­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model G├╝ncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS ├ľ─člen)
18:30-20:15 (GFS Ak┼čam)
21:00-22:00 (ECMWF Ak┼čam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Awmleri a├ž , otelleri a├ž , e─člence merkezlerini a├ž normalle┼čme s├╝recine bunlar─▒ ekle . Bir s─▒nav tarihidir ona turizm i├žin ├žeki d├╝zen ver . Akabinde ┼čehirler aras─▒ni da kald─▒racak do─čal olarak . Ama psikiyatriye kar─▒┼č ­čśé­čĄŽÔÇŹÔÖé´ŞĆ ┼čuan en ├žok ihtiya├ž duyulan ┼čey millet kafay─▒ yiyecek .

• ┼×imdi, s─▒k─▒nt─▒l─▒ durumlar var. E┼čimin, dedesi ve anneannesi, Herekede oturuyorlar, ikisi de 70 ya┼č ├╝st├╝ hasta, bak─▒ma muhta├ž.

Kay─▒n valide, e devletten izin almak maksad─▒ ile ba┼čvurdu. ─░ki defa red yedi. Bu arada gidilecek yol 50 km, ve ┼čahsi ara├ž ile gidilecek.Bunun benzeri y├╝zlerce ├Ârnek vard─▒r eminim.

Allahtan eczac─▒ kart─▒m─▒z var, gittik mi gittik. Birazdan geri d├Ân├╝┼č i├žin yola ├ž─▒k─▒yoruz.

• ┼×imdi, s─▒k─▒nt─▒l─▒ durumlar var. E┼čimin, dedesi ve anneannesi, Herekede oturuyorlar, ikisi de 70 ya┼č ├╝st├╝ hasta, bak─▒ma muhta├ž.

Kay─▒n valide, e devletten izin almak maksad─▒ ile ba┼čvurdu. ─░ki defa red yedi. Bu arada gidilecek yol 50 km, ve ┼čahsi ara├ž ile gidilecek.Bunun benzeri y├╝zlerce ├Ârnek vard─▒r eminim.

Allahtan eczac─▒ kart─▒m─▒z var, gittik mi gittik. Birazdan geri d├Ân├╝┼č i├žin yola ├ž─▒k─▒yoruz.

├çok sa├žma sapan uygulamalar var. ├çok fazla insan─▒ ma─čdur ediyoruz. ├çevremde de var.Adam annesi nin babas─▒n─▒n yan─▒na gidemiyor. ─░┼č dolay─▒s─▒yla ─░stanbula geliyor o esnada iller aras─▒ seyahat yasa─č─▒ geliyor. Gitmek i├žin iki hafta u─čra┼čt─▒. D├╝┼č├╝n├╝n adam─▒n ikameti buras─▒ de─čil akrabas─▒nda kalmak zorunda kald─▒.Araya falan girdik avukat olarak biraz ben u─čra┼čt─▒m da izin al─▒p g├Ânderdik kendisini.

Ayr─▒ca ben sa─čl─▒k, adalet konular─▒n─▒n ertelenmesinide anlam─▒yorum. Avm yi a├žmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz. Adliyeleri Haziran 15 'e kadar erteledik. Hastanelerde ├žok hasta de─čilsen ve ├žocuk de─čilsen tedavi olam─▒yorsun neredeyse.

• ├çok ┼č├╝k├╝r d├╝┼č├╝┼č devam ediyor. Yar─▒ndan itibaren 23 nisan haftas─▒ndaki 4 g├╝nl├╝k yasa─č─▒n etkisini de g├Ârmeye ba┼člar─▒z. Pazartesiden itibaren h─▒zla 1000-1500 aras─▒na ini┼č bekliyorum ┼čahsen. Bayramda ve 19 May─▒s haftas─▒ da arka arkaya 4 g├╝nl├╝k yasaklar uygularsak bu i┼či bitiririz.

Asl─▒nda g├Ânl├╝m 19 May─▒s ve bayram haftas─▒n─▒n birle┼čtirilip minimum 9 g├╝nl├╝k bir yasaktan yana ama yapacaklar─▒n─▒ zannetmiyorum ?(.

• Soka─ča ├ž─▒kma k─▒s─▒tlamas─▒ var ama arada dinlemeyenlerde var. ─░lk zaman ki soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ile ┼čimdi aras─▒nda fark var baya, millet buna da al─▒┼čt─▒. Ama geli┼čmeler g├╝zel, ├╝mit verici. Bu seyire g├Âre Haziranda tedbirler gev┼četilir. Ancak baz─▒ k─▒s─▒tlamalar yaz boyu devam eder.

• :)Evet d├╝n demi┼čtim 2 bin alt─▒na inebilir diye. Oran da y├╝zde 5 e inmi┼č.

Edited once, last by SNOWYMAN ().

• A┼č─▒ bulunmad─▒k├ža i┼č falan bitmez arkada┼člar bir tek vaka say─▒lar─▒ az oranda gelmeye ba┼člar ...

Biliyoruz buradaki i┼či bitirmekten kas─▒t sert tedbirlerle normale d├Ânerek vaka say─▒s─▒n─▒ en az─▒ndan 3 haneli say─▒larda tutmak, yatay e─čri ├žizmeye ├žal─▒┼čmak.

• A┼č─▒ bulunmad─▒k├ža i┼č falan bitmez arkada┼člar bir tek vaka say─▒lar─▒ az oranda gelmeye ba┼člar ...

Grip pandemilerinin hi├žbiri a┼č─▒ ile bitmedi . A┼č─▒ dedi─čimiz olay ├Âyle bir senede bulunacak bir olay hi├ž de─čil. ├ť├ž sene be┼č sene s├╝recek bir s├╝re├ž. Do─čal bir s├╝re├ž sonunda yok olup gidecek veyahut insanl─▒k ba─č─▒┼č─▒kl─▒k kazanacak.

• En az─▒ndan komple 11 Mart ├Âncesine d├Ânmemiz i├žin 3-4 ay─▒ unutun derim. Velevki herg├╝n 0 vaka 0 ├Âl├╝m a├ž─▒klad─▒k. Bu i┼č bitti say─▒lmaz. Uluslararas─▒ seyahat ba┼člad─▒─č─▒ an film kopar. Ya d├╝nya da kontrol alt─▒na al─▒nana kadar ├╝lke karantinas─▒ yapaca─č─▒z ya da a┼č─▒ bulunacak. Yoksa eskisi gibi bir ┼čey olamaz.

Tabi bu s├╝re├ž uzay─▒p gidecek hali de yok aylarca. Elbet gev┼četilmelere gidilecek. Bir s├╝re sonra vakalar olsa dahi art─▒k bu g├╝ndem dahi olmayacak. G├╝ndem olmas─▒ halk─▒n yine panik olmas─▒n─▒ sa─člar. Devletlerin bu saatten sonra istedi─či kontroll├╝ ┼čekilde salg─▒nla ba┼četmek.

• ─░sve├ž'in Gavleborg b├Âlgesinde bulunan huzurevlerindeki ya┼čl─▒lar─▒n ├Âl├╝me terk edildi─čini, solunum cihaz─▒na ba─članmayan hastalar─▒nda ac─▒ ├žekerek can verdi─čini ifade eden hem┼čire L├Âfvenberg, "Solunum cihaz─▒na ba─članmayan ya┼čl─▒ hastalar─▒n bo─čulmas─▒ birka├ž g├╝n s├╝r├╝yor. Bu ya┼čl─▒lar hastaneye al─▒nm─▒yor" dedi.

• Grip pandemilerinin hi├žbiri a┼č─▒ ile bitmedi . A┼č─▒ dedi─čimiz olay ├Âyle bir senede bulunacak bir olay hi├ž de─čil. ├ť├ž sene be┼č sene s├╝recek bir s├╝re├ž. Do─čal bir s├╝re├ž sonunda yok olup gidecek veyahut insanl─▒k ba─č─▒┼č─▒kl─▒k kazanacak.

Ben bir senede a┼č─▒ bulunur mu dedim hocam l├╝tfen yaz─▒lanlara dikkat edelim ve dikkatli okuyal─▒m hay─▒rl─▒ ak┼čamlar...