­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░la├ž almak i├žin ├ž─▒kmak zorunda kald─▒m normalde pazartesi g├╝nleri d─▒┼čar─▒ ├ž─▒km─▒yordum.Sosyal mesafe bankalar─▒n ├Ân├╝nde,marketlerde,pazarda lin├ž ediliyor ┼čuan burada.Maskeyi bile do─čru takam─▒yorlar burunlar a├ž─▒k ┼čekilde takm─▒┼člar.Ne diyelim helal olsun :) Virus bitmi┼č.

• Acaba son zamanlarda ├Âlim oran─▒ azald─▒ d├╝nya genelinde vir├╝s├╝n ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ azalm─▒┼č olma ihtimali var m─▒d─▒r ? Vaka say─▒s─▒ eskisinden de fazla ├ž├╝nk├╝

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Acaba son zamanlarda ├Âlim oran─▒ azald─▒ d├╝nya genelinde vir├╝s├╝n ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ azalm─▒┼č olma ihtimali var m─▒d─▒r ? Vaka say─▒s─▒ eskisinden de fazla ├ž├╝nk├╝

Sa─čl─▒k sistemlerinin ├ž├Âkt├╝─č├╝ ─░talya, ─░spanya gibi ├╝lkelerin rahatlamas─▒n─▒n da etkisi olabilir.

• Interstellar ben bir de Bafradaki bu soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ndan bir ┼čey anlam─▒yorum. Ben bulvarda oturuyorum , ├╝├ž g├╝nd├╝r ipini koparan arabayla ge├žiyor. Hani f─▒r─▒nc─▒lar belli tamam korna ├žalarak geziyorlar onun d─▒┼č─▒ndakiler nedir abi, adam m├╝zik son ses geziyor resmen. Hele bir de motorsikletle ├ž─▒k─▒p gezenler yok mu... Balkona ├ž─▒k─▒p plaka alana kadar kayboluyorlar g├Âzden. Balkondan plakalar─▒n─▒ alabilsem ├╝┼čenmeyip tek tek ┼čikayet edece─čim.

• Cini bitirmek icin yapilan bir operasyon gibi covid 19

• Bursa Uluda─č ├ťniversitesi ├Â─čretim ├╝yesi Prof. Dr. ─░lker K├╝├ž├╝k (47), hastanedeki #koronavir├╝s tedavisinin ard─▒ndan taburcu olduktan sonra ge├žirdi─či kalp krizi sonucu ya┼čam─▒n─▒ yitirdi.

Bu ka├ž─▒nc─▒ kalp krizi haberi hasta iyile┼čtikten sonra.Virus kesinlikle tetikliyor gibi g├Âz├╝k├╝yor ama ├Âl├╝m nedenine kalp krizi denecektir.Ara┼čt─▒rma yap─▒lmas─▒ gerekiyor iyile┼čen hastalarda organlarda hasar ne durumda diye.