🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • çok düşük hala..o yoldan bır sonuc cıkmaz bize..yüzde 2 bıle degıldı en son..yok desek yerider yani

Haklısınız. Gerçi biz ne desek şu an gerçekçi olmaz bunu üzerine bir çalışma yapılırsa ancak bilgileniriz galiba.

• Ekonomik yönden ,eski tarz yasaklar cokkkk zor..

Bu tarz yasaklarla, devam edilir.

Zaten delik büyük, dünya üzerindede, eski tarz yasaklar oldukça zorr..

Muhtemelen ,aşı bahara ulaşır,yada yaz başına kadar gelir,insallah..

Bundan fazlada birsey bekleyen,bence boşa bekler.

Herkes ,kendini elinden geldiği kadar, muhafaza edip,yaşayacak gibi duruyor.

Zaten bunu, herkesin gelen yasaklardan,ekonomiyi bozmamak adına olduğunu görmesi gerekiyor.Yeterince açık değilmi,bakıldığında,yasaklara..

43 yaşında biri olarak, kendi fikrim budur,şahsen..Allah,bu musibetten biranönce ,kurtarsın diyelim..

Einmal editiert, zuletzt von perwella ()

• Sn Luffy Sizin dediğiniz gibi tedbirleri Süper güç olan Abd bile göze alıp yürürlüğe getiremiyor.Türkiye gibi gelişme aşamasındaki ülkeler böyle kısıtlamalara giderse ilerde buhrana karışırlar.

• Hocam devleti yönetmek kolay değil ama görüyorum ki bazıları için insanların ölmesini kabullenip kalan sağlar bizimdir mantığıyla tüm yaz her yeri açık bırakıp, her geleni ülkeye alıp karantina uygulamamak ve de üstüne sağlık sistemi çökmek üzereyken gerçekçi tedbirleri almamak baya kolay.

guzel kardesım.ekonomı de donmek zorunda..her seyı kapatmak cok kolay iş.sonucunu hesaba katabılıyor musunuz bnları yazarken.mal sahıplerı yıne her ay kırasını ıstıyor.bankalar da borclarını her ay almaya devam edıyor..e üretım olmazsa bunlar nasıl ödenecek..intiharlar mı baslasın..yazarken cok boyutlu dusunmek lazım..herkesın hayat gerceklerı cok farklıdır..

• Keyfiyetin önüne geçilmeli. 20 yaş altı ve 65 üstü çalışanlar hariç kesinlikle evde kalmalı, hafta içi ve hafta sonu çalışanlar dışında daha derin saat kısıtlamaları gelmeli. Ekomomi de bir yandan devam edebilmeli. İkisinin bir arada yürümesi tabiki zor ama olduğu kadar.

• Ekonomiyi tamamen durduramazsın ama bazılarımız onu kapat bunu kapat

Bekara karı boşamak kolay arkadaşlar.

Kendinizi koruyun önleminizi alın. Akraba ev ziyaretlerini bırakın.

Cafe restaurantlara gitmeyin evinizde yiyin.

Dışarda sigara içmeyin ya da bırakın.

Maskenizi çenenize cebinize kolunuza kafanıza takmayın.

Evde saç tıraşı olun.

• Televizyondakii profesörler hala halkı suçluyor şöyle kurallara uymadınız böyle yaptınız sonuç bu! Bir tane yüreklisi yok çıkığ şunu diyemiyor elin Almanını Rusunu getirdiniz yaz boyunca turist ayağına bütün ülkeye yayıldı hastalık sonra kendi karantinanı uygula sokağa çıkma diye uyar bizi. Turist rahat rahat ülkemi gezerken ben niye evde oturayım? Bunu kime nasıl anlatacaksın hangi mantıkla?

Okullar açıldı diye ev tuttum faturaları üstüme aldım paşa paşa abonelik ve kira ödüyorum ara tatilde memlekete döndüm kalan birkaç eşyayı da alim diye ne olacak şimdi? Ani kararlarla bir yere varamayız...

• Televizyondakii profesörler hala halkı suçluyor şöyle kurallara uymadınız böyle yaptınız sonuç bu! Bir tane yüreklisi yok çıkığ şunu diyemiyor elin Almanını Rusunu getirdiniz yaz boyunca turist ayağına bütün ülkeye yayıldı hastalık sonra kendi karantinanı uygula sokağa çıkma diye uyar bizi. Turist rahat rahat ülkemi gezerken ben niye evde oturayım? Bunu kime nasıl anlatacaksın hangi mantıkla?

Okullar açıldı diye ev tuttum faturaları üstüme aldım paşa paşa abonelik ve kira ödüyorum ara tatilde memlekete döndüm kalan birkaç eşyayı da alim diye ne olacak şimdi? Ani kararlarla bir yere varamayız...

Ağzına sağlık kardeşim. Kış ayında saat 8den sonra dışarı çıkma yasağı 65 yaş üstü ve 20 yaş altına saat 4ten sonra dışarı çıkma yasağı ki saat 5te hava kararıyor. Hadi ekonomik nedenlerle net kısıtlama yapamıyoruz buna eyvallah. Bu yaş grubunun ekonomiye katkısı nedir. Bilen varsa anlatabilir mi?