2019-2020 Ön Kış Mevsimi Tahmini

 • valla bu yaz istanbul dan işim gereği kütahya memlekete taşındım hersene muhteşem kar alan yere eğer bu sene burada almazsa istanbul 'da fazla kar göremeyen oğluma hersene cok kar alan memlekette de gösteremiyecem desenize :(

 • MESUT Hocam,

  öncelikle güzel tahmininiz ve emeğiniz için çok TEŞEKKÜR ederim.

  Hocam,

  bizim için KIŞ mevsimi ; UMUT demek, ÖZLEM demek, HASRET demek, sevenin SEVGİLİSİNE kavuşacak olmasının tarif edilemez mutluluğunu yaşamak demek.

  KAR ve ZEMHERİ KIŞININ aşıkları olan bizler heyecanla yeni kışımızı beklerken size bir kez daha TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunarız.

  Rica ederim.

 • Mesut bey öncelikle sonbahar-kış sezonu hayırlı olsun hepimize bu sene ilk defa birşeyler yazıyorum.Bu sezon negatif nao anomalisinin hakim olacagı bir sezon olacağı netleşti gibi,Accu tahmininden de anlaşılacağı üzere kasım ayından itibaren,Yağışlı bir periyot,Kıyı ve rakımı düşük yerler şanssız,İç ve yüksek kesimler,yoğun kar yağışları alabilir şahsi fikrim böyle

 • Bu sene kuzey amerikanın son yılların en güçlü polar ataklarını alacağı yönünde tahminler var.Şayet böyle olursa İzlanda alçak basınç oluşumları Avrupaya nispeten daha ılık hava getirir umarım gerçekleşmez.

 • Bu sene kuzey amerikanın son yılların en güçlü polar ataklarını alacağı yönünde tahminler var.Şayet böyle olursa İzlanda alçak basınç oluşumları Avrupaya nispeten daha ılık hava getirir umarım gerçekleşmez.

  Amerika'da her yıl bir yerler soğuk ve kar rekorları kırıyor bizim Sibirya yıllardır uykuda

 • Hayırlısı olsun hocam. İnşallah hayırlısı bol karlı bir kış olmasıdır.

  Geçen seneden sonra artık veriler bile güven vermiyor. Çünkü 48 saat kala bozulan kaç tane sistem yaşadık.

  Sizin elinizde sihirli değnek yok. Veride ne görüyorsanız onu söylüyorsunuz. Mevsime başlamadan ''linçci tayfanın'' hocanın elinde sihirli değnek olmadığının farkında olmasını da istiyorum.

  Teşekkürler.

 • İstanbul adına kar açısından 2018 kışı tırt
  2019 kışı ise eh işte cinsinden geçti
  2020 de benzer olursa contayı yakarım .....
  Umarım kış güzel geçer,orta seviyede de olsa (2016 yılbaşı,) güzel bir sistem yaşamak dileğiyle

 • Semih hocam bir kaç yıl önce 2020 yılı ile mini bir buzul çağına girilebileceği haberleri mevcuttu.

  Mayıs 2019 En son bilgi olarak NASA raporuında;

  ''2018 yazını rekor sıcaklıklarla geçiren gezegenimizin bu kış tarihi bir soğuk yaşayacağı belirtiliyor. İçinde bulunduğumuz Uzay Çağı’nın “Mini Buzul Çağı” olarak anılmasına yol açacak kadar etkili olabileceği söylenen soğukların sebebi ise termosferin soğuyup daralması. Güneş’in en dış katmanında oluşan güneş lekelerini ve Dünya’yı çevreleyen en üst atmosfer tabakası olan termosferi inceleyen uzmanlar güneş lekelerinin kaydedilmiş en düşük seviyede olduğunu belirledi. İklim koşullarında belirleyici rol oynayan ve 11 yıllık dönemler içerisinde azalıp artan güneş lekelerinin az gözlenmesi veya hiç gözlenmemesi Dünya’nın sıcaklık seviyesini etkiliyor. Güneş’te buna benzer bir uyku evresi 18. Yüzyılda kaydedilmiş ve o dönem tarihe “Mini Buzul Çağı” olarak geçmiş. Daha önce yayınlanan raporlarda 2020 – 2030 yılları arasında yaşanması beklenen bu aşırı soğuk dönem, NASA’nın yeni araştırmasında çıkan sonuçlara göre daha da öne çekildi. NASA’ya göre bu kış itibariyle gezegenimiz bir Mini Buzul Çağı’na giriyor. Bu dönemde başlayan soğumanın 2030’lu yıllara kadar artarak devam edeceği tahmin ediliyor.''


  Yorumlarınızı merak ederim hocam.

 • Benim anladığım peşinsıra devam eden kuru soğuklar ve ara sıra kuzeyi gelen kısa yağışlar. Doğru mu anladım.