşgeldin ara ara uğrayın böyle 😊 bölge ahalimiz malum durgun dönemlerde onlarda durgun oluyor bundan sonra yavaş yavaş canlanmaya başlarız diye düşünüyorum.tek dileğimiz buyılda kış tadında bir kış geçirmek 😊 malum karadenizin kışları meşhurdur hernekadar eskiden olsada.geçen yıl aldığımız şubat sistemi çok iyibir sistemdi.

• Narsil bölge konumuza hoşgeldin ara ara uğrayın böyle 😊 bölge ahalimiz malum durgun dönemlerde onlarda durgun oluyor bundan sonra yavaş yavaş canlanmaya başlarız diye düşünüyorum.tek dileğimiz buyılda kış tadında bir kış geçirmek 😊 malum karadenizin kışları meşhurdur hernekadar eskiden olsada.geçen yıl aldığımız şubat sistemi çok iyibir sistemdi.

hocam eşim Trabzonlu, bizde hanımköylü bilirsin:):):) her zaman buralardayız, güzel sohbetler kışın bizimle olsun inşallah

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Durgun mu^^ Etme hocam, Haziran'da bile sistem kovalayan ben, her daim depresif manik, en küçük çiseyi bile analiz eden Hüseyin hocam, merkeze çıt dese haber veren kardelisiii ve Fehmi, bölge konumuzu asla yanlız bırakmayan orasa varken durgunluk nedir yahu^^^^^^

• DoquKaradeniz28 olurmu öyleşey estağfurullah siz bölgemizin demirbaşlarındansınız 😀 ben lafın gelişi ortaya öylesine söyledim.buarada senin mekanda şuan baya soğuktur ha sobayıda körüklemişsindir şimdi sen ohh negüzel güpür güpür yanardır.birde kar yağsa tadından yenmez dışarda gezecen şöyle bastığında gacır gucur edecek😂😂