Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu 24 sisteminden sonra 15-20 günümüz gidecek gibi duruyo zaten günlerde yavaş yavaş uzamaya başladı balık baştan kokar diye boşuna dememişler bundan sonra beklentileri düşük tutacağızki üzülmeyelim ha beklentilerimizin üzerinde birşeyler olursada bunada hayır diyemeyiz.bu sistemde eniyisi köye çıkmak saf ve kaliteli kar görmek istiyorsanız çıkabildiğiniz kadar iç kesimlere çıkın derim çünki buralar coşacak 😊

• trabzon akçaabat arasında tek nefret ettiğim olay şu denizden kayışlayip giden hava olayı, çok beklentiye girmemek güzel olur, cuma sabahı boztepe, köşk, toki rahat beyazlar, haydi uğurlar olsun

Karadenizin göbeğinde Ege gibi zeytin toplarken iyiydi ama değil mi😀

Akçaabat ilginç bir mikroklima iklim bölgesi hocam, şu ana kadar gerçekleşen en yüksek kar örtüsü ve en düşük sıcaklığını merak ediyorum bilginiz var mı hocam.

• Karadenizin göbeğinde Ege gibi zeytin toplarken iyiydi ama değil mi😀

Akçaabat ilginç bir mikroklima iklim bölgesi hocam, şu ana kadar gerçekleşen en yüksek kar örtüsü ve en düşük sıcaklığını merak ediyorum bilginiz var mı hocam.

Sen de haklısın :):):)

• -8 de kar olmaz, tutmaz diyen arkadaşların fikrine saygıyla katılıyorum ancak bazen galiba ters psikoloji yapmaya çalışıyorsunuz diye düşünüyorum :D Şimdi -8 gayet kar yapar, yağışla tutulursa 1 metre de yapar 30 cm de 1 cm de. Tamamen yağışa bağlı. Ha içiniz -8 ile rahatlasın diye bir fotoğraf atacağım. Karın yağdığı tarihi de büyük büyü yazacağım

30.03.2014 RİZE - MERKEZ- RAKIM 0 METRE / İSLAMPAŞA MAHALLESİ... / SAAT: 13:04

• -8 de kar olmaz, tutmaz diyen arkadaşların fikrine saygıyla katılıyorum ancak bazen galiba ters psikoloji yapmaya çalışıyorsunuz diye düşünüyorum :D Şimdi -8 gayet kar yapar, yağışla tutulursa 1 metre de yapar 30 cm de 1 cm de. Tamamen yağışa bağlı. Ha içiniz -8 ile rahatlasın diye bir fotoğraf atacağım. Karın yağdığı tarihi de büyük büyü yazacağım

30.03.2014 RİZE - MERKEZ- RAKIM 0 METRE / İSLAMPAŞA MAHALLESİ... / SAAT: 13:04

-9 da giriyo bu sistem

• Neyse biraz moralinizi bozayım o zaman. Gece olan fotoğraf 8 ocak 2015 sisteminin. Sabahında 70 cm kar ile uyandık.
    Gündüz olan fotoğraflar da 1 şubat 2017 sistemi... 5 Gün boyunca aralıklarla kar yağmıştı, 1 şıubatta ise en yoğun karı bekliyorduk ancak sadece 7-8 saatte 70 cm kar yağmıştı. Normalde extra 15-20 saat daha yoğun kar bekleniyordu ancak güneyli rüzgar her şeyi mahvetmişti. Resmen 1.5 metre kardan olmuştuk. Neyse bunlar da böyle tatlı anılar işte. Hepsini de havaforuma yüklemiştim. Nerdeeeeen nereye dostlar :)

• 15/20 günümüz gidecek mi, Hani Şubat başları falan noldu hocam, büyük sistemler falan diyordun. 15/20 gün gitti mi zaten Şubat bitti, gitti.

şuanki verilere göre dedim değişiklik olursa zaten olumlu yönde olur şubat ayı bizleri ihyada edebilir.mesela mart ayı bazı gılobal verilere göre şubattan daha soğuk ve yağışlı görünüyo.önce şu önümüzdeki sistemi biyaşayalım ondan sonra önümüze bakarız.bu sistemde -8 -9 muhabbetine girmeye gerekyok sistem anında rüzgar bileşenleri iyi olan yerler güzel kar alacak.keza bu sahiller zamanında -5 le bile safkar almıştı bunu unutmayın 😊

• şuanki verilere göre dedim değişiklik olursa zaten olumlu yönde olur şubat ayı bizleri ihyada edebilir.mesela mart ayı bazı gılobal verilere göre şubattan daha soğuk ve yağışlı görünüyo.önce şu önümüzdeki sistemi biyaşayalım ondan sonra önümüze bakarız.bu sistemde -8 -9 muhabbetine girmeye gerekyok sistem anında rüzgar bileşenleri iyi olan yerler güzel kar alacak.keza bu sahiller zamanında -5 le bile safkar almıştı bunu unutmayın 😊

Giresun nasıl olur sence?

• Snow28 örtü olacak gibi tabi bunda rüzgar yönüde çok önemli 5 deriz 10 olur 10 deriz 20 olur yani heran herşey olabilir bu tür hızlı sistemlerin nereye ne etki yapacağını kestirmek zor enazından yağışyönünden sıkıntıyok iç kesimlerdede güzel kar örtüsü olacak mesala bizim tayfunun orası busefer enaz 25 cm yi devirmesi lazım😊

• Snow28 örtü olacak gibi tabi bunda rüzgar yönüde çok önemli 5 deriz 10 olur 10 deriz 20 olur yani heran herşey olabilir bu tür hızlı sistemlerin nereye ne etki yapacağını kestirmek zor enazından yağışyönünden sıkıntıyok iç kesimlerdede güzel kar örtüsü olacak mesala bizim tayfunun orası busefer enaz 25 cm yi devirmesi lazım😊

Rize nasıl olur sizce