İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul batısı sürpriz yapabilir.Şu sinoptik inanın bize gelmesi çok zor değildi. Bu memlekete kar yağması için argumanlar çok fazla buraya kadar getirip balkanlara kaptırmak çok üzdü.Yeni bir 6 ocak olabilirdi

• Yıl 1911

Ocak başından itibaren başlayan (bugünkü bizim deyimimizle kırıntı soğuklar -3 -5 -7 hpa) hafif soğuklar tıpkı bu yıl gibi yaklaşık 16-17 gün sürmüş.

18 - 19 ocak tarihlerinde başlayan şiddetli kış, milli sistem tarihimizde (22-23 ocak) iyiden iyiye istanbulu etkisi altına almış.

zaman zaman 850 hpa -18 -20 leri görmüş. Tam 24 şubat tarihine kadar bu minimum -8 lere çıkmış. 1 ay boyunca şiddetli bir kış hüküm sürmüş.

bugün ki şartlar aynı olmasa da gidişat beni oldukça heyecanlandırdı. Çünkü sinoptik benzerliklerde cabası...

Azlağ :/

• Hocam bu olursa forum yıkılır sevinçten ben 4-5 günlük kara kışa da razıyım

• Bu sene geçen seneler gibi değil zaten bu bariz ortada.Ben kötü geçiyor diyenlere aldırmıyorum bence 2-3 senedir ortalamalarına göre gayet iyi gidiyoruz.Hele bir de ocak 2.yarısı hareketlenirse şubat ortasına kadar sürer

• Bu sene geçen seneler gibi değil zaten bu bariz ortada.Ben kötü geçiyor diyenlere aldırmıyorum bence 2-3 senedir ortalamalarına göre gayet iyi gidiyoruz.Hele bir de ocak 2.yarısı hareketlenirse şubat ortasına kadar sürer

burak hocam 1911 i incelemenizi tavsiye ediyorum...

• hayalimdeki kış 1911..

• burak hocam 1911 i incelemenizi tavsiye ediyorum...

merak edip göz gezdirdim gerçekten inanılmaz, 15 ocakta başlayan serüven tam 1 ay boyunca aralıksız devam etmiş ve istanbul gibi bir yerde bile -20 ye varan düşüşler olmuş 850 de. Böyle 1 aylık aksiyon yaşasak isterse önümüzdeki 5 yıl çöp olsun kimse şikayet etmez

• merak edip göz gezdirdim gerçekten inanılmaz, 15 ocakta başlayan serüven tam 1 ay boyunca aralıksız devam etmiş ve istanbul gibi bir yerde bile -20 ye varan düşüşler olmuş 850 de. Böyle 1 aylık aksiyon yaşasak isterse önümüzdeki 5 yıl çöp olsun kimse şikayet etmez

Yanlış düşünüyorsunuz.Açıkçası ben şikayet ederim.Bu lafı en son 2017 yılında söyledim ve halimiz ortada..:thumbup:

• İstanbul batısı sürpriz yapabilir.Şu sinoptik inanın bize gelmesi çok zor değildi. Bu memlekete kar yağması için argumanlar çok fazla buraya kadar getirip balkanlara kaptırmak çok üzdü.Yeni bir 6 ocak olabilirdi

Silivri’de ihtimal var yani? İnşallah....