2019-2020 Ön Kış Mevsimi Tahmini

• Emeğine sağlık üstadım. Sibirya şimdiden hareketlenmeye başladı. Zayıf giden pv güçlenmeye başlıyor. Ama bu flip flop sonbahar özellikle Kasım sonu negatif Nao başlangıcı olabilir. Blop durumu ortadan kalkarsa nina etkileri ortaya çıkar keyifli sistemlere merhaba deriz...

• Atmosfer cok kaotik bir surec.hic belli olmaz.neler gorduk neler.2012 kisinin bile ilk yarisi iyi degildi.2.yarisi arka arkaya harika sistemlet gorduk.bir cogumuz umutsuzluga kapilmisti hatta ama biz hala 2012 kisini unutmuyoruz sistemler acisindan

• Emeğinize sağlık Semih bey,kasım ayında ki asıl kış tahmininizin bunun tam tersi olması dileklerimizle:)

Şampiyon takım tutmadık,tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık.🐊🐊🐊

• Teşekkür ederiz üstad güzel tahminin için. Beklenileni senden de duymuş olduk artık gerisi sürpriz kışa. Erken kış beklentisi var ülkemiz için Kasım-Aralık’ta oradan bir pay arayacağız artık kendimize. Ayrıca en sevdiğim dönemdir soğuma olarak hem de mevsim normali altı sıcaklıklar kışı kış gibi yaşamak gerek.Kasım ola hayrola bakalım.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Kışın büyük bölümü çöp geçip 2 tane sağlam sistem gelir bize hepsini unutturur .Hocamın tahminine göre bu kış ya hero ya mero.%30 ihtimal gerçekleşir İnşaAllah.Gene de yaşayacağımız sonbahar ve kasım ayını incelememiz gerekir o bize büyük bir ipucu verecektir.En doğru tahmin kasımda yapılır.Umarım İlerleyen zamanlarda süreç lehimize döner.

Tahmin için teşekkürler Efsane-Semih

• NAO negatif ortalamalı yıllarda da zaten İtalya ve Batı Avrupa'yla papaz oluyoruz. Bu değerler kış ortalaması değerleri olduğu için aradaki atakları yansıtmaz. Yani ben değerler bu biçimde olsa da kıştan umutluyum. Ayrıca büyük bir ENSO sorusu da var, ensemble çıktılarda değerler nötr-zayıf El Nino ile La Nina arasında hala bir kararsızlık var. Bunun da etkisinin dokunacağını düşünüyorum. Kısacası umudu kesmeye gerek yok.