🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Oxford Üniversitesi geliştirdiği Kovid-19 aşısı hakkında oldukça emin:NYT

"Geçen ay 6 Hint şebeğine tek doz şeklinde aşılarını vurmuşlar. (insana en yakın)

Ardından oldukça yüksek miktarda virüse maruz bırakmışlar.

28 günün ardından 6 maymun da virüse yakalanmamayı başarmış.

Ancak maymunlardaki bağışıklık derecesinin insanlarla aynı derecede olup olmayacağını da bilmiyoruz. İnsanlar üzerindeki çalışmaların klinik sonuçlarını beklemek gerekiyor."

• İşte bahsetmek istediğim buydu 2 - 2,5 yıl yoğun anksiyete yaşadım ve ne yazık ki ne olduğunu çok iyi deneyimledim ve aynı zamanda eczacı olarak ne yaşadığımı, bana neler olduğunu, bulguları, nasıl iyileştiğimi anlatabilirim. En iyi iyileşme yolu hayatta her an her şeyin ama her şeyin olabileceğini, her şeyi doğal karşılayabilmeyi terapilerle olabildiğince içselleştirip kendinizi olabildiğince kötülüklerden izole etmek, kendimizi mutlu edecek, komik, ruhunuzu dinlendirecek şeyler izleyip yine mutlu olabileceğiniz, ruhunuzu dinledirecek ve deşarj olacağınız aktiviteler yapmak şeklinde anlatabilirim. Olaya gelecek olursak bilmenizi isterim ki bunu yapan insanların bazılarının o panik, yoğun endişe anında bilinci kayboluyor ve de bir çoğunda 20- 22'lere varan anlık yüksek tansiyonla birlikte de seyrediyor; olaya gelecek olursak bilmeden istemeden olabiliyor bütün bunlar; Allah kimseye vermesin ne olursa olsun inşallah, arkadaşlar herkes bu duruma düşebilir, coronayla alakası ise dünyanın genelinde coronanın bütün bunlara sebep olabilmesidir. Alabildiğimiz her türlü önlemi alalım; ben de alıyorum; ama psikolojimizi de koruyalım. Hiçbir şey stres yapmaya değmez. Çözüm ise corona tedavisine alanında uzman psikiyatrist ve psikologların da dahil olması diye düşünüyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Hocam bende geçen kış panik atak krizleri yaşamıştım Allah’a şükür ilaç kulllanmadan kendimi tedavi ettim. Hayata daha pozitif bakmaya ve daha fazla aktivite yaparak. Bu hastslığı stres, olumsuz düşünce tetikliyor. Beyni bastırmak lazım. 20 gün önce annemi kaybedince bu süre içerisinde bir iki ufak krizcik atlattım yine kendi kendime. Evet o an dediğiniz gibi beyne hakim olamıyorsunuz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz çaresizlik yaşıyorsunuz. Beyni bastırmszsanız ya hastaneye kalp krizi geçiriyorum ( ben hastaneye nasıl gittiğimi hatırlamıyorum geçen kış) diye gidersiniz yada ilgili konuda ki vaka gibi çare olarak düşüncesiz bir şekilde camdan atlarsınız.

Zor bir durum allah kimseye yaşatmasın ama günümüzün hastalığı diyorlar.

• aşı çalışmaları arasında en erken aşıyı çıkarabilecek olanlar bunlar diye biliyorum eylül ekim ayına çıkarmayı çalışıyorlardı sanırım

• Glasgow Üniversitesi'nde görevli ve İskoçya Kamu Sağlığı Entitüsü Onursal Danışmanı Dr. David McAllister'in ekibiyle birlikte yeni veriler üzerinden yürüttüğü çalışmanın sonuçlarına göre, koronavirüs nedeniyle ölen kişilerin bütün varolan kronik hastalıkları da göz önüne alındığında potansiyel yaşamlarından ortalama 10 ile 13 yılın üzerinde süre kaybettikleri hesaplandı.

• Yasak bitti heryer araba kaynıyor. Millet akıllanmaz arkadaşım.

Ne bekliyorsunuz. Herkes aylarca kafasını dışarı çıkarmadan öyle olduğu yerde kalsın mı. 1.5 aydır evde zaten millet. Bir düşünün 19 yaşında bir genç 1 aydır evde tam bir aydır. Ne büyük bir sabır bir düşünün. Bırakın da insanlar iftar sahur arası bir hava alsın (kimse sahilde otursun çay içsin topluca demiyorum). Bende az evvel aydostan geldim. Atladım arabaya eşimle arabanın camını açtım az orman havası aldım geldim. Dışarı çıkan her insana öcü muamelesi yapmaktan vazgeçin.

• Arkadaşlar test sayısının azalması arz talep meselesi. Yani demek ki yavaş yavaş virüs etkisini kaybediyor. Bundan bu anlam çıkar

• Aşı ne kadar sürede bulundu :

•Kuduz: 4 yıl

•Kızamıkçık: 7 yıl

•Boğmaca: 8 yıl

•Kızamık: 9 yıl

•Grip: 14 yıl

•Çocuk felci: 20 yıl

•Tüberküloz: 21 yıl

•Kabakulak: 22 yıl

•Hepatit A: 24 yıl

•Çiçek hastalığ: 26 yıl

•Kolera: 30 yıl

•Tifo: 58 yıl

•Menenjit: 68 yıl

• Vallahi hocam domuz gribinde de İngilizler bulmuştu yanlış hatırlamıyorsam, hatta nisan'da pandemi ilan edilmişti kasım-aralıkta millet vurulmaya başlamıştı aşıyı.Bu aşıyıda benim görüşüm ya ingilizler ya çinliler yapıcak. Fakat dün içimi sıkan bir açıklaması oldu, Dışişleri bakanı ve Boris johnson nın vekili Raab bu yıl aşının gelmesinin zor olduğunu söylüyor şurada linki.
    https://www.dailymail.co.uk/ne…e-unlikely-come-year.html
    İnşallah yanılır.Çok daha garibi haberi bulamadım 4-5 gün önce okumuştum sanırım doğru mu tam emin değilim, İngilizler aşıyı Kenya da gizliden denemye başladılar gibi söylentiler vardı.İsviçrelilerde eylül ekimde bir şey çıkaracaklarını söylediler. Muhtemelen kim yaklaşırsa bulmaya birazda mecburiyetten ortak çalışmalara başlayacaklardır.Milyarlarca doz aşı Hint fabrikaları yaşadı.

• TK 6165 tokyo

TK 6102 bangok

TK 6175 bişkek

an itibari ile thy nin dar alanda gördüğüm 3 uçağı var semalarda. Yurt dışı uçuşlar başladı mı ?
    not: kargo uçağı değiller

• TK 6165 tokyo

TK 6102 bangok

TK 6175 bişkek

an itibari ile thy nin dar alanda gördüğüm 3 uçağı var semalarda. Yurt dışı uçuşlar başladı mı ?
    not: kargo uçağı değiller

Yurtdışında olan vatandaşlarımız için olan tahliye uçuşlarıdır. Erdoğan 25 bin vatandaşımız daha yurtdışından gelecek dedi.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Arkadaşlar , ya toplam test sayıları yanlış yada sadece bugün yapılan test sayısı yanlış.bugün paylaşılan tabloda ki toplam test sayısı olan 918,885'ten bugün yapılan 20.143 test sayısını çıkarırsak dün verilen tablodaki toplam test sayısı olan 889,742 ye ulaşmıyoruz.Arada küsüratsız tam 9 bin fark var. Bakanın twitter hesabına girip sağlamasını yapınız. Ya bugün 20.143 değil 29.142 test yapıldı yada bugün yazılan bugüne kadar yapılmış toplam test sayısı 918.885 değil 909.885 . İşin garibi bugün yapılan paylaşımın altına bir kaç kişi bundan bahsetmiş fakat herhangi bir düzeltme yapılmadı.

• Arkadaşlar , ya toplam test sayıları yanlış yada sadece bugün yapılan test sayısı yanlış.bugün paylaşılan tabloda ki toplam test sayısı olan 918,885'ten bugün yapılan 20.143 test sayısını çıkarırsak dün verilen tablodaki toplam test sayısı olan 889,742 ye ulaşmıyoruz.Arada küsüratsız tam 9 bin fark var. Bakanın twitter hesabına girip sağlamasını yapınız. Ya bugün 20.143 değil 29.142 test yapıldı yada bugün yazılan bugüne kadar yapılmış toplam test sayısı 918.885 değil 909.885 . İşin garibi bugün yapılan paylaşımın altına bir kaç kişi bundan bahsetmiş fakat herhangi bir düzeltme yapılmadı.

Bakanın 26 Nisan'da paylaştığı toplam test sayısı 889 bin olan veri hatalıydı sitede düzeltildi 898 bin diye, twitter hesabında öyle kalmış düzeltilmemiş

• italya başkabakanı normalleşme için uygun zemin yok 2. aşamaya geçiyoruz demiş. Ne ki bu ikinci aşama? 4 mayısta açmayacaklar mı yani iş yerlerini? Bilgisi olan arkadaşlar var mı?

• Evde hayat var uygulamasına play storeden güncelleme gelmiş. Bu son güncellemeye göre genel risk haritasını görebiliyoruz.

Çok fazla izin istiyor bu uygulama, ben o yüzden yüklemiyorum. Böyle bir saçmalık olamaz, telefon kişi listesi iznini ne yapsın uygulama?