Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İran Amerika İsrail. Şeytan üçgeni. İran İsrail varlığını sürekli hedef göstererek ayakta kalıyor. Amerika da Arap ülkelerine İran varlığını hedef göstererek İsraili ayakta tutuyor. Bu araplar o kadar kansız ki İran İsrail savaşında İsraili desteklerler. Ne abd İrana savaş açar ne de İran abd ye. Ancak sahne de birbirlerine hırlarlar perde arkasında aynı yatağa girerler. Olan yine garibana olacak.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• İran tamamen göstermelik halkının gazını alma çabasına yönelik füze ile boşaltılmış abd üslerini sözde vurdu ne resim var vurulan yerlerden ne video ne bişe. İran televizyonlarında 80 abd askeri öldü dendi oysaki şuana kadar Abd herhangi bi kayıp yok hasar tespit çalışmalarına devam ediliyor açıklama yapılcak diye bilgi verdi. Yani abd'nin yapılacak saldırılardan haberi vardı o yüzden 3-5 maddi hasar harici asker kaybının olduğunu düşünmüyorum.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Bölgemiz korkulacak derecede karışmaya devam ediyor

İran çok vahim hatalar yapmış olsa da Amerikan üslerini vurarak beni şaşırttı

Nasıl böyle bir hamle yaptı enteresan

Çünkü İran intikam dedikçe müslümanlara zarar veren bir yapıya girmişti

Bu çatışmalar büyük bir savaş kokusu veriyor

Sanırım Ortadoğu’yu gözden çıkardı Amerika

Yani petrol ve doğalgazı

Bu şu anlama da gelebilir

Amerika Fosil yakıtı çöpe atacak yepyeni bir enerji kaynağı keşfetmiş olabilir

• Hocam tamamen gaz alma çabası çok büyük tepki vardı Kasım Süleymaninin ölümünden sonra cevap vermese olmazdı o yüzden boş yerlere füze saldırısı gerçekleştirildi Abd'nin önceden haberi olmuş bile. Askeri kayıp olmaz ise 3-5 maddi hasarla kapanabilir yani bu olay. Trumpun büyük birşey yapacağını sanmıyorum kayıp olmadığı taktirde.

• Trump daha yeni yılbaşı ziyaretine gitmişti o üsse abdnin Irak'ta kullandığı en büyük hava üslerinden birisi vurulan yer "askerimiz yok" olayına inanmıyorum şahsen yalan söylüyordur sarı kafa

• Trump daha yeni yılbaşı ziyaretine gitmişti o üsse abdnin Irak'ta kullandığı en büyük hava üslerinden birisi vurulan yer "askerimiz yok" olayına inanmıyorum şahsen yalan söylüyordur sarı kafa

Evet en büyük ve en masraflı üslerinden birisi asker vardır zaten ama önceden bilgi alıp sığınaklara güvenli yerlere geçiş yapmışlardır. Zaten vurulan herhangi bi yere ait resimde yok ortada neresinin bile vurulduğu belli değil.

• Bence forumdaki yazarlarımız müsait olduklarında ara ara canlı yayın açsalar güzel olabilirdi ^^. Bu daha önce yapıldı mı bilmiyorum ama önümüzdeki günleri değerlendirmek açısından bilgilendirici olurdu

• ilker abi uyaniksan bi bakarmisin abi senin yayinlara. sanirim bu sefer problem biraz buyuk

Kusura bakmayın, ancak fırsatım olabildi bakmak için.

Önce küçük bir düzeltme yapayım, " benim özel olarak baktığım yayınlar yok"

Sadece günümüzde, isthbarat faaliyetleri o kadar değişik alanlarda yapılıyor ve özellikle sosyal medya bu işler için

o kadar yaygın kullanılıyor ki, twitter, instegram, facebook gibi uygulamalarda "bilgi" veren bir çok kullanıcının

aslında istihbarat örgütlerinin kontrolünde olduğunu farkedebiliyorsunuz.

O bakımdan yazdığım yayınların Amerikan derin devleti kontrolünde olduğunu bilerek takip ederseniz bir çok bilgi alabilir

ama sosyal medya hesaplarını kontrolsüz takip ederseniz de bu örgütlerin dağıtım ayağını oluşturursunuz :)

Öbür taraftan İran - Amerika gerginliğine(!) gelirsek, bu işlerden hiç bir şey çıkmaz.

Çünkü işin çok ama çok derin bir ekonomik kısmı var. Bize empoze edilen ve inanmamız istenen kısım dini ve ideolojik

tarafı. Buna karşılık mesela İran ile İsrail arasında ciddi ticari ilişkiler söz konusu. İran'da ki Azeri nüfus üzerinden

İran mollalarının Amerika ile yine ciddi ticari ilişkileri mevcut. Çok basit ir örnek, İran'da Peugeot otomobil fabrikası var.

Fransız beton firması Lafarge'nin bir çok fabrikası, Hint kökenli Mittel'in çelik ürerim tesisleri de mevcut.

İleri teknoloji ürünleri ambargosu diye bir şeyler uygulanıyor İran'a mesela. Hatta kafanız da Halkbank kılıcı sallandırıyorlar ama

adamlar hem de İran'da çelik ürerimi yapıyorlar.

Amerika İran'da molla rejimşnden rahatsız değil. Neticede, tüm bölgeyi dengeleyen bir rejim var elinde. Mollalar rahtsız değil,

Amerikan tehditi ile iktidarlarını sürdürüyorlar. Yani moda deyimle tam bir win - win hüküm sürmekte. :)

Onun için İran'la ilişkili her hangi bir konuda savaş çıkmaz. Ha ne olur? Bir birlerine hırlarlar, kavga ederler, danışıklı dövüşler yaparlar

o kadar. Bu arada General SÜleymani öldürülünce mollalar daha doğrusu İran çok mı üzüldü?

Sanmadığım gibi, belki de Süleymani'yi ortadan kaldırmak için anlaşma bile yapmış olabilirler.

Neticede, siyaset bahane, ticaret şahane bir şey arkadaşlar.

İyi akşamlar

• Zaten sarı kafa 1 saat önce açıklama yaptı izledim yaptırımları artıracağını Barış istiyene kapımız açık felan İranın konuyu kapatmak istediğini felan geveledi extra bir misilleme tekrar yapmayacak yani Trump. Sabahda demiştim Abdnin herhangi bi asker kaybı yok doğal olarak misillemede olmaz diye. Bu konu burda kapanır.

• Barış Pınarı Harekatında Bombalı Saldırı Sonucu 4 Şehit Verdik Mekanları Cennet Olsun Allah Rahmet Eylesin Rabbim Tüm Teröristlerin Ve Onlara Destek Çıkanların Belasını Versin

“Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.” (Âl-i İmrân, 157)

La Galibe İllallah

Einmal editiert, zuletzt von Hardy55 ()

• Abi şu karla karışık yağmur olayına ayrı gıcık oluyorum. Karla karışık yağmur ne ya? Kar bile değil, adı üstünde yağmur. Kar dediğin saf ve bembeyaz olacak. Yağdı mı herkes kar olduğundan emin olacak. Karla karışık yağmur, kara hakarettir. Bundan bile medet umanlar kar yağışının gazabına uğramayı hak etmiştir.

• Azlağ'ın ay sonuna doğru gelmesi iyi oluyor benim açımdan. Çünkü o aralarda ne ders ne okul ne sınav hiçbir şey yok bütün ilgimi atmosfere yöneltebilirim :) Şu an dışarıda 20cm örtü olsa bile sınavlara çalışmaktan karın keyfine bakamazdım ^^

• Yaklaşık 4 senedir hava olaylarına ilgi duyuyorum özellikle kışın kar sistemi takip etmek geleceği günü beklemek apayrı bir zevk ve tutku içimizdeki tutkuyu kaybetmeyelim. 14 gün veya 20 gün sonra gelecek sistemi de gözümüzde büyütmeyelim yani beklentiyi yüksekten tutmayalım bu yazıyı da yaşça küçük arkadaşlar için yazdım.Heves ve tutkuyu ayırt edelim.Yüce Mevlam neyler neylerse güzel eyler. Güzel kışlarımız olsun havaforum ailesi.