🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Test Sayısı: 27,969
    Vaka: 1,872
    Ölüm: 44

Daha yolun başındayız!!!!

• Bende 5000 test bekliyordum en azından 4200 üstü falan olur dedim fakat yine olmadı.En azından yine artış var.Yarın belki 4000-4100 arası birşeyler görebiliriz.

• Semptom şimdi 5 gündür bogazımda gıcıklanma var ufak Bi halsizlik var başka bişe yok bademcigim hafif tahriş olmus ondan görünüyor gitmem lazımmı simdi

• Salgın türkiye’ye yayıldı , hızlı test kitleri elimize ulaştı diyeceksin , ardından 3-4 bin test aralığında kalacaksın.bir şeyler yanlış ve eksik gidiyor ama ne? Ya da gerçekten korkulacak bir şey yok?

• Ben Balıkesir'de sağlık personeliyim. Balikesir'in en büyük hastanesi. Yarın bizede Pcr kurulacak 3 saate sonuç veren. Bu yaygınlaştıkça test sayisi da artar diye umuyorum.

• nigde de bir hasta ankaraya gidiyir sonra ankarada oksuruk ates ve kultur aliyorlar disariya cikmamak sartiyla nigdeye dönüyor.ama bikac yere ugruyir.

Sonra dun gece 11 de testinin pozitif diyrolar ne yazikki bu usul yanlis supheli testi cikana kadar eve gönderiliyor.

Dunde adana da boyle bir olay yasandı.

Bu usulle supheli bircok insana bulaştırabilir.hizli testler yapilana kadar bu uslle cok kisiye bulasir

• Türkiye'de Koronavirüs (Covid-19) salgınının son 7 gündeki seyri:

18 Mart: 191 vaka/ 2 ölü

19 Mart: 359 vaka/ 4 ölü

20 Mart: 670 vaka/ 9 ölü

21 Mart: 947 vaka/ 21 ölü

22 Mart: 1236 vaka/ 30 ölü

23 Mart: 1529 vaka / 37 ölü

24 Mart: 1872 vaka / 44 ölü

• Durum iyi veya kötü bişey diyemem ama olayın çok başında olduğumuz kesin. 2 3 hafta diyenler var çok hayalperest bir yaklaşım diye düşünüyorum. İnşallah yanılırım ancak yolumuzun uzun gibi.

• İnsanlar hastaneye gidip test yaptırmak istemiyor hem karantinaya alınmamak için hem de değilse de hastanede kapmamak için bence telefonla aranıp onların eve gelip numune alıp sonuçları da bize SMS olarak atılmalı daha steril olur gibi

• İnsanlar hastaneye gidip test yaptırmak istemiyor hem karantinaya alınmamak için hem de değilse de hastanede kapmamak için bence telefonla aranıp onların eve gelip numune alıp sonuçları da bize SMS olarak atılmalı daha steril olur gibi

işte güzel bir öneri.

• Hangi haberde hatırlamıyorum ama bilim kurulundan biri önce hızlı kitlerle test yapılıyor sonra emin olmak için Pcr testi yapılıyor.Yani hızlı kitler ön eleme gibi...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Personel yetrsizligi olabilir hocam.bencedr saglikli olan bu olsa da hastane calisani hem hastane isleri hem boyle eve giderse yetisemez hic bir yere.

Ha keske saglik ocaklari da ölçebilse ozman is degisir.

Yikarda da anlattim suan ki usul cok sagliksiz.eger hastaneye gidersenz sonuc alinana kadar sizi eve gonderiyorlar.

• Kafamda oturmayan şeyler var matematik bilimine de pek oturmuyor 1 kere test sayısı hiç yeterli değil bu rakamlardan çok hasta olduğunu dusunuyorum hala test yapılmamış bir de ilk günlerde %100 yükseliş hizi gosteren vaka sayısı ne oldu da bıçak kesilmiş gibi 21 mart tarihinden bugüne kadar %50-%30,%25 gibi değerlere indi ya da daha basit anlatimla nasil bir duzenle hergun 300 vaka haberi geliyor? :/