­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• CB Erdo─čan, Somali Cumhurba┼čkan─▒ Farmajo'ya, Somali'ye t─▒bbi malzeme ve solunum cihaz─▒ yad─▒m─▒yla birlikte mektup g├Ânderdi.

• ├çekmek├Ây/Ta┼čdelen vaka yo─čunlu─čunun verilerde k─▒rm─▒z─▒ olan yerde; ara sokaklarda full insanlar d─▒┼čar─▒da akrabamdan ald─▒─č─▒m bilgiye g├Âre.Bu yasaklar─▒n ilk zamanlar─▒ insanlar ger├žekten korkmu┼č kimsecikler ├ž─▒km─▒yormu┼č, bug├╝n full time sokakta oyun oynayan ├žocuklarm─▒ dersiniz, onlar─▒n ba┼č─▒nda duran ellerinde ├žekirdekle keyif yapan tiplermi dersiniz her ┼čey varm─▒┼č kimse gelip kontrol etmedi─činden cesaretlenmi┼čler d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kma konusunda.Yar─▒n bakal─▒m ay─▒n─▒s─▒ olursa polisi arayaca─č─▒m dedi, durumu bildiririm bende buraya ne olacak bakal─▒m.

• valla sizde nas─▒l bilmiyorum ama ben 2 haftad─▒r hem kendim hem aile fertlerim i├žin maskeyi kod falan beklemeden sadece kimlik numaras─▒yla hi├ž s─▒k─▒nt─▒ ya┼čamadan eczaneden ald─▒m san─▒r─▒m ┼čehirden ┼čehire de─či┼čiyor ayr─▒ca ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m kurumda veriyor maske

• ├çekmek├Ây/Ta┼čdelen vaka yo─čunlu─čunun verilerde k─▒rm─▒z─▒ olan yerde; ara sokaklarda full insanlar d─▒┼čar─▒da akrabamdan ald─▒─č─▒m bilgiye g├Âre.Bu yasaklar─▒n ilk zamanlar─▒ insanlar ger├žekten korkmu┼č kimsecikler ├ž─▒km─▒yormu┼č, bug├╝n full time sokakta oyun oynayan ├žocuklarm─▒ dersiniz, onlar─▒n ba┼č─▒nda duran ellerinde ├žekirdekle keyif yapan tiplermi dersiniz her ┼čey varm─▒┼č kimse gelip kontrol etmedi─činden cesaretlenmi┼čler d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kma konusunda.Yar─▒n bakal─▒m ay─▒n─▒s─▒ olursa polisi arayaca─č─▒m dedi, durumu bildiririm bende buraya ne olacak bakal─▒m.

Eklemekte istiyorum d─▒┼čarda sabahtan ak┼čama kadar oynayan ├žocuklar─▒ g├Âren yi─čenimde ben niye ├ž─▒kam─▒yorum diye a─čl─▒yormu┼č, yaz─▒k de─čil mi bu ├žocu─ča.Kurallara uymak bu kadar zor olmamal─▒.Kurallar uyanlar─▒n haklar─▒na giriyor bu her┼čeyi salm─▒┼č, kurallara uymayan tipler.

• Eklemekte istiyorum d─▒┼čarda sabahtan ak┼čama kadar oynayan ├žocuklar─▒ g├Âren yi─čenimde ben niye ├ž─▒kam─▒yorum diye a─čl─▒yormu┼č, yaz─▒k de─čil mi bu ├žocu─ča.Kurallara uymak bu kadar zor olmamal─▒.Kurallar uyanlar─▒n haklar─▒na giriyor bu her┼čeyi salm─▒┼č, kurallara uymayan tipler.

Ayn─▒ ┼čey bizim burada da ge├žerli hocam polis bir gelse cezalar ├╝st ├╝ste u├žu┼čacak

• ─░talya 1.900 yeni koronavir├╝s vakas─▒ ve 474 yeni ├Âl├╝m raporlad─▒.

Toplam vaka: 209.328
    Toplam ├Âl├╝m: 28.710

Not: D├╝n ─░talya 269 yeni ├Âl├╝m bildirdi.

• Rusya vaka sayisinda 2 bin kisi ile bizi gecmis durumda. Bu aksam aciklanacak rakamlarla bu daha da netlesecek. Bu arada Brezilya hizla yaklasiyor. Durumlari hic de iyi gorunmuyor

• ─░talya 1.900 yeni koronavir├╝s vakas─▒ ve 474 yeni ├Âl├╝m raporlad─▒.

Toplam vaka: 209.328
    Toplam ├Âl├╝m: 28.710

Not: D├╝n ─░talya 269 yeni ├Âl├╝m bildirdi.

─░spanya,italya,bir fatura daha ├Âderse,┼ča┼č─▒rmam...Almanyada ,buna dahil olabilir, bence ileride..Ne vir├╝sm├╝┼č arkadas,ekomoni ve saglik,sosyallik a├ž─▒s─▒ndan,d├╝nya ya s─▒nav oldu resmen..

Abd ve rusya da, extra zor durumlar ya┼čamaya devam ediyor,vaka say─▒s─▒ olarak.

• Awmleri a├ž , otelleri a├ž , e─člence merkezlerini a├ž normalle┼čme s├╝recine bunlar─▒ ekle . Bir s─▒nav tarihidir ona turizm i├žin ├žeki d├╝zen ver . Akabinde ┼čehirler aras─▒ni da kald─▒racak do─čal olarak . Ama psikiyatriye kar─▒┼č ­čśé­čĄŽÔÇŹÔÖé´ŞĆ ┼čuan en ├žok ihtiya├ž duyulan ┼čey millet kafay─▒ yiyecek .

• ┼×imdi, s─▒k─▒nt─▒l─▒ durumlar var. E┼čimin, dedesi ve anneannesi, Herekede oturuyorlar, ikisi de 70 ya┼č ├╝st├╝ hasta, bak─▒ma muhta├ž.

Kay─▒n valide, e devletten izin almak maksad─▒ ile ba┼čvurdu. ─░ki defa red yedi. Bu arada gidilecek yol 50 km, ve ┼čahsi ara├ž ile gidilecek.Bunun benzeri y├╝zlerce ├Ârnek vard─▒r eminim.

Allahtan eczac─▒ kart─▒m─▒z var, gittik mi gittik. Birazdan geri d├Ân├╝┼č i├žin yola ├ž─▒k─▒yoruz.