­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• OHAL olmas─▒n aman

─░stedi─čimiz sadece soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒

MacaristanÔÇÖdaki gibi bir Ohal ├žok s─▒k─▒nt─▒ olur , bana g├Âre Victor orbanÔÇÖ─▒n yapt─▒─č─▒ ┼čey yar─▒ darbe hatta

• Bu s├╝re├ž nas─▒l bitecek ne zaman bitecek hi├ž bilmiyorum . Mant─▒kl─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce vaka say─▒s─▒ 0 olmadan bitirmek m├╝mk├╝n m├╝ bu salg─▒n─▒ tabiki de─čil . Ne zamana kadar eve hapsolacagiz ? Ne zamana kadar hadi varda cepten yiyece─čiz ? T├╝rkiye'yi temizlesek oldu ki , gene d─▒┼č ├╝lkeler bitmedikce rahat edebilecek gezip tozabilecek i┼čimize d├Ânebilecek miyiz ? ┼×uan tamamen pesimist moduna ge├žtim arkada┼člar kusuruma bakmay─▒n :D ne zaman a┼č─▒ ├ž─▒kacak bu kabus bitecek Rabbim bilir . Ama hi├ž bir┼čey cidden eskisi gibi olmayacak san─▒r─▒m en az─▒ndan belli bir s├╝re .

• ├ľyle yorumlar okuyorum ki! Ba─čz─▒ arkada┼člar bildi─čin devlet y├Ânetmi┼č. Yok devlet ┼čunu yaps─▒n bunu yaps─▒n. T├╝rkiye cumhuriyeti devletini yerden yere vuranlar var. Devlet hi├ž mi bir┼čey bilmiyor ohal ilan etmeyip bile bile bizi ├Âl├╝memi terkediyor. Bu nas─▒l bir yakla┼č─▒md─▒r. Sanki bilim kurulu burada kurulmu┼č gibi. Tamam fikir ├╝retebilirsiniz lakin bunlar─▒ siz kendinizce do─čru kabul edip bak devlet bunlar─▒ yapm─▒yor gibi lanse ediyorsunuz. ─░yice siyaset program─▒na d├Ân├╝┼čt├╝ buras─▒. Yok kanal ─░stanbula yok suriyelilere para varm─▒┼č vatanda┼ča yokmu┼č. Kendi sa─čl─▒k bakan─▒na inanmay─▒p yabanc─▒ medyan─▒n videolar─▒na inananlar var malesef. Sa─č─▒ solu ortas─▒ yok art─▒k herkes ta┼č─▒n alt─▒na elini koyacak. Fakir olan devletine g├╝venerek zengin olan ba─č─▒┼č yaparak.Devletimizi severiz sevmeyiz ayr─▒ konu ama herkes arkada┼č─▒ kom┼čusu akrabas─▒ i├žin bi┼čeyler yapmak zorunda. L├╝tfen arkada┼člar bu forumu ├žok seviyorum ama siyaset yap─▒l─▒nca s─▒radan bir forum oluyor Malesef. Sayg─▒lar─▒m─▒ sunar─▒m hocalar─▒ma arkada┼člar─▒ma

• ┼×imdi e─čitim ortalamas─▒ ilkokul 4 olan,fen matematik kimya ├╝niversite s─▒nav ortalamas─▒ 2-3 olan, asgari ├╝cretinin 2.300tl olan, parlamenter y├Ânetimden vazge├žmi┼č bir ├╝lkede ya┼č─▒yorsan─▒z ├žok b├╝y├╝k beklentilere girmeyin. Belki benim de i├žine dahil olaca─č─▒m minumumda 800.000 kayb─▒n olaca─č─▒ bir s├╝re├žte ilerliyoruz. Trump 350 milyon n├╝fusta 2 milyon 200 bin kay─▒p beklenirken 200 bin kay─▒pla atlat─▒rsak ba┼čar─▒ diyor. Ayn─▒ oranda 80.000 ki┼čilik bir kay─▒p da bizim i├žin ba┼čar─▒! olacak m─▒d─▒r?

• buras─▒ havaforum yerine muhalefet foruma d├Ân├╝┼čm├╝┼č gibi. s├Âzde vir├╝s konusunday─▒z ama ma┼čallah yok suriye politikas─▒, yok kanal istanbul, yok betona para yat─▒r─▒ld─▒...ya forum y├Ânetimi de bu tarz konu┼čulmas─▒n─▒ istiyor ya da mesajlar g├Âzden ka├ž─▒yor heralde.

• Ortadan kald─▒r─▒lmas─▒ gereken ilk ma─čduriyet ,k─▒sa d├Ânem ├žal─▒┼čma i┼čsizlik ayl─▒─č─▒nda ki 450 g├╝n s─▒n─▒r─▒n─▒n iptal edilmesidir.

┼×├Âyle d├╝┼č├╝nelim; i┼č buldunuz ve sekiz ayd─▒r ├žal─▒┼č─▒yorsunuz. T├╝m d├╝nyay─▒ etkileyen bir salg─▒n sonucu ,i┼č yeriniz kapand─▒ ve i┼čsiz kald─▒n─▒z .450 g├╝n baraj─▒n─▒ kurtaramad─▒─č─▒n─▒z i├žin ,belirsiz s├╝re gelirsiz kalacaks─▒n─▒z ve en ba┼ča d├Âneceksiniz.

Bu ┼čekide ma─čduriyet ya┼čayan binlerce insan var .empati yapmak laz─▒m.

• ┼×imdi e─čitim ortalamas─▒ ilkokul 4 olan,fen matematik kimya ├╝niversite s─▒nav ortalamas─▒ 2-3 olan, asgari ├╝cretinin 2.300tl olan, parlamenter y├Ânetimden vazge├žmi┼č bir ├╝lkede ya┼č─▒yorsan─▒z ├žok b├╝y├╝k beklentilere girmeyin. Belki benim de i├žine dahil olaca─č─▒m minumumda 800.000 kayb─▒n olaca─č─▒ bir s├╝re├žte ilerliyoruz. Trump 350 milyon n├╝fusta 2 milyon 200 bin kay─▒p beklenirken 200 bin kay─▒pla atlat─▒rsak ba┼čar─▒ diyor. Ayn─▒ oranda 80.000 ki┼čilik bir kay─▒p da bizim i├žin ba┼čar─▒! olacak m─▒d─▒r?

B├Âyle bir senaryo ger├žekle┼čmeyecek. Vir├╝s├╝n ciddiyetini ve kendi haline b─▒rak─▒ld─▒─č─▒nda olacaklar─▒ g├Âstermek i├žin s├Âylenen bir korkutma stratejisi

• buras─▒ havaforum yerine muhalefet foruma d├Ân├╝┼čm├╝┼č gibi. s├Âzde vir├╝s konusunday─▒z ama ma┼čallah yok suriye politikas─▒, yok kanal istanbul, yok betona para yat─▒r─▒ld─▒...ya forum y├Ânetimi de bu tarz konu┼čulmas─▒n─▒ istiyor ya da mesajlar g├Âzden ka├ž─▒yor heralde.

Gundem corana ve ekonomiye etkisi en ufak ele┼čtiriyi muhalefetlik saymayalim lutfen siyaset yap─▒l─▒rsa zaten mesajlar siliniyor

• Ya arkada┼č cidden her t├╝rl├╝ konuya her t├╝rl├╝ mesaja siyasi y├Ânden bakmay─▒ nas─▒l beceriyorsunuz ya ? Burda partilerin ad─▒ falanm─▒ ge├žiyor anlam─▒yorum ki.Herkes kendi fikrini s├Âyl├╝yor e─čer sana g├Âre yanl─▒┼č bir┼čey varsa raporla mesaj─▒ yetkili arkada┼člar e─čer uygunsuz mesajsa zaten siler..

Belki de herkes sizin g├Ârmek istedi─činizi yazmak istemiyor diye dikkatinizi ├žekmi┼čtir

• Ya arkada┼č cidden her t├╝rl├╝ konuya her t├╝rl├╝ mesaja siyasi y├Ânden bakmay─▒ nas─▒l beceriyorsunuz ya ? Burda partilerin ad─▒ falanm─▒ ge├žiyor anlam─▒yorum ki.Herkes kendi fikrini s├Âyl├╝yor e─čer sana g├Âre yanl─▒┼č bir┼čey varsa raporla mesaj─▒ yetkili arkada┼člar e─čer uygunsuz mesajsa zaten siler..

buras─▒ her fikrini s├Âyleme yeri mi? ad─▒ ├╝st├╝nde corona vir├╝s konusu?? kanal istanbul ile suriye politikas─▒yla ne alakas─▒ var?