Beiträge von bursa1963

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Sabah Bünyamin Sürmeliyi dinledim. Ona kalırsa hiç kar yağmayacak. Karla karışık yağacakmış.

Ben bu yorum katılıyorum kar haritalarında anadolu yakası ve marmaranın kalanı 2-3cmden bahsediyor. Trakya ve avrupaya yakası bu işin kaymağını yiyecek. Bence Anadolu yakası ve güney marmara için hüsran olabilir. Umarım yanılırım

Berkay beyin haritasında zaten belli oluyor

Farklı açılardan 1 Mart akşamına kadar kar yağışı ve derinliği.

us_model-en-323-2_modez_2018022600_87_4964_108.png

Arkadaşlar bkaralama tahtası konusunda tahmin yazmak serbest değil mi bu arkadaşta bu şekilde bir tahmin yürütüyor ancak inanılmaz bir saldırıya maruz kalıyor bunun esas nedeni ne ? Hayır 360 laf etti diye işin buralara gelmesi tamamen artniyet kimse kusura bakmasin

Daha önce onlarca sistem konusu açılmadı mı hiçbiri gelmedi neyin vebalinden bahsediyorsunuz? o zaman sistem gelecek diyen ve gelmeye herkes bu sitede vebal altında , yorumlari biraz tartip dusunup yazmak gerekli kanimca

kimse kusura bakmasın ama semih bir şey demese kimse bir şey demeyecekti birinin düğmeye basması gerekiyordu galiba hemen saldırı oldu bu hoş değil ayrıca her yazan bilimsel konuşmuyor burada bu arkadaş trol bile olsa gereken kişiler gerekeni yapar insanları karalamadan önce fırsat vermek gerekir

Bu yoruma katılıyorum birden ufak bir yazım hatası veya dil sürçmesinden yola çıkarak bir kişiye bu kadar yüklenmek doğru değil ,bu arkadaş trol de olabilir ya da gerçekten Metroloji hakkında bilgili mesleği bu olan bir kişi de olabilir izleyip görüp değerlendirmek gerekir doğrusu bu olacaktır 1-2 kelimesine bakıp kimse hakkında olumsuz şeyler söylemek yakışık almaz

Ne yazayim bilmiyorum. Bu goruntuden sonra yazacak birsey yok. Son kez havada gorseydik bari. Simdide 8 martta sistem belirdi. Bu devasa soguk bile gelmediyse o nasil gelsin.

Semih Bey canınıza sağolsun bu sene ötelemden başka birşey görmedik zaten, Mart ile beraber soğuklar yine olacaktır ancak bizim beklediğimiz örtü yapan sistemlerin gelmesi için 10 günümüz kaldı bundan sonra değişen güneş açılarının da etkisi ile kar şansımız tamamen ortadan kalkacak. Bu senozonu karsız kapatırsak 6 ocak 2017 sistemini ile 2 yılda sadece 1 defa kar görümüş olacağız çok üzücü bir tablo.

Arkadaşlar 72 saat falan bırakın artık, sistemin bize dönme şansı yok, tüm modeller sistemin yönü dizilimi konusunda mutabık zaten 1 haftadır gfs ısrarla veriyordu biz ecmwfnin ihtimalinin gerçekleşmesini bekledik olmadı. şansımız az olsada 15-20 gün biraz daha zamanımız var kışı bitirmek için.

@Efsane-Semih bu ve önceki sistemler içine emeğin yorumların için teşekkürler. Olmayınca olmuyor yapacak çok birşey yok önümüzde kar alabileceğimiz 3 hafta daha var, bu sistem nasıl 1 haftada ortaya çıktı -20ler geldi yine böyle bir atak gelebilir. Biraz daha sabredeceğiz, yine olmazsa bu seneyi hafızamızdan silmek en iyisi olacaktır.

Arkadaşlar artık güncellemeler ve modellerin üç aşağı beş yukarı ana fikri belli oldu bu sistemin merkezi maalesef bizim olma ihtimalimiz tamamen ortadan kalktı bundan sonraki güncellemeleri takip edebileceğimiz şey ucundan kıyısından ne kapacagimi biraz daha doğrularsa şansımız artar ama tam tersi bir senaryo oluşup bizden iyice uzaklaşırsa sistem değil sadece mevsime göre kuru soğuk alıp sistemi kapatabiliriz

@Efsane-Semih Sizi 3 yıldan beri takip ediyorum bugüne kadar emek harcayıp yaptığınız tahminler için teşekkür ederim. Burada sizinle ve diğer kar sever arkadaşlarlar firkir alışverişinde bulunmak için üye oldum.
    Bu sene istediğimiz panerni yakalayamadık, şahsi fikrim atlantikte oluşan siklonlar bu sene avrupa basınç dizilimi bozdu. 15 mart biraz pisikolojik olsada ömemli bir tarih yaklaşık 30 günümüz daha var bu tarihleri sıkıca takip edip izlemek şuan en doğrusu.