🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • önümüzdeki hafta , kısıtlamasız günlerin sonuçlarını almaya başlayacağız. bu haftaki alınan , kararlara bakarak ,hafta sonu kısıtlaması garanti gibi. reisi cumhurun aldığı karar doğru , iç işleri ve sağlık bakanlığının aldığı karar da doğru , zamanlaması yanlıştır. hafta başında bilgilendirme yapılsaydı daha az tepki olurdu.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• önümüzdeki hafta , kısıtlamasız günlerin sonuçlarını almaya başlayacağız. bu haftaki alınan , kararlara bakarak ,hafta sonu kısıtlaması garanti gibi. reisi cumhurun aldığı karar doğru , iç işleri ve sağlık bakanlığının aldığı karar da doğru , zamanlaması yanlıştır. hafta başında bilgilendirme yapılsaydı daha az tepki olurdu.

Dogru olan hiçbirşey yok tek doğru bilim kurulunun dinlenmesi ama yapılmıyor tek adam yönetimi olunca oyuncak gibi herşey bir anda değişiyor alınan kararların önemi kalmiyor

• Simcity'de ülke yönetiyoruz sanki. Akşam yasak var sabah kaldırdım. Yahu millet ona göre durmadan işini gücünü değiştiriyor.

• Arkadaş karar doğru veya değil 12 saat arayla oyun oynar gibi karar değiştiriliyor.Dükkanlar hafta sonuna bir dünya hazırlık yaptı masraf etti sonra yasak var denildi elemanı ona göre aranıldı hazırlığı ona göre iptal oldu.Şimdi tekrardan yasak yok denildi şaka gibi gerçekten.

• Haftasonu için bir sürü hazırlık yaptım dün ki kararla iptal ettim şimdi gelmiş yasağı kaldırdım diyor!

Bu şu anlama geliyor iç işleri bakanlığı yine yanlış yaptı daha öncesinde bakan istifa etti şimdi ki karar sonrası cumhurbaşkanı iptal etti.

• Ablamın çalıştığı iş yerinde bir tane adam 2 gündür ateşi yüksek olduğu için test yaptırmış bugün, İnşallah negatif çıkar yoksa bizde sıkıntıdayız 2-3 gün içinde sonuçlar çıkacakmış bekliyoruz.

• Haftasonu için bir sürü hazırlık yaptım dün ki kararla iptal ettim şimdi gelmiş yasağı kaldırdım diyor!

Bu şu anlama geliyor iç işleri bakanlığı yine yanlış yaptı daha öncesinde bakan istifa etti şimdi ki karar sonrası cumhurbaşkanı iptal etti.

İç işleri bakanlığı ne yanlışlığı yaptı ? Dün ki kararı da Cumhurbaşkanı aldı bugün ki kararı da. Siz sanıyor musunuz cumhurbaşkanın izni olmadan bir şey açıklandığını ?

• İç işleri bakanlığı ne yanlışlığı yaptı ? Dün ki kararı da Cumhurbaşkanı aldı bugün ki kararı da. Siz sanıyor musunuz cumhurbaşkanın izni olmadan bir şey açıklandığını ?

Ben kararın nereden çıktığına bakarım arka planda neler olduğunu bilmiyorum demokrasiye güvenmek istiyorum!

• Üstelik dün gece açıklıyorsun millet sabah uyanıyor yarın yasak var. Sabah markete gidiyorsun alışverişini yapıyorsun geliyorsun eve bir bakmışsın yasak iptal edilmiş. İnsan çıldırır. :(

• bilim kurulu bir sure sonra isyan eder ufaktan.madem tavsiye kararimizi dikkata almayip,cumhurbaskanimizin gonlunun razi olmamasina bakiyorsa bu islet,bilim insanlari cok rahatsiz olur fikrimce.

• bilim kurulu bir sure sonra isyan eder ufaktan.madem tavsiye kararimizi dikkata almayip,cumhurbaskanimizin gonlunun razi olmamasina bakiyorsa bu islet,bilim insanlari cok rahatsiz olur fikrimce.

Ben onlardan biri olsaydım çoktan onurumla istifa etmiştim...

• Ablamın çalıştığı iş yerinde bir tane adam 2 gündür ateşi yüksek olduğu için test yaptırmış bugün, İnşallah negatif çıkar yoksa bizde sıkıntıdayız 2-3 gün içinde sonuçlar çıkacakmış bekliyoruz.

bizim iş yerinde hergün pozitif eleman çıkıyor sadece o eleman ile yanında çalışanları gönderiyorlar diğerlerine kimse birşey demiyor servis desen herkes iki kişi oturuyor bu yasakları çok erken kaldırdılar durum git gide daha da vahim olmaya başlıyacak 😡

• Katar son 24 saatte 4 ölüm bildirerek salgın başından bu yana en yüksek ölüm sayısını bildirdi şuanda toplam 49 ölüm kaydedilen ülkede toplam vaka sayısı 65.000 i geçti (ülke nüfusunun %3'ü) ölüm oranı ise normal mevsimsel gribin ölüm oranından düşük olması ise ayrı bir soru işareti yaratıyor

• Katar son 24 saatte 4 ölüm bildirerek salgın başından bu yana en yüksek ölüm sayısını bildirdi şuanda toplam 49 ölüm kaydedilen ülkede toplam vaka sayısı 65.000 i geçti (ülke nüfusunun %3'ü) ölüm oranı ise normal mevsimsel gribin ölüm oranından düşük olması ise ayrı bir soru işareti yaratıyor

Nüfusları az olduğu için asemptomatik vakaları buluyorlardır. Bu yüzden ölüm düşüktür. Keza Singapur'da olduğu gibi.

• bilim kurulunu niye bu kadar buyutuyorsunuz. Adamlarin tek isi var oneride bulunmak. Devlet yonetimine ortak olmak degil. Isin saglik boyutu oldugu kadar siyasi kulturel ekonomik boyutuda var. Hicbir bilim kurulu uyesi beni dinlemediler diye istifa etmez. Konumunu biliyor cunku. Isin sonucunda hakli yada haksiz cikar o ayri mevzu.