­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Gripte ├Âl├╝m oran─▒ %0,1

Evet hocam do─čru ama bu hastslikda da y├╝zde 70 80 hafif semptomla atlatt─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝rsek bunda da ├Âl├╝m oran─▒ a┼ča─č─▒ya ├žekilmi┼č olacaktir.fakat bunun tespiti oldukca g├╝├ž ├ž├╝nk├╝ hasta tespiti yap─▒lmadan kendili─činden iyile┼čen baya bir hasta olacak d├╝nyada

• bide dikkatimi ├žeken birsey var medyada kesinlikle ├Âlenlerin cenazesiyle ilgili bir g├Âr├╝nt├╝ veya haber yap─▒lm─▒yor.

Ama h─▒zl─▒bir art─▒┼č olursa ister istemez medyada g├Âr├╝nt├╝ler ve hastaya ili┼čkin bilgiler ├ž─▒kacakt─▒r

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ bir s├╝re daha g├╝ndeme gelmeyecektir yetkililer taraf─▒ndan daha ├Ânce dedi─čim gibi a─č─▒r ekonomik boyutlar─▒ mevcut. Anla┼č─▒lan devlet daha ├Ânce b├Âyle bir┼čey olaca─č─▒n─▒ hi├ž tahmin etmedi verilen vergilerle farkl─▒ yerlere kaynak yap─▒ld─▒ sonu├ž ortada. Yani kafam─▒zdan bu olas─▒l─▒─č─▒ yava┼č yava┼č ├ž─▒karmakta fayda var. Cumhurba┼čkan─▒ zaten ┼čuanda resmen ├Âyle bir┼čey olmayaca─č─▒n─▒ basbas ba─č─▒rarak duyurdu herkezin kendi ├Ânlem almas─▒ gerekiyor dedi. Koskoca Abd'de bile ekonomik kriz patlak verdi bizimkini d├╝┼č├╝nemiyorum. Trump geri vites yapmaya ba┼člad─▒ bile ├žok yak─▒nda uygulanan k─▒s─▒tlamalar normale d├Ânecek diyor.

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ bir s├╝re daha g├╝ndeme gelmeyecektir yetkililer taraf─▒ndan daha ├Ânce dedi─čim gibi a─č─▒r ekonomik boyutlar─▒ mevcut. Anla┼č─▒lan devlet daha ├Ânce b├Âyle bir┼čey olaca─č─▒n─▒ hi├ž tahmin etmedi verilen vergilerle farkl─▒ yerlere kaynak yap─▒ld─▒ sonu├ž ortada. Yani kafam─▒zdan bu olas─▒l─▒─č─▒ yava┼č yava┼č ├ž─▒karmakta fayda var. Cumhurba┼čkan─▒ zaten ┼čuanda resmen ├Âyle bir┼čey olmayaca─č─▒n─▒ basbas ba─č─▒rarak duyurdu herkezin kendi ├Ânlem almas─▒ gerekiyor dedi. Koskoca Abd'de bile ekonomik kriz patlak verdi bizimkini d├╝┼č├╝nemiyorum. Trump geri vites yapmaya ba┼člad─▒ bile ├žok yak─▒nda uygulanan k─▒s─▒tlamalar normale d├Ânecek diyor.

Onun derdi 2020 sonundaki se├žimler.K─▒s─▒tlamalar y├╝z├╝nden oy kaybedece─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝nden kald─▒rmak istiyor ekonomi─či bahane ederek.Yapt─▒rmazlar yani demek istedi─čim kafas─▒na g├Âre kald─▒ramaz ba┼čkan olsa bile.

• Yetkililer: Evden ├ç─▒kmay─▒n

Patronlar: ─░┼če Ge├ž Kalmay─▒n

Tuzu kuru olup konu┼čanlara s├Âvmekten ├ženem a─čr─▒d─▒ ka├ž g├╝nd├╝r. Y─▒llard─▒r benden kesilen ┼ču vergisi, bu vergisi yok bilmem nesi nerde arkada┼č benim param. Yol, su, da─č ta┼č demeyin kalbinizi k─▒rar─▒m.

Evde kalm─▒┼č; nereye kal─▒yorsun evde, ertele o zaman faturalar─▒m─▒, yazma bir ka├ž ay. Her┼čey bitti─činde hacizcilerin ellerinde defter kalem ile ailemin ├Ân├╝nde beni rencide etmesine engel ol. Yok kolonya yeterli, vir├╝sten ├Âl├╝nce de zaten pamu─ča gerek yok.

Havan─▒n de─či┼čti─čini haber veren gen├ž uzuvlar de─čildir, bunu ├Ânce ya┼čl─▒ kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

• Onun derdi 2020 sonundaki se├žimler.K─▒s─▒tlamalar y├╝z├╝nden oy kaybedece─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝nden kald─▒rmak istiyor ekonomi─či bahane ederek.Yapt─▒rmazlar yani demek istedi─čim kafas─▒na g├Âre kald─▒ramaz ba┼čkan olsa bile.

Evet se├žimler ├žok yak─▒n oldu─ču i├žin ekonominin batmas─▒n─▒ istemiyor bu ona - oy olarak d├Ânecektir ├ž├╝nk├╝ ge├žen g├╝n konu┼čmas─▒n─▒ g├Ârd├╝m twitterda normal grip veya trafik kazalar─▒ndan daha ├žok insan ├Âl├╝yor gereksiz felan diyor. Yetkisi varm─▒ yapabilirmi oras─▒n─▒ bilmiyorum ama bu durumdan a┼č─▒r─▒ rahats─▒z oldu─ču ortada.

• Ate┼č Kara, ├çin'den gelen 15 dakikada sonu├ž veren testler i├žin ;"Denendi fakat hata pay─▒ ├žok b├╝y├╝k pozitif vakalar─▒n %30 35'ini bulabiliyor. Bu y├╝zden kullan─▒lmayacak." dedi.

• Bu test kiti niye bu kadar yava┼č ├╝retiliyor ya har─▒l har─▒l ├žal─▒┼č─▒ls─▒n g├╝nde 1 milyon test yapal─▒m T├╝rkiye olarak 3 ayda bu i┼č biter