🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu dört haneli sayılardan kurtulup üç haneli oradan da iki haneli sayılara düşse sonra tek hane ve sonra bitiş.Daha kim ne ister.Umarım azalarak biter.Ama dışarı bakınca zor.Keşke 2003'teki SARS gibi mutasyona uğrasa kendisini bitirse bari.

• Yine söylüyorum , kimse hiç bir verinin bir sayı artmasını istemez. Bende istemiyorum. Ama allaha şükür yatay trend devam ediyor. Bugün biraz düşük , yarın biraz fazla olabilir ama inşaallah korktuğumuz şeyler olmayacak. On gün içinde inişe geçmemiz lazım.

Yasaklar gelmediği sürece yatay süreç devam edecektir

• Hiç Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. 3 gündür Bakan koca sürekli olarak, ''Vaka sayısında düne kıyasla 125 azalma oldu'' diyor. Neden bu 3 gün sürekli 125 azalma oldu. bu sayı hiç mi 3 günde değişmez.

CTh0PP.jpg

CTikSv.jpg

CTiEF6.jpg

• Abi İtalya İspanya gibi ülkelerde vaka nasıl bu kadar azaldı? Şu an karantina da yok diye biliyorum. Geçen aylarda adamlar mahvolurken şimdi ne değişti?

• ben yatay seyirden dolayı mutluydum ama o rakama hiç dikkat etmemiştim. Ama inanın bir manipüle olduğunu düşünmüyorum. Minareyi çalan kılıfını hazırlardı tahminimce 130-120-125 diye devam ederdi. Ortalama aynı olurdu.kimse bişey anlamazdı.

• Abi İtalya İspanya gibi ülkelerde vaka nasıl bu kadar azaldı? Şu an karantina da yok diye biliyorum. Geçen aylarda adamlar mahvolurken şimdi ne değişti?

bizde 3 gündür ne değiştiyse adamlarda da o değişti ;)

• Valla hocam bunu söyleyince garip şeylerle suçlanıyoruz ama vaka sayılarına asla inanmıyorum. Açıklanan sayıları 6 ile çarpın dedi DSÖ Türkiye yöneticisi. Bu rakamların ve ölümlerin belli bir süre hep aynı gitmesi saçmalık zaten. Sadece bizim ülke değil başka ülkelerde de bu yaşanabiliyor.

Einmal editiert, zuletzt von ldr1907 ()

• 17 Haziran'da 125 azalma olmamış.Dikkatli okuyunuz bakanın yazdığını. Jack Snow

Günlük yeni vaka sayımızda, dün, bir önceki güne göre 125 azalma olmuştu. Bugün durum durağan.

16 ve 18 Haziran 125 düşüş var.2 gün.

• Valla hocam bunu söyleyince garip şeylerle suçlanıyoruz ama vaka sayılarına asla inanmıyorum. Açıklanan sayıları 6 ile çarpın dedi DSÖ Türkiye yöneticisi. Bu rakamların ve ölümlerin belli bir süre hep aynı gitmesi saçmalık zaten. Sadece bizim ülke değil çoğu ülkede de bu durum aynıdır.

dünyada corona virüsü taşımış insan sayısı bence en az 100 milyondur bu tarz virüsler doğrusal değil exponansiyel artış gösterir ama biz doğrusal olarak görüyoruz çünkü test sayısı limitli

• dışarda bu kadar insan varken ( sadece Türkiye için konuşmuyorum linç etmeyin hemen) vaka sayısı avrupa ülkelerinin çoğunda ya az ya da azalıyor neden acaba

rk23_kgigf-123

Einmal editiert, zuletzt von Hamdin2147 ()

• Yine söylüyorum , kimse hiç bir verinin bir sayı artmasını istemez. Bende istemiyorum. Ama allaha şükür yatay trend devam ediyor. Bugün biraz düşük , yarın biraz fazla olabilir ama inşaallah korktuğumuz şeyler olmayacak. On gün içinde inişe geçmemiz lazım.

Hocam sosyal medyada öyle bir kitle var ki (belki burada da vardır) ben bazılarının artmasını istediklerini düşünmeye başladım. Azalınca yalan deyip artınca inananlar :D . Kimse inanmak zorunda değil tabi ki ama artınca inanıp, felaket tellallığı yapıp azalınca da yalan diyenlerde ben art niyet ararım kimse kusura bakmasın. İnanmıyorsan her türlü arkasında dur.

3 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• aynen oyle..gecenlerde bende yazdım..rakam yuksek gelınce ınanıyorlar,dusuk geldı mı ınanmıyorlar..cunku ınanmak ıstemıyorlar..cok ılgınc..

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Şahsi fikrim, tabii ki vakaların ve vefatların hep azalmasını ve sıfırlanmasını isterim ama, bazen özellikle vefat sayılarının her gün fazlasıyla "düzenli" geldiğini düşünüyorum. Bir hatta sabitleniyor nedense, günlerce aynı sayıda vatandaşımız vefat ediyor. Bu bana garip geliyor.

• Herşeye inananları da ben anlamıyorum birşeyler sorgulamak her zaman iyidir sorgulamadan yasarsan yanlisa yanlis demeyi de unutursun Allah bu beyni bize boşuna vermemiş dusunup akil yürütmek için vermiş,bence burda herkesin birbirinin fikrine saygı duyması lazim vaka sayısında İspanya,Çin,Fransa gibi ulkeleri sorguluyorsak bizim de bu kadar doğru orantı da değişen verilerimizi sorgulamamiz gerekiyor..

Einmal editiert, zuletzt von Mert_35 ()

• Herşeye inananları da ben anlamıyorum birşeyler sorgulamak her zaman iyidir sorgulamadan yasarsan yanlisa yanlis demeyi de unutursun Allah bu beyni bize boşuna vermemiş dusunup akil yürütmek için vermiş,bence burda herkesin birbirinin fikrine saygı duyması lazim vaka sayısında İspanya,Çin,Fransa gibi ulkeleri sorguluyorsak bizim de bu kadar doğru orantı da değişen verilerimizi sorgulamamiz gerekiyor..

arkadaş inanmayanlara bir şey dememişki az gelince inanmayıp çok gelince inananlara söylemiş bence de haklı.