Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Trabzon da hala kar devam ediyor.

Poyraz rüzgarını öğlen efsane veren Gfs akşam çıktısında bozdu ne yazık ki.

Beklentilerime uyan bir sistemdi, en az 25 demiştim daha fazlası oldu.

Sistem hala aktif, yağış geçişleri devam edecektir.

Gece bi 10 cm bekliyorum anlamsiz bir sekilde:))

• Valaha Rize merkez bugün adeta boş geçirdi. Diyorum ya şuanda bile bütün dekler harıl harıl önden geçiyor ben de izliyorum. Dün de aslında beklentilerin altında kaldı ama diyorum ya 3 yıldır yağmadığı için şükür diyorum 😂😂😂

• Valla keyifle attığınız resimlere bakıyorum, buarada koskoca doğu karadeniz konusunda böyle bir sistemde 1 tane timelapse yapacak adam çıkmadı ya pes diyorum size :) 3 sene ardından tadını güzelce çıkarın görüyorsunuz artık sistemler kolay gelmiyor binbir takla atıyorlar.

Resimlere devam dünün yıldızı artvindi bugün galiba giresun ve ordu olacak görünüşe göre...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bu görüntüylede sisteme noktayı koyalım 10 numara sistem oldu gezdik tozduk adeta çocuklargibi eylendik kara doyduk diyebilirim rabbim enkısa zamanda bugörüntüleri göremeyenlerede nasip etsin ayrıca bu fotolar şubatta kışı bitirenlerede kapak olsun 😊 kalın sağlıcakla.

• Valla keyifle attığınız resimlere bakıyorum, buarada koskoca doğu karadeniz konusunda böyle bir sistemde 1 tane timelapse yapacak adam çıkmadı ya pes diyorum size :) 3 sene ardından tadını güzelce çıkarın görüyorsunuz artık sistemler kolay gelmiyor binbir takla atıyorlar.

Resimlere devam dünün yıldızı artvindi bugün galiba giresun ve ordu olacak görünüşe göre...

Ben yaptım timelapse. Ancak manzara olmadığı için atmaya değer görmedim.:( Ayrıca şarj nedeeni ile uzun çekemedim.

• aynen öyle hocam çokdoğru bir yaklaşım olmuş👏👏👏😊

Valla şu anda Avrasya’da birinci sıradadır bölgemiz kar açısından bu kış

Gurur duyalım:hfyeni (29)::gun_bandana:

Hatta Amerika’da bile rakip olacak yer olmadı halen

Buffalo yada Erie bile daha yarım metre göremedi

Küresel çapta hava atabiliriz

Tüm meteo ortamlarını görüntüye boğmamız hava atmamız lazım

• Mükemmel bir sistemdi. Ben kıyıdan uzak olduğum için çoğunlukla seyrettim ama sahiller için çok çok sevindim. Beni 40 cm kesmez, bana efsane için metre lazım ama, sahiller adına yağış şekli ve birikim 3 yılın ardından efsane diyebiliriz. Burası da sanırım 3 yılın soğuk rekorunu kırdı. Yani benim içinde soğukların efendisiydi, sabah camları fönle açtım, muhtemelen iki gün daha fönle eritirim buzları.

Bu arada hazırlan Karadeniz, 22-23-24 sistemi dolum aşamasında birkaç güne yeni takip başlar Allah'ın izniyle. Dinlenin ve zinde olun😎😎😎

• Mükemmel bir sistemdi. Ben kıyıdan uzak olduğum için çoğunlukla seyrettim ama sahiller için çok çok sevindim. Beni 40 cm kesmez, bana efsane için metre lazım ama, sahiller adına yağış şekli ve birikim 3 yılın ardından efsane diyebiliriz. Burası da sanırım 3 yılın soğuk rekorunu kırdı. Yani benim içinde soğukların efendisiydi, sabah camları fönle açtım, muhtemelen iki gün daha fönle eritirim buzları.

Bu arada hazırlan Karadeniz, 22-23-24 sistemi dolum aşamasında birkaç güne yeni takip başlar Allah'ın izniyle. Dinlenin ve zinde olun😎😎😎

Hocam 22'sinde ki sistemi alamasak bile üzülmem kara doyduk çünkü 😂😂😆