Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Rize hala çok şanssız. Sabahtan akşama kadar toplasan 30 dk kar yağdı. İlginç yani. Rüzgar mahvetti rizeyi her zmaan ki gibi.

Arkadaşlar çok özür diliyorum ama, bu ne doyumsuzluktur ya ? Senin şehrini ben kameradan izlerken imrenerek baktım biraz şükretmelisin bence.

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Arkadaşlar çok özür diliyorum ama, bu ne doyumsuzluktur ya ? Senin şehrini ben kameradan izlerken imrenerek baktım biraz şükretmelisin bence.

doyumsuzlukla ne alakası var.zevk meselesi.insan şehrine 20 gün kar yağsın isteyemez mi ? kaldı ki 3 senedir yağmamış.

• Allaha şükür fena değildi ama beklentimiz altında kaldı benim için. Güneyli rüzgara en içten duygularımı iletiyorum.

3 sene kar göremedik ve dünden beri 25 cm kar aldık(giresun). Bu da bi gelişme ve beni tatmin etti. Batı bölgeler hiç kar alamadı biraz bunu da göz önüne almak lazım iyi durumdayız

• edc01a429.jpg

Daha ne zaman yağar kim bilir duramadım evde yağış çok güzel sokaklar boş heryer bembeyaz üzerinde gezilmemiş yerlerde 35/40 cm kar var sistem beni ihya etti şuraya birde çok şükür koyalım

• ardeşen - hopa arasını etkileyen bant durağan olduğundan uzun süre yoğun kar yağışlarına sebep olabilir.

15 kg larda olan günlük yağış bir anda 32 kg kara geldi. Yağış muazzam. Her kg yağış 2 cm ye kara tekabül ediyor bildiğim kadarıyla

• doyumsuzlukla ne alakası var.zevk meselesi.insan şehrine 20 gün kar yağsın isteyemez mi ? kaldı ki 3 senedir yağmamış.

Hocam biz de batıda göremiyoruz 3 senedir hele benim konumumu anlatmama gerek yok zaten. Evet ben de şahsen ne kadar yağarsa yağsın devamı gelsin isterim ama gelmezse de isyan etmem yani o kadar yağmış. Beni tatmin edecek kadar yağdıysa şükrederim sıyıran olursa da sağlık olsun der geçerim. Doğru olanı da bu azla yetinmeyen çoğu bulamaz. Bu ülke İzlanda gibi bir konumda değil ki 20 gün aralıksız kar yağsın ayrıca (doğu anadolu hariç).

Neyse hepinize hayırlı olsun tadını çıkarın :) .

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• kusura bakmayın beyler ama kimse gocunmasın bazıyerlerde havadaki kar tanelerine bile razı gelen arkadaşlar varken bizim halimize şükretmememiz sizcede biraz abes olmazmı burası erzurum değilki hersistemde kar alsın kısmetimize ne düşerse ona razı olmamız gerek keza daha istanbula bile doğru dürüst kar düşmedi istanbul kar görmeden buralar zaten görmüyodu bu sefer kısmette buda oldu neşanslıyımışızki dileklerimiz kabul oldu valla ben şahsen son geçirdiğimiz kışlara istinaden bu sistemden çok memnunum helede bu kısır döngüde daha düne kadar 5 cm ye takla atıyorduk bunada şükredelim elimizdekinin kıymetinibilelimki devamı gelsin.

• Boeing 777  SnowLoveAga hiçbir zaman tartışmalara dahil olmadım ama onu okuyunca cevap verme gereği hissettim yanlış anlaşılmasın kesinlikle bölgecilik yapmadım yapmam da

Onur35 samimi olarak söylüyorum sana ithafen değildi başkanım diğer konuda okuduğum bir mesajdı

İzmir'e sevgiler bol karlı günler sizede uğrar İnşAllah:)

Einmal editiert, zuletzt von tolga61 ()

• Boeing 777  SnowLoveAga hiçbir zaman tartışmalara dahil olmadım ama onu okuyunca cevap verme gereği hissettim yanlış anlaşılmasın kesinlikle bölgecilik yapmadım yapmam da

Onur35 samimi olarak söylüyorum sana ithafen değildi başkanım diğer konuda okuduğum bir mesajdı

İzmir'e sevgiler bol karlı günler sizede uğrar İnşAllah:)

Tamamdır kusura bakmayın hocam tam bu konunun üstüne denk gelince yanlış anladım. Çok teşekkürler, size de bol eğlenceler, iyi karlar :) .