­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• 2 bakan ├ž─▒kt─▒ ne konu┼čtu bo┼č bo┼č i├ži bo┼č c├╝mleler

ka├ž g├╝nd├╝r saatlerce toplant─▒ yap─▒l─▒yor ama tatmin edici bir a├ž─▒klama duyamad─▒m hen├╝z ├Âzellikle milli e─čitim bakan─▒ndan yks diyoruz senaryolar var bak─▒caz diyor ben ka├ž haftad─▒r ne yapaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum en az─▒ndan daha net bir ┼čeyler a├ž─▒klanmal─▒ ├žok havada b─▒rak─▒l─▒yoruz ├žo─ču ├╝lkede milyarlarca dolarl─▒k destek paketleri a├ž─▒klan─▒yor biz de sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒na toplu ta┼č─▒ma ├╝cretsiz yap─▒lacak diyip i┼čin i├žinden ├ž─▒k─▒yorlar bi Kanada bir Almanya gibi neden olam─▒yoruz milyarlarca lira vergi bug├╝nler i├žin topland─▒ sorguluyoruz ama i┼čte yapacak bir ┼čey yok ┼čuanda evde kalmak ve morali y├╝ksek tutmak d─▒┼č─▒nda

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Herkes evde kals─▒n ama ├žal─▒┼čanlar─▒n hepsi i┼če gitsin, biz test yapmayal─▒m ama vir├╝s de yay─▒lmas─▒n, sa─čl─▒k imkanlar─▒m─▒z d├╝┼č├╝k ama ├žok da hasta olmas─▒n, vakalar─▒n yerlerini a├ž─▒klamayal─▒m ama halk kendi ola─čan├╝st├╝ halini ilan etsin.

• D─▒┼čarda ├žal─▒┼čanlar i├žin ne diyeceksiniz dendi? Cevap yok kalkt─▒!

Adam evde kal twet at─▒yor kusura bakmay─▒n hep y├╝ksek insanlar─▒n can─▒ k─▒ymetli bunlar─▒n g├Âz├╝nde

• G├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi bakan ├žal─▒┼čmak zorunda olan ki┼čiler i├žin d├╝┼č├╝nceniz nedir sorusunu yan─▒tlamadan bitirdi toplant─▒y─▒.

─░ki bas─▒n mensubu bu soruyu sordu ikisinede cevap vermedi! Bakan evden ├ž─▒kmay─▒n diyor hatta odan─▒zdan ├ž─▒kmay─▒n diyor ┼čaka gibi.

• burda s├╝reci iyi y├Ânetiyoruz da demesin kimse g├╝nde 3-4k testle evde kal diyerek i┼č├žiyi destekleyecek herhangi bir ┼čey demeden hep y├╝zeysel bilgiler vererek i├ži bo┼č kampanyalar yaparak hi├žbir yere varamay─▒z 0 dan 1900 vakaya en h─▒zl─▒ ├ž─▒kan bizim ├╝lke halen her yerden ka├žak dezenfektan ka├žak maske imalathaneleri a├ž─▒─ča ├ž─▒k─▒yor insanlar hasta olunca bile test yapt─▒rmak istemiyor ya ger├žekten corona de─čilsem ve hastaneden kaparsam diye yada corona belirtisi yeterli de─čil diye veya gen├ž diye test yap─▒lmayanlar m─▒ dersiniz acilen ama acilen soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirilip corona vir├╝s├╝ i├žin hastaneler kurulup en az─▒ndan il├želerin merkezlerine 3-4 noktaya bu i┼č i├žin test noktalar─▒ konulmal─▒ ayriyeten ├žal─▒┼čamayan insanlara daha do─črusu para kazanamayan insanlar─▒n faturalar─▒ ask─▒ya al─▒n─▒p t├╝m g─▒da ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒lanmal─▒ k─▒saca G├╝ney kore veya Almanya gibi olmal─▒y─▒z yoksa ─░spanya'dan ─░talya'dan ─░ngiltere'den beter oluruz

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Evet evde kalal─▒m diyoruz ama ├žal─▒┼čmak zorunda olanlar evde kalam─▒yor ve i┼č yerleri kapanan vatanda┼člar nas─▒l ge├žimini sa─člayacak bu sorular─▒n yan─▒t─▒ verildi mi ? acaba...

• K─▒ymetli mesai arkada┼člar─▒m;

Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒ karar─▒na g├Âre; 30 NisanÔÇÖa kadar e─čitime ara verilmesi sebebiyle belediyemiz ve ba─čl─▒ kurulu┼člar─▒nda 12 ya┼č─▒ndan k├╝├ž├╝k ├žocu─ču olan personelimizin izinleri de 30 NisanÔÇÖa kadar uzat─▒lm─▒┼čt─▒r.

Bilginize sunar─▒m.----Ankara B├╝y├╝k┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ Mansur Yava┼č

• Malesef t├╝m yorumlar hakl─▒ boyutta.G├╝nlerdir dinledi─čim a├ž─▒klamalar bana ayn─▒ yeme─či ─▒s─▒t─▒p ─▒s─▒t─▒p yemenin tad─▒n─▒ vermeye ba┼člad─▒.

• ─░ngiltere'de gen├ž ├Âl├╝mler ├žok fazla. Mutasyon mu ge├žirdi diye i├žimden ge├žirmeden edemiyorum.