­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ama hocam ─░talya dan vaka say─▒s─▒ olarak k├Ât├╝y├╝z maalesef ki ger├žek bu. ─░talya n─▒n yapt─▒─č─▒ test say─▒s─▒n─▒ da g├Ârebilsek ke┼čke bir yerden

Vaka say─▒s─▒ normalin bi t─▒k ├╝st├╝nde olabilir ama vefat say─▒s─▒ en ├Ânemlisidir ┼ču durumda ve ─░talyayla k─▒yaslanamaz bu durum. Ayr─▒ca ─░talyada yakla┼č─▒k 2-3 hafta ├Ânce vaka say─▒lar─▒ g├╝nl├╝k 5-7 bin aras─▒nda geliyordu bizde daha yeni 3binleri g├Ârd├╝k tabi bu artmayacak yada tekrar 2binlere d├╝┼čmeyek anlam─▒na gelmez. ┼×u ├Ân├╝m├╝zdeki 1 hafta daha net k─▒yaslama i├žin ├Ânemli olur ama ┼čuanda k─▒yaslanacak bi durum bana g├Âre yok. ─░talya bizden en az 4-5 level ├Ânde gidiyor.

• Yapt─▒─č─▒n bu yorumun tutarl─▒l─▒─č─▒ yok ger├žek bu de─čil

Tutarl─▒l─▒k derken? Grafiklere g├Âre ├žok net k├Ât├╝y├╝z ─░talya dan fakat orada yap─▒lan test say─▒s─▒na ula┼čamad─▒─č─▒m─▒z i├žin biz mi daha iyiyiz veya k├Ât├╝y├╝z bilemiyoruz ama vaka say─▒s─▒ olarak daha dik art─▒┼č─▒m─▒z var

T├╝rkiye i├žin ├Ânemli uyar─▒: Y├╝kseli┼č ─░talyaÔÇÖdan daha sert

• Amerika'da ├Â─črenim g├Âren bir prof.dr'un yorumuna bo┼č konu┼čuyor demek ne kadar do─črudur bilinmez...Kat─▒lmayabilirsiniz ancak ben dahil forumdaki ├žo─ču ki┼čiden daha bilgili bir insan oldu─čunu d├╝s├╝n├╝yorum en az─▒ndan sayg─▒ duyulmal─▒..

─░sterse d├╝nyan─▒n en iyi profu olsun buradaki ├žal─▒┼čmalara ne kadar destek vermi┼č ├╝lkesi i├žin yapabilece─činin en iyisini yaps─▒n.

• ─░sterse d├╝nyan─▒n en iyi profu olsun buradaki ├žal─▒┼čmalara ne kadar destek vermi┼č ├╝lkesi i├žin yapabilece─činin en iyisini yaps─▒n.

Oras─▒ni bilmem tabi ki ├╝lkesine destek vermesini herkes ister.Ancak bir prof.dr'a bo┼č konu┼čuyor demeyi onaylam─▒yorum.Bu ba┼čar─▒lara ula┼čmak hi├ž kolay de─čil.Neyse konu uzamas─▒n iyi forumlar..

• Vaka say─▒s─▒ normalin bi t─▒k ├╝st├╝nde olabilir ama vefat say─▒s─▒ en ├Ânemlisidir ┼ču durumda ve ─░talyayla k─▒yaslanamaz bu durum. Ayr─▒ca ─░talyada yakla┼č─▒k 2-3 hafta ├Ânce vaka say─▒lar─▒ g├╝nl├╝k 5-7 bin aras─▒nda geliyordu bizde daha yeni 3binleri g├Ârd├╝k tabi bu artmayacak yada tekrar 2binlere d├╝┼čmeyek anlam─▒na gelmez. ┼×u ├Ân├╝m├╝zdeki 1 hafta daha net k─▒yaslama i├žin ├Ânemli olur ama ┼čuanda k─▒yaslanacak bi durum bana g├Âre yok. ─░talya bizden en az 4-5 level ├Ânde gidiyor.

Evet hocam dedi─činiz gibi 1 hafta daha beklemek gerekiyor fakat bir ├Ârnek daha var Amerika da g├╝nde 2-3 bin vaka bildirirken ┼ču anda 300.000 vaka say─▒lar─▒ var buradan da bir ├Ârnek alabiliriz mesela Amerika g├╝nde 2-3 bin a├ž─▒klar iken soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirseydi belki bu kadar art─▒┼č ya┼čamazlard─▒. ├ľl├╝m say─▒lar─▒nda da bizde daha fazla gen├ž oldu─ču i├žin daha kolay atlat─▒yordur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum ama bu da net de─čil tabi belki ├Âl├╝m say─▒lar─▒ yak─▒nda pik yapacakt─▒r belkide yapmay─▒p b├Âyle azalarak devam edecektir umar─▒m 2. si gibi olur

• Oras─▒ni bilmem tabi ki ├╝lkesine destek vermesini herkes ister.Ancak bir prof.dr'a bo┼č konu┼čuyor demeyi onaylam─▒yorum.Bu ba┼čar─▒lara ula┼čmak hi├ž kolay de─čil.Iyi forumlar..

─░ster kat─▒l─▒r ister kat─▒lmas─▒n─▒z ben Dr oldu─čundan bile ┼č├╝phe duyuyorum. Benim ├╝lkemi benim vatan─▒m─▒ kimsenin g├Âmmeye hakk─▒ yok. Buraya gelecek ve g├Ârecek neler yap─▒labilir elini ta┼č─▒n alt─▒na koyacak .

• Arkadaslar bu maske da─č─▒t─▒m i┼či patl─▒cak gibi duruyor ka├ž milyon ki┼či sipari┼č etti o kadar haneye ka├ž ptt kuryesi ka├ž ptt ├žal─▒┼čan─▒ gerekiyor ├╝zg├╝n├╝m ama 65 yas ├╝zerine kolonya ve maske da─č─▒t─▒m─▒nda s─▒n─▒fta kald─▒k ka├ž teyzem var hepsi de ya┼č─▒ 65 in ├╝zerinde hicbirisini ne arayan oldu ne de kap─▒s─▒n─▒ ├žalan ha birde elektrik faturas─▒ okunmayacakti galiba yani ortalamas─▒ alincakti gecen iki yilin ama d├╝n gelip kap─▒m─▒ ├žald─▒lar ve sayac─▒ okudular sa─čl─▒k sekt├Âr├╝muze ne kadar ├žok guveniyorsam di─čer butun sekt├Ârlere de o kadar g├╝venmek istiyorum ama nafile!X/

• Arkadaslar bu maske da─č─▒t─▒m i┼či patl─▒cak gibi duruyor ka├ž milyon ki┼či sipari┼č etti o kadar haneye ka├ž ptt kuryesi ka├ž ptt ├žal─▒┼čan─▒ gerekiyor ├╝zg├╝n├╝m ama 65 yas ├╝zerine kolonya ve maske da─č─▒t─▒m─▒nda s─▒n─▒fta kald─▒k ka├ž teyzem var hepsi de ya┼č─▒ 65 in ├╝zerinde hicbirisini ne arayan oldu ne de kap─▒s─▒n─▒ ├žalan ha birde elektrik faturas─▒ okunmayacakti galiba yani ortalamas─▒ alincakti gecen iki yilin ama d├╝n gelip kap─▒m─▒ ├žald─▒lar ve sayac─▒ okudular sa─čl─▒k sekt├Âr├╝muze ne kadar ├žok guveniyorsam di─čer butun sekt├Ârlere de o kadar g├╝venmek istiyorum ama nafile!X/

yani bu kadar buyuk bir kargo operasyonu olamaz bence, tamamlanir belki ama bazilari cok gec alacaktir. Bu surecte ptt normal kargo surecini birakacak mi? Sirf buna kanalize olmalari gerekiyor.

• Asl─▒nda adam bizimde dediklerimizi habere anlatm─▒┼č gibi ama ─░talya dan vaka say─▒s─▒ olarak da k├Ât├╝y├╝z maalesef ki ger├žek bu. ─░talya n─▒n yapt─▒─č─▒ test say─▒s─▒n─▒ da g├Ârebilsek ke┼čke bir yerden

├ťlke genelinde 750 bin civar─▒ test yap─▒lm─▒┼č bug├╝ne kadar.

Hocam sayac─▒ okunmayacak olanlar karantinada olan b├Âlgeler. Maske i┼čine gelince bak─▒p g├Ârece─čiz

• ­čö┤ D├╝nya Sa─čl─▒k ├ľrg├╝t├╝ (DS├ľ) : T├╝rkiye'deki vaka say─▒lar─▒nda ge├žen hafta ciddi bir art─▒┼č ya┼čand─▒ ve vakalar─▒n ├žo─ču ─░stanbul'da. Vakalar─▒n ani art─▒┼č─▒ndan dolay─▒ endi┼čeliyiz. Kontrol├╝ kaybetmeleri bir facia olur.

• ├çin 1-2 haftad─▒r hep 30 k├╝s├╝r vaka bildiriyordu. Bug├╝n 62 vaka bildirmi┼č, b├╝y├╝k ihtimalle vakalar tekrar artmaya ba┼člayacak ├çin'de.

• 0c8d4643e12fb96abe733c.jpg

Yukar─▒daki tabloda ├╝lkelerin 2 nisan itibariyle yapt─▒─č─▒ toplam test say─▒lar─▒ g├Âsterilmektedir. ├ľrne─čin italyada ilk vaka ├žinli 2 turiste 31 0cakta bulunmu┼č 2 nisana kadar 63 g├╝nde 581232 toplam test yap─▒lm─▒┼č. ├ťlkemizde ilk vaka 10 martta tespit edilip 23 g├╝nde (2nisana kadar) toplam 125556 test yap─▒lm─▒┼č. Farkl─▒ farkl─▒ oran hesaplamalar─▒ yap─▒labilece─či gibi sadece test say─▒s─▒ndan gidersek italya ile oranlama yapmak i├žin 63. G├╝ne 40 g├╝n├╝m├╝z var g├╝nl├╝k ┼ču anda 20000 civar─▒ test yapt─▒─č─▒m─▒z─▒ d├╝┼č├╝n├╝r isek 63. G├╝nde test say─▒m─▒z─▒n 925000 civar─▒ olmas─▒ gerekmektedir. Ayrica bakan beyin s├Âyledi─či g├╝nl├╝k test say─▒m─▒z─▒ 30000 say─▒s─▒na ├ž─▒kar─▒rsak bu rakam 63. G├╝nde 1325000 civar─▒na ├ž─▒kmaktad─▒r. Bunlar─▒ niye yazd─▒m ben h├ól├ó italyayla k─▒yaslanma konusuna anlam veremiyorum o kadar ├žok birbirimizi farkl─▒last─▒ran etken var iken neye g├Âre ve nas─▒l k─▒yaslayaca─č─▒m─▒z─▒ anlayam─▒yorum

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. 4 ┼×ubat

1. Futbola Dair Her ┼×ey [2019/20] 5.3k

• Samet
    2. Replies
      5.3k
      Views
      163k
      5.3k
    3. Vintersaga

1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      750k
      11k
    3. Vehbi

1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      284k
      3.5k
    3. Havac─▒

1. Ankara ├ľzel Raporlar - Yorumlar 6k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      6k
      Views
      395k
      6k
    3. ANGARALI

1. Marmara ve Bat─▒ Karadeniz Raporlar-Yorumlar 7.4k

• Samet
    2. Replies
      7.4k
      Views
      486k
      7.4k
    3. MakaRov

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      244
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      361
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      264