🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • işin özeti, her şey dönüp dolaşıp üretime geliyor, bugün korona var yarın başka bi şey olur, üretmeden kötü günlerin altından çıkmak zordur, üretirsin kasanı doldurursun yarın bir gün bişey oldumu kimse müşkül duruma düşmez,geçim çok ama çok zor kendimden biliyorum Allah önce herkese sağlık sonra yetecek kadar da olsa imkan versin dilerim

• OHAL olmasın aman

İstediğimiz sadece sokağa çıkma yasağı

Macaristan’daki gibi bir Ohal çok sıkıntı olur , bana göre Victor orban’ın yaptığı şey yarı darbe hatta

• Bu süreç nasıl bitecek ne zaman bitecek hiç bilmiyorum . Mantıklı düşününce vaka sayısı 0 olmadan bitirmek mümkün mü bu salgını tabiki değil . Ne zamana kadar eve hapsolacagiz ? Ne zamana kadar hadi varda cepten yiyeceğiz ? Türkiye'yi temizlesek oldu ki , gene dış ülkeler bitmedikce rahat edebilecek gezip tozabilecek işimize dönebilecek miyiz ? Şuan tamamen pesimist moduna geçtim arkadaşlar kusuruma bakmayın :D ne zaman aşı çıkacak bu kabus bitecek Rabbim bilir . Ama hiç birşey cidden eskisi gibi olmayacak sanırım en azından belli bir süre .

• Öyle yorumlar okuyorum ki! Bağzı arkadaşlar bildiğin devlet yönetmiş. Yok devlet şunu yapsın bunu yapsın. Türkiye cumhuriyeti devletini yerden yere vuranlar var. Devlet hiç mi birşey bilmiyor ohal ilan etmeyip bile bile bizi ölümemi terkediyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır. Sanki bilim kurulu burada kurulmuş gibi. Tamam fikir üretebilirsiniz lakin bunları siz kendinizce doğru kabul edip bak devlet bunları yapmıyor gibi lanse ediyorsunuz. İyice siyaset programına dönüştü burası. Yok kanal İstanbula yok suriyelilere para varmış vatandaşa yokmuş. Kendi sağlık bakanına inanmayıp yabancı medyanın videolarına inananlar var malesef. Sağı solu ortası yok artık herkes taşın altına elini koyacak. Fakir olan devletine güvenerek zengin olan bağış yaparak.Devletimizi severiz sevmeyiz ayrı konu ama herkes arkadaşı komşusu akrabası için bişeyler yapmak zorunda. Lütfen arkadaşlar bu forumu çok seviyorum ama siyaset yapılınca sıradan bir forum oluyor Malesef. Saygılarımı sunarım hocalarıma arkadaşlarıma

• Şimdi eğitim ortalaması ilkokul 4 olan,fen matematik kimya üniversite sınav ortalaması 2-3 olan, asgari ücretinin 2.300tl olan, parlamenter yönetimden vazgeçmiş bir ülkede yaşıyorsanız çok büyük beklentilere girmeyin. Belki benim de içine dahil olacağım minumumda 800.000 kaybın olacağı bir süreçte ilerliyoruz. Trump 350 milyon nüfusta 2 milyon 200 bin kayıp beklenirken 200 bin kayıpla atlatırsak başarı diyor. Aynı oranda 80.000 kişilik bir kayıp da bizim için başarı! olacak mıdır?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• burası havaforum yerine muhalefet foruma dönüşmüş gibi. sözde virüs konusundayız ama maşallah yok suriye politikası, yok kanal istanbul, yok betona para yatırıldı...ya forum yönetimi de bu tarz konuşulmasını istiyor ya da mesajlar gözden kaçıyor heralde.

• Ortadan kaldırılması gereken ilk mağduriyet ,kısa dönem çalışma işsizlik aylığında ki 450 gün sınırının iptal edilmesidir.

Şöyle düşünelim; iş buldunuz ve sekiz aydır çalışıyorsunuz. Tüm dünyayı etkileyen bir salgın sonucu ,iş yeriniz kapandı ve işsiz kaldınız .450 gün barajını kurtaramadığınız için ,belirsiz süre gelirsiz kalacaksınız ve en başa döneceksiniz.

Bu şekide mağduriyet yaşayan binlerce insan var .empati yapmak lazım.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Şimdi eğitim ortalaması ilkokul 4 olan,fen matematik kimya üniversite sınav ortalaması 2-3 olan, asgari ücretinin 2.300tl olan, parlamenter yönetimden vazgeçmiş bir ülkede yaşıyorsanız çok büyük beklentilere girmeyin. Belki benim de içine dahil olacağım minumumda 800.000 kaybın olacağı bir süreçte ilerliyoruz. Trump 350 milyon nüfusta 2 milyon 200 bin kayıp beklenirken 200 bin kayıpla atlatırsak başarı diyor. Aynı oranda 80.000 kişilik bir kayıp da bizim için başarı! olacak mıdır?

Böyle bir senaryo gerçekleşmeyecek. Virüsün ciddiyetini ve kendi haline bırakıldığında olacakları göstermek için söylenen bir korkutma stratejisi

• burası havaforum yerine muhalefet foruma dönüşmüş gibi. sözde virüs konusundayız ama maşallah yok suriye politikası, yok kanal istanbul, yok betona para yatırıldı...ya forum yönetimi de bu tarz konuşulmasını istiyor ya da mesajlar gözden kaçıyor heralde.

Gundem corana ve ekonomiye etkisi en ufak eleştiriyi muhalefetlik saymayalim lutfen siyaset yapılırsa zaten mesajlar siliniyor

• Ya arkadaş cidden her türlü konuya her türlü mesaja siyasi yönden bakmayı nasıl beceriyorsunuz ya ? Burda partilerin adı falanmı geçiyor anlamıyorum ki.Herkes kendi fikrini söylüyor eğer sana göre yanlış birşey varsa raporla mesajı yetkili arkadaşlar eğer uygunsuz mesajsa zaten siler..

Belki de herkes sizin görmek istediğinizi yazmak istemiyor diye dikkatinizi çekmiştir

• Ya arkadaş cidden her türlü konuya her türlü mesaja siyasi yönden bakmayı nasıl beceriyorsunuz ya ? Burda partilerin adı falanmı geçiyor anlamıyorum ki.Herkes kendi fikrini söylüyor eğer sana göre yanlış birşey varsa raporla mesajı yetkili arkadaşlar eğer uygunsuz mesajsa zaten siler..

burası her fikrini söyleme yeri mi? adı üstünde corona virüs konusu?? kanal istanbul ile suriye politikasıyla ne alakası var?