Son Şans

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @havadelisi6767 Türkçe konusundaki muhteşem hassasiyetine değinmek isterdim ama seni kırmak istemediğim için bir kenara atıyorum bunu. Şimdi gelelim yeni yazını şerh etmeye. İlk önce bu forumda çiftçisi de var balıkçısı da var müdürü de var her türlü insan var sen ve ben çiftçi olmayabiliriz ama bu forumun yazar/tahminci sıfatına haiz kişileri onları da baz alarak burada tahmin yaparlar. Yani onların ağzından sistem beklemeyin pişman olursunuz sonra diye bir laf duyamazsın. Sana da bunu önermem çünkü totemlerle ve dogmalarla yaşayan adamlar bunu yapar. Korkusuz olan ve kendine güvenen adam gördüğünü söyler tahminini yapar çürük elma ile taze olanı da bu yolla ayırabilirsin. Bilmem anlatabildim mi ? Kendi şahsi fikirlerini ve yüzdelik dilimlerini sergilemen için mükemmel bir başlık var. Adı karalama tahtası. Hatta öyle bir yer ki burası çok değer verdiğim insanlar bu bölümde engin bilgileriyle alçak gönüllülükleriyle karalama tahtası sakinlerini de aydınlatmaya çalışıyorlar. Arada bir uğra derim oraya Hava delisi kardeşim benim. Rota belli ama değişime açık sözüne değinelim şimdi rotası belli olan ifadesindeki belli olmak kelimesine TDK dan bakalım Bilinmedik bir yanı olmayan, malum demek yani şu an ki duruma yönelik değişime açık bir konu hakkında belli ifadesi kullanılmaz. Zira rotası belli olmayan kesinleşmemiş bir husus şu an için de yarın için de henüz belli değildir.

Sonuç olarak ya sistem gelecek ya da gelmeyecek değil mi işte bak burada yüzdelik dilim verebilirsin. Mantık dersi gördüysen sıfırdaki yokluk ve birdeki varlık burada işler :D Ama yüzdelik dilimlerle olasılık hesabına giremezsin. Bu arada şu an için sistemin gelmeyeceğine yönelik bir ibare olarak yüzde 99 ifadesini kullandığına inanmıyorum. Zira şu an görünür tabloya göre yorum yapsaydın o bellilik yüzden yüzde yüz olurdu neden dersen her şey belli dediğin için.Çünkü şu an ki tabloda sistem yok ortada. Bir modelin bir çıktısına dayalı olarak sistem getirip götürme.En azından ben sana bunu öneriyorum. İyi akşamlar.

• Tahminler tutmuyo diyelim buna çünkü modeller hava şartlarını değil hava şartları modelleri oluşturuyor
    İnşallah çarşamba perşembe değişen küçük detaylarla daha fazla faydalanıcağımız görüntüler oluşur sinoptikte
    İhtimal var mı var o zaman umutta var

• Gfs ile Ecm'nin orta noktada buluşacağı belliydi aslında. Ne Ecm tam olarak yanına çekebildi, ne de Gfs. Kim ne derse desin bu yıl ömrüm hayatım boyunca gördüğüm en rezalet kış :(

• Maalesef sistemi kaybediyoruz. bu goruntu gerceklesmedi.

• Hocam kaybetmedik çünkü daha pesetmedik bu bizim bu kış görebileceğimiz son kuvvetli sistem bundan sonra gelecek sistemler olağandışı bi efsane olmazsa pek etkili olamaz o yüzden ne koparsak kafi inşallah lehimize küçük değişimler olur

• yıllardır misafir olarak Efsane Semih ve diğer üstadları takip ederim, kamboçyalı olsa insan 15 dakika sonra az çok nasıl bir karakteri huyu olduğunu anlar yani, velhasıl ben ilk kez Semih üstadı bu kadar yorulmuş ve ümitsiz gördüm artık, adam herkes gibi bir ümitle elinden gelen herşeyi yaptı, diğer hocalar Samet,baybars 4 şubat cold efso wildleo ahmet; sayamadığım bir çok değerli tahminciler son ana kadar ellerinden geleni yaptılar, ama artık ümit çok kalmadı bu bir gerçek, bahar gelsede şu ölü toprağını üzerimizden atsak seneye hazırlansak der gibiler haklılarda. verende vermeyende Allah. Bu sene coğrafi konumumuzun sınırda olan sistemlerde ne kadar dezavantaj getirdiğini gördük ve karavana geçti. İnşallah seneye Balkanlardan gelen soğuk hava dalgaları, sibirya kökenli soğuklar vs. ile özlemimizi gidereceğiz, ama düşünsenize seneye her bir kar tanesi bizler için nasıl da özel ve değerli olacak :) şimdiden Kasım sonu aralık başını heyecanla bekliyorum. Kar severler olarak psikolojimiz hiç iyi değil ve bunca stresten sonra artık kendimizi tedavi etme yöntemleri bulmalıyız.Seneye acısını çıkaracağız inşallah.

• @Efsane-Semih bu ve önceki sistemler içine emeğin yorumların için teşekkürler. Olmayınca olmuyor yapacak çok birşey yok önümüzde kar alabileceğimiz 3 hafta daha var, bu sistem nasıl 1 haftada ortaya çıktı -20ler geldi yine böyle bir atak gelebilir. Biraz daha sabredeceğiz, yine olmazsa bu seneyi hafızamızdan silmek en iyisi olacaktır.

• Heycan dolu takip geçirdik. Ama olmadı. Olmayınca olmuyor. Her şey için tesekkurler usta... İnşallah seneye efsaneyi yakalarız. Bu yil kurugundan tuttuk ama yakalayamadik :(

• Çok uzun zamandar beri takip ediyorum,
    Bu yıl, sistemlerin gelmesi Türk Milli Takımının gruplardan çıkması gibiydi. :D

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

• Son Şansımızı da kullanamadık sağlık olsun seneye kasım 15 te görüşmek üzere umarım herkes yanılır güzel bir final yaparız bu kışa ama bazen olmayınca olmuyor selametle kalın