Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Enes Güleç(17) Teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için. Keşke yazın bilseydim bunu :( Haziran ayından Ekim'e kadar bomboştum, en azından bir projeye katılabilirdim o süreçte. Şimdi iş var zaman yok maalesef :( Artık işten atılırsam falan bakarım projelere:hfyeni (18):

Rica ederim :)

Yurtdışına çıkmanın en masrafsız ve güzel yolu bence bu tür projeler.Hem bir konu hakkında bilgi sahibi olmuş oluyorsunuz hemde ülkelerin kültürlerini öğrenmiş oluyorsunuz

• Kesinlikle, turist olarak gezmek aynı tadı asla vermiyor.

Ayrıca proje süresince çok iyi arkadaşlıklar kurduğum kişilerde oldu.Romanyada tanıştığım Sırp bir arkadaşım bekliyor beni bu yarı yılda 1 haftalık Belgrad yapacağım

Norveçte tanıştığım Litvanyalı arkadaşlarımda bekliyorlar bende onları buraya gelsin diye bekliyorum :D

Maddi durum imkan verdikçe böyle küçük küçük ziyaretler yapacağım

• Mgm'nin artan deniz suyu sıcaklık verilerinde hata olduğunu söylemesi, balıkçıların sensör kablolarını koparması, çok ilginç.

deprem olacak gibi geliyor içimdenn

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• Mgm'nin artan deniz suyu sıcaklık verilerinde hata olduğunu söylemesi, balıkçıların sensör kablolarını koparması, çok ilginç.

deprem olacak gibi geliyor içimdenn

Bunlar tek başına hiç bir şeyin göstergesi olamaz. Zaten depremin ne zaman olacağı bilinemez ama varsayın birileri bilinçli olarak bildikleri halde saklıyorlar, bu direkt "insanlığa karşı işlenmiş" bir suç olur.

Türkiye de zten hiç bir kurum bunu yapmaz. Düşünün mesela AFAD depremi 15 saniye önceden bilebilmek için milyon dolarlar harcıyor.

Boşuna telaş yapmayın, tamamen bir tesadüftür.

• Yesinler onun aktivistliğini Pınar Barışı Harekatında teröristlere destek twittleri atıyordu velet.Birilerinin uşağı bu kız.

Suriye için attığı iddia edilen tweet yalan. O tweet çok önce atılmıştı tüm bu olaylar olmadan önce. En azından iklim krizi için bir eylemde bulunuyor. Halbuki daha varlığını kabul etmeyen bile hala çok.

• Suriye için attığı iddia edilen tweet yalan. O tweet çok önce atılmıştı tüm bu olaylar olmadan önce. En azından iklim krizi için bir eylemde bulunuyor. Halbuki daha varlığını kabul etmeyen bile hala çok.

Yalan değil Retweet attı operasyon olduğu zamanlar o yüzden çokta umrum da olmayan birisidir kendileri.

• Greta denen kişilik tamamen sosyal medyanın poh pohladığı balon bir kişiliktir.Ondan daha fazla iklim için gerçekten birşeyler yapmaya çalışanlar var ancak kendileri bir "how dare you" diyerekten meşhur oldu :) Şimdi de keyfini çıkartıyor.Plastiğe karşıyım diyor yediği yemek kutuları plastikten bu ne ironidir :) İklim değişikliği için Almanya,Türkiye,Brezilya gibi ülkeleri sorumlu tutmuştu :) Kimlerin köpeği olduğu az çok belli.

İklim değişikliğine inanıyorum ancak Greta gibi bir şarlatanı takip etmem.

• Greta Mreta mıdır adı her neyse emperyalist bebe umrumda bile değil.Ben ondan daha çok koruyorumdur doğayı.

ABD ve Çin en çok kirleten ülkeler bu 2 ülke olmasa iklim değişikliğinden bahseden olmazdı.ABD'de kişi başına düşen karbondioksit salınımı 2 ton iken Çin'de 1 ton.2 ülke Dünya'yı mahveden ülkeler onlar olmasa Dünya şu an çok daha yaşanılabilir yer olurdu.Bu arada Avrupa ve Tr'de kişi başına düşüne karbondioksit salınımı 0,1 ton bile değil düşünün ABD ve Çin ne kadar Dünya'yı kirletiyor.

• Forumda hep bir etkinlik var, aslinda cok guzel birsey ama farkindamisiniz ne hale düştük, şuan hava ile ilgili bilgiler, fikir alışverisi, sistem takibi gibi şeyler yapmamiz lazim. Ama sistem felan olmayinca olmuyor. Sonucta burasi HavaForum, etkinlik olmasin demiyorum ama bu etkinlik sayisi bana biraz fazla gibi geldi. Bu konuyu açiklik getiriyim dedim.

• Forumda hep bir etkinlik var, aslinda cok guzel birsey ama farkindamisiniz ne hale düştük, şuan hava ile ilgili bilgiler, fikir alışverisi, sistem takibi gibi şeyler yapmamiz lazim. Ama sistem felan olmayinca olmuyor. Sonucta burasi HavaForum, etkinlik olmasin demiyorum ama bu etkinlik sayisi bana biraz fazla gibi geldi. Bu konuyu açiklik getiriyim dedim.

hangi konuya ne açıklık getirdiniz anlayamadım ancak model takibi konusu aktif bölge konularında da sağlam şekilde hava konuşuluyor, he illa kesmiyor derseniz öyle bir arşiv varki vakti olana bilgi çok, eh forum neşeli eğlenceli olsun diyede etkinlikte var, bence kararında herşey..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Her sene bu döneme gelen etkinlikler bunlar.10.yıl çekilişi geçen sene 9.yıl olarak vardı.Ayın 10 ndan sonra başlayacak olan yılbaşı çekilişi geçen sene de vardı.Efsane cuma geçen sene kasım son hafta vardı bu sene de aynı hafta vardı ve geçti.Kış ligi artık gelenek oldu.Bunlar bu döneme yoğun rastgeldi sadece.Ocak ayıyla birlikte elimizde sadece Kış ligi kalacak mesela.Şimdi kuruluş yıl dönümünü de mi kutlamayalım yada yılbaşı için ayrı bir ortamda mı yaratmayalım.

• hocam dediklerinize eyvallah, burda elestiri yapmiyorum aslinda, artik sistemsizlik aksiyonsuzluk bizleri bu etkinlik tarafina daha cok itiyor. Tabikide etkinlik olsun. Burda kimsenin suçu yok yanlis anlamayin.

• hocam dediklerinize eyvallah, burda elestiri yapmiyorum aslinda, artik sistemsizlik aksiyonsuzluk bizleri bu etkinlik tarafina daha cok itiyor. Tabikide etkinlik olsun. Burda kimsenin suçu yok yanlis anlamayin.

Sistem zamanı da yapıyoruz o zaman da renkli oluyor.Olsun da sistem zamanı olsun insanlar dışarı da lapa lapa kar yağarken av tadına varsın.

• Bana birisi bu tarihlerin geçmişte gerçekleşen 850 hPa değerlerini atabilir mi ? Atarsanız çok sevinirim çok makbule geçer

9 Şubat 1929

4 Ocak 1942

4 Şubat 1947

29 Aralık 1953

13 Ocak 1954

19 Ocak 1964

20-21 Ocak 1972

22 Şubat 1985

28 Aralık 2002

3 Ocak 2009