🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Awmleri aç , otelleri aç , eğlence merkezlerini aç normalleşme sürecine bunları ekle . Bir sınav tarihidir ona turizm için çeki düzen ver . Akabinde şehirler arasıni da kaldıracak doğal olarak . Ama psikiyatriye karış 😂🤦‍♂️ şuan en çok ihtiyaç duyulan şey millet kafayı yiyecek .

• Şimdi, sıkıntılı durumlar var. Eşimin, dedesi ve anneannesi, Herekede oturuyorlar, ikisi de 70 yaş üstü hasta, bakıma muhtaç.

Kayın valide, e devletten izin almak maksadı ile başvurdu. İki defa red yedi. Bu arada gidilecek yol 50 km, ve şahsi araç ile gidilecek.Bunun benzeri yüzlerce örnek vardır eminim.

Allahtan eczacı kartımız var, gittik mi gittik. Birazdan geri dönüş için yola çıkıyoruz.

• Şimdi, sıkıntılı durumlar var. Eşimin, dedesi ve anneannesi, Herekede oturuyorlar, ikisi de 70 yaş üstü hasta, bakıma muhtaç.

Kayın valide, e devletten izin almak maksadı ile başvurdu. İki defa red yedi. Bu arada gidilecek yol 50 km, ve şahsi araç ile gidilecek.Bunun benzeri yüzlerce örnek vardır eminim.

Allahtan eczacı kartımız var, gittik mi gittik. Birazdan geri dönüş için yola çıkıyoruz.

Çok saçma sapan uygulamalar var. Çok fazla insanı mağdur ediyoruz. Çevremde de var.Adam annesi nin babasının yanına gidemiyor. İş dolayısıyla İstanbula geliyor o esnada iller arası seyahat yasağı geliyor. Gitmek için iki hafta uğraştı. Düşünün adamın ikameti burası değil akrabasında kalmak zorunda kaldı.Araya falan girdik avukat olarak biraz ben uğraştım da izin alıp gönderdik kendisini.

Ayrıca ben sağlık, adalet konularının ertelenmesinide anlamıyorum. Avm yi açmayı düşünüyoruz. Adliyeleri Haziran 15 'e kadar erteledik. Hastanelerde çok hasta değilsen ve çocuk değilsen tedavi olamıyorsun neredeyse.

• Çok şükür düşüş devam ediyor. Yarından itibaren 23 nisan haftasındaki 4 günlük yasağın etkisini de görmeye başlarız. Pazartesiden itibaren hızla 1000-1500 arasına iniş bekliyorum şahsen. Bayramda ve 19 Mayıs haftası da arka arkaya 4 günlük yasaklar uygularsak bu işi bitiririz.

Aslında gönlüm 19 Mayıs ve bayram haftasının birleştirilip minimum 9 günlük bir yasaktan yana ama yapacaklarını zannetmiyorum ?(.

• Sokağa çıkma kısıtlaması var ama arada dinlemeyenlerde var. İlk zaman ki sokağa çıkma yasağı ile şimdi arasında fark var baya, millet buna da alıştı. Ama gelişmeler güzel, ümit verici. Bu seyire göre Haziranda tedbirler gevşetilir. Ancak bazı kısıtlamalar yaz boyu devam eder.

• :)Evet dün demiştim 2 bin altına inebilir diye. Oran da yüzde 5 e inmiş.

Einmal editiert, zuletzt von SNOWYMAN ()

• Aşı bulunmadıkça iş falan bitmez arkadaşlar bir tek vaka sayıları az oranda gelmeye başlar ...

Biliyoruz buradaki işi bitirmekten kasıt sert tedbirlerle normale dönerek vaka sayısını en azından 3 haneli sayılarda tutmak, yatay eğri çizmeye çalışmak.

• Aşı bulunmadıkça iş falan bitmez arkadaşlar bir tek vaka sayıları az oranda gelmeye başlar ...

Grip pandemilerinin hiçbiri aşı ile bitmedi . Aşı dediğimiz olay öyle bir senede bulunacak bir olay hiç değil. Üç sene beş sene sürecek bir süreç. Doğal bir süreç sonunda yok olup gidecek veyahut insanlık bağışıklık kazanacak.

• En azından komple 11 Mart öncesine dönmemiz için 3-4 ayı unutun derim. Velevki hergün 0 vaka 0 ölüm açıkladık. Bu iş bitti sayılmaz. Uluslararası seyahat başladığı an film kopar. Ya dünya da kontrol altına alınana kadar ülke karantinası yapacağız ya da aşı bulunacak. Yoksa eskisi gibi bir şey olamaz.

Tabi bu süreç uzayıp gidecek hali de yok aylarca. Elbet gevşetilmelere gidilecek. Bir süre sonra vakalar olsa dahi artık bu gündem dahi olmayacak. Gündem olması halkın yine panik olmasını sağlar. Devletlerin bu saatten sonra istediği kontrollü şekilde salgınla başetmek.

• İsveç'in Gavleborg bölgesinde bulunan huzurevlerindeki yaşlıların ölüme terk edildiğini, solunum cihazına bağlanmayan hastalarında acı çekerek can verdiğini ifade eden hemşire Löfvenberg, "Solunum cihazına bağlanmayan yaşlı hastaların boğulması birkaç gün sürüyor. Bu yaşlılar hastaneye alınmıyor" dedi.

• Grip pandemilerinin hiçbiri aşı ile bitmedi . Aşı dediğimiz olay öyle bir senede bulunacak bir olay hiç değil. Üç sene beş sene sürecek bir süreç. Doğal bir süreç sonunda yok olup gidecek veyahut insanlık bağışıklık kazanacak.

Ben bir senede aşı bulunur mu dedim hocam lütfen yazılanlara dikkat edelim ve dikkatli okuyalım hayırlı akşamlar...