🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • tabi ölümler bir iststistik verilerek değeri düşürülmemeli fakat şuan % 2 civarinda ölüm oraniyla gidiyoruz.eger bu oran artmazsa şuan normal bir grip den ölme hızıyla aynı durumdayız.

Ayrıca ilerleyen günlerde 50 yaş altinda risk grubu olmayanlara hastanede degilde evde koruma getirilecekmis.

• tabi ölümler bir iststistik verilerek değeri düşürülmemeli fakat şuan % 2 civarinda ölüm oraniyla gidiyoruz.eger bu oran artmazsa şuan normal bir grip den ölme hızıyla aynı durumdayız.

Ayrıca ilerleyen günlerde 50 yaş altinda risk grubu olmayanlara hastanede degilde evde koruma getirilecekmis.

Gripte ölüm oranı %0,1

• Gripte ölüm oranı %0,1

Evet hocam doğru ama bu hastslikda da yüzde 70 80 hafif semptomla atlattığını düşünürsek bunda da ölüm oranı aşağıya çekilmiş olacaktir.fakat bunun tespiti oldukca güç çünkü hasta tespiti yapılmadan kendiliğinden iyileşen baya bir hasta olacak dünyada

• bide dikkatimi çeken birsey var medyada kesinlikle ölenlerin cenazesiyle ilgili bir görüntü veya haber yapılmıyor.

Ama hızlıbir artış olursa ister istemez medyada görüntüler ve hastaya ilişkin bilgiler çıkacaktır

• Sokağa çıkma yasağı bir süre daha gündeme gelmeyecektir yetkililer tarafından daha önce dediğim gibi ağır ekonomik boyutları mevcut. Anlaşılan devlet daha önce böyle birşey olacağını hiç tahmin etmedi verilen vergilerle farklı yerlere kaynak yapıldı sonuç ortada. Yani kafamızdan bu olasılığı yavaş yavaş çıkarmakta fayda var. Cumhurbaşkanı zaten şuanda resmen öyle birşey olmayacağını basbas bağırarak duyurdu herkezin kendi önlem alması gerekiyor dedi. Koskoca Abd'de bile ekonomik kriz patlak verdi bizimkini düşünemiyorum. Trump geri vites yapmaya başladı bile çok yakında uygulanan kısıtlamalar normale dönecek diyor.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Sokağa çıkma yasağı bir süre daha gündeme gelmeyecektir yetkililer tarafından daha önce dediğim gibi ağır ekonomik boyutları mevcut. Anlaşılan devlet daha önce böyle birşey olacağını hiç tahmin etmedi verilen vergilerle farklı yerlere kaynak yapıldı sonuç ortada. Yani kafamızdan bu olasılığı yavaş yavaş çıkarmakta fayda var. Cumhurbaşkanı zaten şuanda resmen öyle birşey olmayacağını basbas bağırarak duyurdu herkezin kendi önlem alması gerekiyor dedi. Koskoca Abd'de bile ekonomik kriz patlak verdi bizimkini düşünemiyorum. Trump geri vites yapmaya başladı bile çok yakında uygulanan kısıtlamalar normale dönecek diyor.

Onun derdi 2020 sonundaki seçimler.Kısıtlamalar yüzünden oy kaybedeceğini düşündüğünden kaldırmak istiyor ekonomiği bahane ederek.Yaptırmazlar yani demek istediğim kafasına göre kaldıramaz başkan olsa bile.

• Yetkililer: Evden Çıkmayın

Patronlar: İşe Geç Kalmayın

Tuzu kuru olup konuşanlara sövmekten çenem ağrıdı kaç gündür. Yıllardır benden kesilen şu vergisi, bu vergisi yok bilmem nesi nerde arkadaş benim param. Yol, su, dağ taş demeyin kalbinizi kırarım.

Evde kalmış; nereye kalıyorsun evde, ertele o zaman faturalarımı, yazma bir kaç ay. Herşey bittiğinde hacizcilerin ellerinde defter kalem ile ailemin önünde beni rencide etmesine engel ol. Yok kolonya yeterli, virüsten ölünce de zaten pamuğa gerek yok.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Onun derdi 2020 sonundaki seçimler.Kısıtlamalar yüzünden oy kaybedeceğini düşündüğünden kaldırmak istiyor ekonomiği bahane ederek.Yaptırmazlar yani demek istediğim kafasına göre kaldıramaz başkan olsa bile.

Evet seçimler çok yakın olduğu için ekonominin batmasını istemiyor bu ona - oy olarak dönecektir çünkü geçen gün konuşmasını gördüm twitterda normal grip veya trafik kazalarından daha çok insan ölüyor gereksiz felan diyor. Yetkisi varmı yapabilirmi orasını bilmiyorum ama bu durumdan aşırı rahatsız olduğu ortada.

• Ateş Kara, Çin'den gelen 15 dakikada sonuç veren testler için ;"Denendi fakat hata payı çok büyük pozitif vakaların %30 35'ini bulabiliyor. Bu yüzden kullanılmayacak." dedi.